BÜYÜKŞEHİR’İN İFTARINDA 250 BİN KİŞİ BULUŞTU

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan ayı boyunca verdiği iftar yemeğinde 250 bin kişi aynı sofrayı paylaştı. Başkan Osman Zolan’ın katıldığı mahalle iftarlarına büyük katılım oldu. İtfaiye yanındaki iftar çadırında bir ay boyunca 5 bin kişi, Başkan Zolan’ın katıldığı mahalle iftarlarında ise bir ay boyunca 100 bin kişi orucunu açtı.

Başkan Osman Zolan, mahallelerde yapılan iftarlarda mahalle sakinlerinin sorunlarını dinledi ve müjdeler verdi. Bu arda,”Başkanımız Osman Zolan’ın selamı var” deyip her gün dört ekip ilçelerde Teravih namazına gidenlere soğuk şerbet ikram etti.  İftar katılan çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan  Zolan, “Hemşehrilerimizle iftar sofrasında buluşmaktan dolayı çok mutluyum. Gerçekten alt yapı zor iş. Altyapı yaparken sıkıntı verirsiniz. Çalışmalar bittiğinde yaptıklarınız görünmez.

Bu yüzden genellikle üst yapıya yönelinir; boyayla, kınayla makyajla vatandaşların gözlerini boyama noktasında gayret sarfedilir. Bizim amacımız milleti kandırmak değil hizmet etmek. Görevimizin son gününe kadar bir fazla eser nasıl bırakırız onun gayretinde olacağız” dedi.


İMECE İFTAR YEMEĞİ GELENEKSEL HALE GELDİ

Pamukkale İlçesi’ne bağlı Kervansaray Mahallesi 3061 sokak mahalle sakinleri 3 Temmuz 2016 akşamı geleneksel 6. iftar yemeğini kendi imkanlarıyla hep birlikte gerçekleştirdi. Kervansaray Mahallesi Muhtarı Döne Tuna’da iftar yemeğine katıldı. İmece usulü aynı lokmayı aynı sofrada paylaşmanın mutluğunu yaşayan 3061 Sokak sakinleri, iftar yemeğini her yıl sürdürme kararı aldı. Mübarek Ramazan ayında aynı sofrada buluşmanın mutluğunu yaşayan mahalle sakinlerinin, 6 yıl önce attıkları adımın başka mahalle sakinlerine örnek olmasını dilerim…


NİKFER’DE “KOZAK OYUNU’NU, DEDE VE NİNELER TORUNLARINA ÖĞRETİYOR

Bayramlarda her yöre gelenekleri yaşatmaya çalışıyor. Tavas İlçesi’ne bağlı Nikfer Mahallesi’nde bayramlarda oynan “Kozak Oyunu’nu dede ve nineler, geleneklerinin yaşaması için torunlarına öğretiyor. Nikferli dede ve nineler, “Her bayram geleneksel olarak oynanan KOZAK OYUNU ile yeni nesli bilgisayar oyunlarından uzaklaştırmayı amaçlıyoruz. Her bayram dede torun birlikte 10-15 kişi ile oynanan bir oyundur. Torunlarımızı bu oyunu öğrenmelidir” diye konuştu…


Nikferli dede ve nineleri alkışlıyorum… Geleneklerimiz, kaybolmamalı ve sonsuza kadar yaşamalıdır.


ALPEREN KAĞAN ERKEKLİĞE ADIM ATTI

Eski Yatağan Belediyesi personeli Kenan Kayahan’ın oğlu Alperen Kağan Kayahan, Yatağan Mahallesi’nde düzenlenen sünnet töreni ile erkekliğe adım attı. Törene Kocapınar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Hizmet İş Sendikası Denizli Şubesi Başkanı Sezai Söylemez’de katıldı. Başkan Söylemez, “Alperen Kağan’ın mutlu gününde yanında olduk. Alperen’e uzun ve sağlık bir yaşam diliyoruz” dedi.


SAKINAN KARDEŞLER’DEN ANLAMLI MEVLİD

Kocapınar Mahallesi’nde Sakınan Kardeşler,  9 Temmuz 2016 Cumartesi günü 12:00-16:00 saatleri arası gurbetçi merhum Osman Sakınan ve eşi merhume Ümmü Sakınan adına mevlidi şerif okuttu. Kocapınar Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde yapılan mevlidi şerife Sakınan Ailesi’nin dostları yakınları, akrabaları ve Kocapınar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Sezai Söylemez, kurucu Başkan Enver Akbulut, Kocapınar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Yönetim kurulu üyeleri ve Kocapınarlılar katıldı. 


“PAMUKKALE’NİN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 512’NCi GÜNÜDÜR…

Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Bakanlığın uygulamalarıyla Denizlililerin “Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale’de ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise böyle bir anı ölümsüzleşmiyor… “Pamukkale’nin Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ın, Denizlililerin “PAMUKKALE” konusundaki duyarlığına yanıt verene kadar devam edeceğiz…


PAZARTESİ’NİN SÖZÜ

“Devrimin amacını kavramış olanlar sürekli olarak onu koruma gücüne sahip olacaklardır”

Mustafa Kemal Atatürk