MEKTUP SKANDALI ..!

Denizlispor Başkanı Yurdal Duman ve Denizlispor Kulübü derneği adına temsilen muhasebe müdürü Hakan Tamer imzası taşıyan mektupta, Denizlispor Kulübü Derneği'nin vergi dairesi ve Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK), 2002 yılı dahil geçmiş dönemlerden gelen borçların bulunduğu, 2008 ve 2011 yıllarında yapılandırılmaya gidildiği, bu çerçevede 31 Mart 2012 tarihi itibariyle vergi dairesine 5 milyon 43 bin 239, SGK'ya da 559 bin 702 TL ödeme yapıldığı belirtildi. Ancak, SGK ve Vergi Dairesi'ne ödenmesi gereken 10 milyon 565 bin TL borç bulunduğu belirtilen yazıda, 'Denizlispor Kulübü Derneği, malumunuz olduğu üzere ekonomik olarak çok zor günler geçirmektedir. İçinde bulunduğumuz konum gereği 2012 Nisan ayından itibaren mevcut yapılandırılmış olan kamu borçlarının ödenmesi mümkün olmayacaktır. İş bu mevcut yapılandırmalar bozulduğu taktirde, yukarıda zikredilmiş olan meblağ çok daha yüksek rakamlara ulaşacaktır. Yasal mevzuat gereği kamu borçlarından yönetim kurulu üyeleri ve başkanların şahsi sorumluluğu bulunmaktadır. Denizlispor Kulübü Derneği'nin içinde bulunduğu ekonomik tabloyu öğrenmenizin en doğal hakkınız olduğunu düşündüğümüz için sizleri bu konuda bilgilendirmeyi sorumluluğumuzun bir gereği görmekteyiz' ifadelerine yer verildi.

 

 

BAŞKANLAR NE DEDİ?

HASAN KIBRISLIOĞLU : “Denizlispor’a bundan sonra yönetici bulunmaz. Bu kulübe yıllarca hizmet ettik, bir şeyler kazandırmaya çalıştım. Zamanımızı ayırdık, cebimizden para koyduk. Şimdi bir de ceza mı çekeceğiz. Yetmiyorsa bizi hapse de atsınlar. Bu kadar emek harcayıp cezalandırılmak insanın gücüne gidiyor”

MEHMET ÖZSOY : “Bu mektupla ilgili hiçbir bilgim yok. Şu an yurt dışındayım. Bir çok kişi beni de aradı. Mektubu göremediğim için bir şey söyleyemiyorum. Yurt dışından geldiğimde sayın başkan Yurdal Duman ile oturup konuşacağız”

ZAFER KATRANCI : “Duydum ama içeriğini bilmiyorum. Yurdal Duman sadece izahat elçisi olmuştur. Yoksa onu yapamaz. Mektup bize ulaşmadı. Ve bundan sonra her halde Denizlispor’da hiçbir Allahın kulu yönetici olarak bu saatten sonra çıkmaz diye düşünüyorum. Hoş bir durum değil anladığım kadarıyla. Umarım en kısa zamanda bu tavırdan vazgeçer Denizlispor.

ALİ İPEK :“Böyle bir mektuptan haberim yok. Gelsin inceler ona göre değerlendirme yaparız”


Yorumları göster (0)

Spor kategorisinde en çok okunanlar

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ