7365 kez okundu.

10 MİLYON TL'LİK TRANSFERDE YAPABİLİRDİK

Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, yeşil takıma yapılan transferleri eleştiren kişilere sert tepki gösterdi. Urkay, bu kulübe 10 milyon TL değerinde transferlerde yapabilirdik. Fakat Denizlispor’un borcu 26 milyon değil 36 milyon TL olurdu. Sezon sonu geldiğinde ise bu borcu kim öder. Önemli olan burada ince eleyip sık dokumak. Borçsuz bir kulüp bırakmak” dedi. 


İstenen transfer yapılabilirdi

Denizlispor’da transfer sezonunun son günlerine yaklaştıkça, yeşil siyahlı kurmaylar yeni transferlere yöneldi. Denizlispor Kulüp Başkanı Süleyman Urkay’da yeşil siyahlı camiaya transfer konusunda biraz sabırlı olmasını istedi. Takımın daha iyi yerlere getirmek için çalıştıklarını bunun için bütçe doğrultusunda transferler yaptıklarını belirten Urkay, “Biz çok büyük bütçelerle transfer yapabiliriz. Fakat bu büyük bütçeler her zaman Denizlispor’a zarar vermiştir. Biz 10 milyon TL’lik değerinde transferlerde yapabiliriz. Ancak sezon sonu geldiğinde de Denizlispor zor günler geçirir. Biz transferde mümkün oldukça daha az parayla daha çok transfer yapma peşindeyiz. Milyonlarca para harcayıp transfer yapabiliriz. Ancak Denizlispor’un geleceğini düşünmek zorundayız. Denizlispor’un borcunu daha çok arttırmak çok basit. Ama biz tam tersi borcu nasıl azaltabiliriz? Borçsuz bir kulübe doğru nasıl götürebilirizi tartışıp ona göre transferler yapıyoruz. Bol kepçeden transfer yapmıyoruz. Ödenmeyecek vaatlerde vermiyoruz” dedi.


Biraz sabır 

Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, yeşil siyahlı camiaya biraz daha sabırlı olmalarını istedi. Denizlispor’un “Sırat köprüsünden” geçtiğini belirten Urkay,”Herkes biraz sabırlı olsun. Biz hem takımı kurmak hem de borçları ödemekle uğraşıyoruz” dedi.

Takımın gidişatı ile ilgili de bilgiler veren Başkan Süleyman Urkay, “Yorum ve eleştirmek için daha çok erken, biraz sabırlı olunursa takım daha iyi yerlere gelecektir” dedi. Urkay, “Biz takımı sıfırdan kurduk. Hiçbir oyuncu kalmamıştı. Tam tersi çok maliyetli olan oyuncularımızla yollarımızı ayırdık. Hocamızla ile anlaşma sağladık. Yönetime gelmemizde de biraz gecikme oldu. Tabiki tam anlamıyla kamp yapamadık. Fakat bu takımın iyi oyun oynaması bile bizi gururlandırıyor. Takımımız daha iyi olacaktır. Bunun için biraz sabır ve destek istiyoruz” dedi.


Kombine bilet alalım 
Kulübe destek verelim


Denizlispor Başkanı Süleyman Urkay, Denizli halkından kombine bilet ve stattaki reklam panolarına reklam vermelerini istedi. Urkay, “Denizlispor’un ciddi paralara ihtiyacı var. Önemli olan şuanda acil olan kombine biletlerin satışıdır. Kombine biletler satıldığında hem kulüp olarak maddi anlamda azda olsa rahat edeceğiz. Hem de taraftarlarımız yanımızda olacak. Reklam vermek istiyorum diyen varsa stattaki rulo panolara reklam verebilir. Bu reklam giderleri de gider olarak gösteriliyor” dedi. 

Yorumları göster (0)

Spor kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ