ANKETLERİN DENİZLİ MİLLETVEKİLİ; PEKDEMİR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Halil Pekdemir ORC Araştırma Şirketi’nin Ege Bölgesi’nin 8 ilinde yaptığı anketin sonucuna göre “Parlamentoda görülmek istenen isimler listesine” giren tek Denizlili isim oldu.

Pekdemir Ege illerinde vatandaşlara yöneltilen “Parlamentoda hangi isimleri görmek istersiniz?” sorusuna verilen cevaplara göre ilk 10 isim arasında buldu. AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve işadamı Halil Pekdemir yüzde 7.4’lük başarı oranı ile “Ege Bölgesi’nde Halkın Parlamentoda Görmek İstediği İsimler” listesinin 6’ncı sırasında yer aldı. Kısacası Pekdemir Ege Bölgesi’nde şu anda görev yapan (mevcut) milletvekilleri dışında, “milletvekilliğine yakıştırılan” tek Denizlili isim oldu.


EGE BÖLGESİ ANKETİNDEN ZEYBEKCİ,

SUBAŞIOĞLU VE GÜRLESİN DE ÇIKTI..

ORC (Objective Research Center) Araştırma Şirketi’nin Mayıs ayında gerçekleştirdiği “Ege Bölgesi Siyaset Anketi’nde” yine bu ayda Denizlili isimler vardı. Yine Denizli’nin politik aktörleri ve yöneticileri ön sıralarda yer alıyordu. Geçtiğimiz hafta ORC Araştırma’nın yaptığı bir ankete dayanarak verdiğimiz haberde; “Osman Zolan Ege Bölgesi’nin En Başarılı 2’nci Belediye Başkanı” başlığını atmıştık. ORC’nin aynı anketinin diğer detay sorularına verilen yanıtlara göre de Denizlili politik isimler hep ön sıralara çıktı. Osman Zolan ve Halil Pekdemir’in yanı sıra; Ekonomi eski Bakanı ve AK Parti MKYK Üyesi Milletvekili Nihat Zeybekci, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin farklı kategorilerde ön sıralarda yer buldu. Örnek mi? “Ege Bölgesi’nin en başarılı 10 milletvekili” arasında Nihat Zeybekci 4’üncü sırada yer aldı. (Araştırma sonucuna göre sıralamalarda yer alan politik isimler arasında Muhalefet Partileri CHP ve MHP’den de isimler yer aldı, ancak sayısal üstünlük İktidar Partisi AK Parti’de idi) “Ege Bölgesi’nin en başarılı büyükşehir ilçe belediye başkanları” araştırmasında ise; Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu yüzde 53,5 başarı oranı ile 4’üncü olurken, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin de yüzde 50,5 başarı oranı ile 10’uncu oldu. ORC’nin araştırması; 20 Nisan-5 Mayıs 2016 tarihleri arasında Ege Bölgesi’nin 8 ilinde toplam 8470 kişi ile yüz yüze görüşme ve bilgisayar destekli telefon görüşmeleri yöntemiyle gerçekleştirildi. Ve bulundukları il sınırları içindeki seçmen gruplarına açık uçlu sorularak değerlendirildi.


DENİZLİ GAZETESİ 64 YAŞINDA..

Geçenlerde Milli Kütüphane Genel Müdürlüğü’nden aradılar. 1936 yılına ait bir Denizli Gazetesi bulduk. Sizle ilgisi var mı, diye sordular.. Biz de; “Denizli’nin Denizli ismini taşıyan tek gazetesi Denizli Gazetesi’dir, belki de bizim gazetenin öncülüdür” dedik. Çünkü Denizli Gazetesi’nin bilinen kuruluş tarihi 15 Mayıs 1952’dir ve Denizli’nin en eski ve köklü gazetesi ünvanına sahip bu yayın organı bugün 64 yaşındadır.


DENİZLİ GAZETESİ KURULUŞ; 15 MAYIS 1952

Denizli Gazetesi 1952 yılında yayın hayatına başlayan Denizli’nin en eski yerel ve süreli gazetesidir. Bugün Pamukkale TV A.Ş (DRT) bünyesinde yer alan Denizli Gazetesi, ofset baskı tekniği ile kendi tesislerinde basılmakta ve hem “abone” hem de bayi satışı (Yay-Sat) aracılığıyla dağıtılmaktadır. Sayfa sayısı; 1-16 olan ve 50-70 cm ebatlarında yayınlanan Denizli Gazetesi günlük tirajı; Denizli’nin en etkili yerel gazetesidir. Denizli Gazetesi; DRT Televizyon Kanalı ile yayıncılık açısından bir sinerji oluşturmuştur. Bünyesinde tamamı “basın kadrosu” ve büyük oranda sarı basın kartı sahibi muhabirler görev yapmaktadır.


“BAŞBAKAN BİNALİ YILDIRIM’A”

EN ÇOK HANGİ DENİZLİLİ SEVİNİR?

AK Parti’nin bu hafta sonu (22 Mayıs Pazar) gerçekleştirilecek olan olağanüstü genel kurulu öncesi, “kimin genel başkan olacağı” konusu büyük oranda netleşti. Ve temayül seçimlerinden sızan sonuçlara göre; Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın ismi açık ara öne çıktı. Bu arada Ekonomi eski Bakanı, MKYK Üyesi ve Denizli Milletvekili Nihat Zeybekci ismi yine politik kulislerin baş köşesinde “olası bakan” olarak yer almayı sürdürüyor. Zeybekci’nin kabineye girmesi yani yeniden Bakan olması tüm Denizli’yi sevince boğacaktır. Peki sizce; Binali Yıldırım’ın Başbakanlığına en çok kim ve hangi Denizlili isim sevinir? Bu sorunun yanıtı yarın bu köşede.. Sakın kaçırmayın..