NİHAL KILINÇ,CHP MERKEZ İLÇE KADIN KOLU BAŞKANI

CHP’li kadınlar, ‘’Hedef 2014 Denizli Belediyesi’ni alacağız’’ sloganıyla güç birliği sözünü verdi.

Bahar Özbay

CHP Merkez İlçe Kadın Kolu Kongresi yapıldı ve Başkanlığa Nihal Kılınç seçildi.

Makina Mühendisleri Odası Denizli Şubesi toplantı salonunda yapılan kongreye, CHP İl Başkanı Yıldırım Aycan, Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven ve partili kadınlar katıldı.

Divan başkanlığını Cahide Altın’ın yaptığı kongrede konuşan CHP Merkez İlçe Başkanı Ömer Yurtseven, nüfusun yarısını oluşturan kadınların itici gücü ve dinamizmiyle iktidar olunabileceğini söyledi. Yurtseven, “Kadınlarımızın ayağa kalkması ve ‘biz de varız’ diye haykırması gerekiyor. Erkeklerle omuz omuza vererek siyasi mücadelede hak ettiği yeri alması kaçınılmaz hale geldi’’ dedi.

CHP İl Başkanı Yıldırım Aycan da kadınların siyasette mutlaka etkin rol oynamaları gerektiğini ifade ederek, “Erkeklerden görev beklemeyin. Çalışmanızla, azminizle o görevlere talip olun. Bilin ki kadınların olduğu yerde başarı vardır, verim vardır ve iktidar vardır. Yönetim olarak kadınlarımızın yanında ve destekçisi olacağız’’ diye konuştu.

Konuşmaların ardından seçimlere geçildi. Tek listeyle gidilen seçimlerde başkan seçilen Nihal Kılınç ise, Denizli’de kadın örgütlenmesiyle ilgili çalışmalara başlayacaklarını kaydederek, “Kadınlarımızı bilinçlendirmek, siyasete katılımını sağlamak ve belediye seçimlerini kazanmak en temel hedefimiz olacak. Hedef 2014 Denizli Belediyesi’ni alacağız’’ dedi.

Bu arada, Nihal Kılınç başkanlığındaki CHP Merkez İlçe Kadın Kolu yönetim Kurulu da Ayşe Üge, Meftuna Bozdağ, Nevin Eker, Sunay Aytekin, Bedia Mantarcı, Yeliz Batak, Aynur Karaman ve Nilgün Çokak’tan oluştu.


Yorumları göster (0)

Siyaset kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ