DENİZLİSPOR KOSOVA’YA ÇIKARMA YAPIYOR

Denizlispor, Kosova’da transfer yasağını kaldırtmak için görüşecek Denizlispor Asbaşkanı Taner Atilla, Pazar günü Kosova’da UEFA’nın Türk Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı ile görüşecek, Horoz’un transfer yasağının kaldırılması için destek isteyecek.

FİFA, Denizlispor’un, Bulgar stoper Dimov’a borcunu ödemesi için verdi­ği sözü tutmaması üzerine geçen sezon Yeşil-­Siyahlı kulübe iki dönem transfer yasağı getirdi. Denizlispor Dimov’un parasını ödedi, futbolcudan muvafakatnameyi aldı, ancak yasak kalkmadı. Denizlispor Asbaşkanı Taner Atilla, transfer yasağının kaldırılması için ilk görüşmeyi Pazar günü Kosova’da oynanacak Kosova –Türkiye Dünya Kupası Eleme Maçı öncesi UEFA Yönetim Kurulu üyesi Servet Yardımcı ile yapacak.

“YARDIMCI’DAN RİCA EDECEĞİZ”

Kosova’da transfer yasağını kaldırtmak için görüşecek olan­ Atilla, “Kosova’da Servet Yardımcı ile görüşüp, Denizlispor’a destek olmasını rica edeceğiz. Dimov’un parasını ödediğimizi, ayrıca Sylla gibi pürüzlü dosyaların da borçların ödenmesiyle kapatıldığını söyleyeceğiz. Ardından İsviçre’ye giderek, FİFA’ya derdimizi anlatacağız. ‘Biz borçları­mızı ödedik. Yönetim yeni değişti. İyi niyetli olduğumuzu gösterdik, transfer yasağını kaldırınız’ diyeceğiz” dedi.

“UEFA’DAN DESTEK İSTEYECEĞİZ”

İsviçre’de güçlü bir lobiye ihtiyaçları olduğunu sözlerine ekleyen Taner Atilla, “Kısacası, FİFA’nın Denizlispor’u affetmesi için UEFA’dan destek isteyeceğiz” yorumunu yaptı.

Henüz bu habere yorum yapılmamış.
İlk yorumu siz yapın!

Spor kategorisinde en çok okunanlar

Döviz bilgileri TCMB'ndan alınmaktadır

DOLAR

4.0640

EURO

4.9468

STERLİN

5.6542

DENİZLİ

En Yüksek 14°
En Düşük 14°

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ