'ADNAN ABİ ELİNE NE GEÇTİ ?'

**AK Parti MKYK Üyesi Nihat Zeybekci, CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’e seslendi; 
 
**“Adnan abi eline ne geçti?”

**AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekci, bir süredir belirli kişiler tarafından şahsına ve mensubu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi aleyhine yazılı ve sözlü açıklamalarda bulunulduğunu söyledi. AK Parti İl Başkanı Avni Örki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’la birlikte parti merkezinde konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Zeybekci, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalara uzun uzun cevap verdi. 

**Keskin’in yaptığı açıklamada, 11 Ağustos tarihinde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e kendisiyle ilgili ‘Denizli Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde açılan davaları ve ödenen tazminatları sorduğunu, ancak aradan 4 ay geçmesine rağmen soru önergesine yanıt verilmediğini’ iddia ettiğini söyleyen Nihat Zeybekci,  “Adnan abi, eline ne geçti, Allah aşkına” dedi.…………………………………………………….
**KİMİN NE İDDİASI VARSA ORTAYA ÇIKSIN

Fatma Tunçer –Ali Rıza Yılmaz

AK Parti Milletvekili ve MKYK üyesi Nihat Zeybekci, bir süredir belirli kişiler tarafından şahsına ve mensubu olduğu Adalet ve Kalkınma Partisi aleyhine yazılı ve sözlü açıklamalarda bulunulduğunu söyledi. AK Parti İl Başkanı Avni Örki ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’la birlikte parti merkezinde konuyla ilgili bir basın toplantısı düzenleyen Zeybekci, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Adnan Keskin’in geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamalara uzun uzun cevap verdi.  Keskin’in yaptığı açıklamalardada, 11 Ağustos tarihinde İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin’e kendisiyle ilgili ‘Denizli Belediye Başkanlığı yaptığı dönemde açılan davaları ve ödenen tazminatları sorduğunu, ancak aradan 4 ay geçmesine rağmen soru önergesine yanıt verilmediğini’ iddia ettiğini söyleyen Nihat Zeybekci,  “Adnan abi, eline ne geçti, Allah aşkına” dedi.

Bu açıklamayı yapmamız maalesef kaçınılmaz hale gelmiştir
Zeybekci açıklamasında, “Bir süredir belirli mihraklar tarafından özellikle şahsımı ve bu yolla mensubu olduğum Adalet ve Kalkınma Partisi’ni yıpratmaya yönelik yazılı ve sözlü, bırakın hukuki dayanağı en basit ahlak ve vicdan kurallarından yoksun planlı acizliklerinin dışa vurumu saldırılar karşısında 10 yıldan bu yana bir elin parmaklarını geçmeyen sayıda yaptığım milletin doğru bilgilenmesini sağlamak gayesiyle bu açıklamayı yapmamız maalesef kaçınılmaz hale gelmiştir. 2011-2012 Haziran seçimleriyle seviyesi tamamen ortadan kaybolan siyasetteki muhalefet mantığı yalan, iftira çamur atma alışkanlığını siyaset yapmanın normal bir enstrümanı haline getirmiştir.2012 Mayıs ayında 2006 yılındaki Denizlispor-Fenerbahçe maçı ile ilgili Denizlispor ve tüm Denizlileri rencide eden iftiraları şeytan kurnazlığı ile kendileri dile getirirse Denizli’nin tepkisinden çekindikleri için CHP Aydın Milletvekili Bülent Tezcan’a mal bulmuş mağribi edasıyla iftira attırmaktan çekinmeyen ahlaksız iftiracılar o gün verdiğimiz cevaptan en ufak vicdani etkilenme olmaksızın aynı alışkanlıklarını devam ettirmektedirler. Bugüne kadar yaptığım açıklamalarda siyasetin millet nezdindeki itibarından duyduğum kaygı ile hareket ettim. Milletin sorunlarının çözümünde tek çarenin siyaset ve kurumları olduğunu her fırsatta dile getirmeye çalıştım. Aydın milletvekilinin Denizlimize atmış olduğu iftirayı yine siyasete olan inancım ve saygıma paralel olarak nezaketle cevaplandırdık. Kendilerine düzeltme imkânı vermeye çalıştım. Denizli Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yalan ve iftiralarını tamamen çürüten bilgilendirme açıklaması üzerine siyaset adına bir ümitle yapmış olduğum basın toplantısında Bülent Tezcan ya da CHP grubunun, yapılan yalan açıklama nedeniyle özür dilemesini istedim, ancak ümit ettiğim siyasi duruş ve duyarlılık  her zaman ki gibi yine kendileri tarafından gösterilmedi. Bunun üzerine yalan ve iftiraları karşısında yasal  girişimlerimiz ve hak aramamız başlatılmıştır” dedi.


Zeybekci, “Şunu bilsinler ki hayatımızda sahip 
çıkmayacağımız bir nefesimiz bile bilerek olmamıştır”


Zeybekci, “10 yıla yakın bir süreden bu yana hakkımızdaki iddiaları cevaplandırmak veya ilgililerini muhatap almak ile ilgili tavrımız gayet açıktır. Muhatap olarak onlara hak etmedikleri insan yerine koymamaya gayret gösterdik veya dava açarak onların sicillerine Nihat Zeybekci bize dava açtı gibi bir reklam malzemesini vermedik. Son zamanlarda üzülerek Denizli’mizin doğru haber alma hakkının her türlü şeref, ahlak ve namus değerlerinden mahrum, hayatı boyunca her türlü pisliğin içinde bulunmuş kişilerce pisliklerle kirletilmekte olduğunu şahit oluyoruz. Bu zavallılara normal insan yerine koyarak söylenecek hiç bir sözüm yoktur ve olmayacaktır. Bu zavallılar şunu bilsinler ki hayatımızda sahip çıkmayacağımız bir nefesimiz bile bilerek olmamıştır, bilmeden olduysa da ona bile canımız fedadır” şeklinde konuştu.


Zeybekci, “Kimin benimle ilgili bir 
iddiası varsa, çıksın ortaya söylesin”

“Yeryüzünde her kimin benimle ilgili bir iddiası varsa, zerre onuru varsa cesareti varsa evirip çevirmeden, eveleyip gevelemeden çıksın ortaya söylesin. Bunu yapamıyorsa kendileriyle bizi karıştırmasın, birbirlerinin ayağını kaydırırken kullandıkları malzemeleri bizde aramasınlar bulamayacaklar, bulamadıkları için üretmeye çalışmaktadırlar. Son günlerde perde gerisindekilerini çok iyi bildiğimiz maalesef siyasi bir partinin ilimizde sorumlu bir görevinde olan zavallının yine asıl patronlarının elini yakmak istemediği veya cesaret edemediği bazı zavallı çıkışlarını duymaktayız. Patronlarına önerim şudur şehrinde bazı özel hizmetleriyle çok iyi bilinen bu kişi ile yürümek sizin getirildiğiniz bizimde ilimizin menfaatleri gereği takdir ettiğimiz makamlara yakışmaz. Yakışır diyorsanız tercih size aittir ama başınızı kuma gömdüğünüzde görülmediğinizi sanıyorsanız bilin ki sadece siz göremiyorsunuz.”


Zeybekci, “İftiralarla siyaset kurumunu yok edenlerin 
asıl karın ağrısı Ak Parti’nin hizmet destanlarıdır”


 “Yine o zavallı iftiracılar şunu çok iyi bilsinler ki Ak Partililerin geleneğinde birbirleri aleyhinde belge biriktirmek yoktur. Bu meziyet onların 1-2 yıllık yakın tarihlerinde tüm detaylarıyla ortadadır, sonuçlarını maalesef siyaset kurumu şu anda katlanmaktadır. Ak parti Denizli’miz de 10 yıldan bu yana gerek Belediye gerek merkezi hükümet hizmetleriyle destanlar yazmış ve milletimizin destekleriyle yazmaya devam edecektir. Tüm bu hukuk ve ahlak dışı iftiralarla siyaset kurumunu yok edenlerin asıl karın ağrısı Ak Partinin hizmet destanlarıdır.”

Zeybekci, “Osman Zolan, milletin emanetini başarıyla taşımaktadır”
“Osman Zolan, bizim milletten aldığımız ve kendisine devrettiğimiz emaneti ve Denizli’mize verdiğimiz sözleri kutsal bir emanet bilinciyle başarıyla taşımaktadır. Allah'ın izniyle ve Denizli’mizin teveccühü ile 2014 Mart sonunda yine Delikli Çınar Meydanı’nda aslanlar gibi Zeybeğimizi oynayarak hizmete devam diyeceğiz.
Zeybekci, “Adnan Keskin’in iddiası tamamen iftiradır”

“CHP Genel Başkan Yardımcısı Sayın Adnan Keskin belediye başkanlığım dönemimde görevi kötüye kullanmak ile ilgili hakkımda dava açıldığı iddiası ile TBMM vasıtasıyla İçişleri Bakanlığı’na Ağustos 2012’de soru sorduğunu basın aracılığı ile öğrendiğimizde derhal TBMM Başkanlığı’na bu sorunun içeriğini öğrenmek amacıyla yazılı olarak başvurdum. TBMM Başkanlığı’nın verdiği cevapta üzülerek gördüğüm gibi Sayın Keskin'in, Nihat Zeybekci, Denizli Belediyesi hatta Denizli konulu hiç bir sorusu olmamıştır. Siyasetin ciddi bir iş olduğunu biz doğduğumuzda aktif siyasette olan Sayın Keskin'e hatırlatmaktan siyaset adına mahcubiyet duyarak konuyu takdirlerinize sunarım. Ancak siyasete olan ciddi inancım ve saygımın altını bir kez daha önemle çizerek her ne kadar soru sormasa da Sayın Keskin'in kamuoyuna ciddiyetsiz ve sorumsuzca taşıdığı hakkımda görevi kötüye kullanma sebebiyle dava açıldığı iddiası tamamen iftiradır. Onurla taşıdığım Denizli Belediye Başkanlığı görevim sırasında verdiğim her biriyle iftihar ettiğim Denizli'yi her Denizlilinin gurur duyacağı şehir haline getiren hizmetlerim vesilesi ile veya herhangi bir sebeple Belediye Başkanlığımdan dolayı şahsıma açılmış hiçbir dava yoktur. Ayrıca görevi devrettiğim Mart 2011 tarihinden bugüne kadar hakkımda hiçbir sebeple açılmış dava yoktur. Kaldı ki Türkiye'de yargı sistemi dönemimizde son derece şeffaf hale gelmiştir. Dileyen herkesin hakkımda açılan dava veya soruşturma olup olmadığını öğrenme imkanı vardır. Siz değerli basın mensuplarından bu konuyu sonuna kadar araştırmanızı rica ediyorum. Bütün bunlara rağmen siyasete olan inancımı ve saygımı asla kaybetmeden TBMM’nin ülkemin en güvenilen ve itibarlı kutsal kurumu haline getirene kadar mücadelem devam edecektir. Bu bilinçle biz bu yüce millete ve şehrimize sadece hizmet ettik ve hizmet edeceğiz”

Hayatım boyunca görev yaptığım sürece bana açılmış bir dava yoktur 
Basın mensuplarını sorularını yanıtlayan Zeybekci, “ Çamur attığınız zaman düşünüyorsunuz ki karşı taraf kirlendi; hayır sizin elinizde o kirli ellerle tuttuğunuz her şey kirlenir. Maalesef siyasettin kalitesi git gide düşüyor. Bu da CHP tarafından yapılıyor. Siyaseten rekabet içinde olduğunuz birinin paçalarından tutarak aşağıya çektiğinizde zannediyorsunuz ki siz yükseliyorsunuz hayır değil, aşağıya çektiğiniz kişiyle birlikte hep beraber aşağıda siyaset yapıyorsunuz. Yukarıda değil. Üzerinde hassasiyetle durulması gerek bir durum olarak gördüğüm kaliteli siyaset yapmanın önemi fark edilmelidir. Bu sene bizim sessizliğimizden herhalde acizlik göstergesi olarak görüyorlar bunu. Denizli’ye geleceksin basın toplantısı düzenleyeceksin. Bu basın toplantısı muhtelif basın kurumlarında yer alacak. Adnan abi, eline ne geçti, Allah aşkına. Böyle yaparak hiç mi düşünmedin? Bu işin peşine düşeceğimizi araştıracağımızı. Hayatım boyunca görev yaptığım sürece bana açılmış bir dava yoktur. Ne kazanacaksın böyle demekle eline ne geçecek. Denizli Belediyesi’ni kurum olarak aşağıya çektiğin zaman ne geçecek elinize” şeklinde konuştu.


Yorumları göster (0)

Siyaset kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ