ZOLAN “PAMUKKALE’YE GİTMİYORUM”

Pamukkale ve Laodikya, Temmuz ayı Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda CHP’li Meclis Üyesi Bekir Çapar tarafından gündeme taşındı.


Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,  Bekir Çapar’ı soruna yanıt verdi.  Zolan, Pamukkale’nin işletmesinin alınmasında sessiz kalmadığını, hatta yetki sınırlarını aşarak mücadele ettiğini belirtti.


Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Ören Yeri işletmesinin Denizli’de kalmasıyla ile ilgili mücadele verdiğini, hatta o dönem Pamukkale’nin yetki sınırları içerisinde olmamasına rağmen, ısrarla Pamukkale’nin sözleşme tarihi sonuna kadar Denizli’de kalmasını istediğini belirtti.

 

“OKLU VE VALİ DEMİR’İ ARADIM”

Başkan Zolan, o dönem Pamukkale ile ilgili en yetkili kişinin İl Özel İdare Genel Sekreteri Adem Oklu ile Vali Abdulkadir Demir’i aradığını söyledi.  Zolan, “Adem Oklu, yetkilinin Vali olduğunu söyledi. Vali Demir ise, hükümetin temsilcisi olduğunu, hükümete karşı itiraz edemeyeceğini belirtti. Ama ben görüşmelerimi, temaslarımı devam ettim” dedi.

 

“YETKİYİ GECE İMZALADIM”

Başkan Zolan, “Yılbaşı gecesi saat 12. kapı tak tak. Aynı 15 Temmuz. Karşılığı bu, ben açık söylüyorum. TURSAB yetkilileri geldi devrettim. Gece baskınıyla devralınması beni üzdü. 1.1. 2014 tarihinden beri Pamukkale’ye gitmiyorum. Resmi geziler dışında Pamukkale’ye gitmiyorum” diye konuştu.

 

ELEŞTİRİLERE YANIT VERDİ

TURSAB’dan ihale şartnamesini istediklerini ve hala alamadıklarını söyleyen Zolan, şartname bedeli olan Laodikya ve Pamukkale için  toplam 8 bin lira yatırdıklarını belirtti. Başkan Zolan, “Pamukkale ile ilgili benim hakkımda çok şey söyleniyor. Kimi ‘birşey yapmıyor’ diyor kimi de ‘pasif kalıyor’ diyor. Ama ben bu konuda onların seviyesine inmeyeceğim cevap vermeyeceğim. Ama bazen sesiz kalmak gerekiyor. Ancak şu da bilinsin ki, Pamukkale ve Laodikya’yı almak için girişimlerimiz var. Pes etmedik. Biz çözüm odaklı, sonuç odaklı çalışıyoruz, sonucu bekliyoruz” dedi.

 

“LAODİKYA’DAN ZARAR ETTİK”

Laodikya’nın işletmesinin özel bir anlaşma ile Büyükşehir Belediyesi’nde olduğunu ancak Eylül ayında Pamukkale ile aynı statüde ihalesinin yapılacağını vurgulayan Zolan, “Laodikya bize 14 milyon lira zarar ettirdi. 8 yılda 16 milyon lira harcadık ve yalnızca 2 milyon geldi. Ama Laodikya bizlere bir şey öğretti. Denizli tekstilinin, horozunun ve en önemlisi su kullanma kanunun o yıllarda da olduğunu öğretti” dedi.


Başkan Zolan, hem Pamukkale’nin hem de Laodikya’nın işletmesinin Denizli’de kalmasıyla ilgili temaslarının, mücadelelerinin sürdüğünü vurguladı.

 

ÇAĞRIMIZ VE MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK.

Pamukkale ve Laodikya’ya duyarlı olduğumuzu her fırsatta söylüyoruz… Bizim çocukluğumuzda Pamukkale travertenlerinde fotoğrafı olmayan yok gibidir…

Pamukkale ve Laodikya Denizli’nin olmalıdır… Geçmişte yapılan hataları gelecek kuşaklar çekmemelidir…

Çağrımızı Ankara duyana kadar seslendireceğiz…

 

CEYLAN YUVADAN UÇUYOR

Bayramyeri’nde kağıt ve düğün davetiyeleri ticaret yapan “Ceylan Kağıt’ın sahibi Ali İlkay’ın kızı Ceylan İlkay ile İbrahim Tuğrul 31 Temmuz 2016 Pazar günü Göveçlik Kültür Sitesi’nde yapılacak rüya gibi bir düğünle dünya evine giriyor… Ceylan ve İbrahim Tuğrul çiftlerine bir ömür boyu mutluluklar ve bir yastıkta kocamalarını dilerim…

 

AVUKAT HATİCE BOZKAYA USTAER VE AHMET ÖZCAN’A GEÇMİŞ OLSUN…

Denizli Barosu avukatlarından Hatice Bozkaya Ustaer ve Ahmet Özcan geçirdikleri ciddi bir operasyon nedeniyle geçmiş olsun diyoruz. Sağlığın kıymetini bir organımız işlevini yitirdiğinde anlıyoruz ve önlem almıyoruz. Uzman tavsiyelerini dinlemek her zaman, sağlıklı yaşamamızın reçetesi olmalıdır…


“PAMUKKALE’NİN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 526’NCi GÜNÜDÜR…

Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Bakanlığın uygulamalarıyla Denizlililerin “Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale’de ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise böyle bir anı ölümsüzleşmiyor… “Pamukkale’nin Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı’ın, Denizlililerin “PAMUKKALE” konusundaki duyarlığına yanıt verene kadar devam edeceğiz…

 

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ


“Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen Türk istiklal ve cumhuriyetini ilelebet korumak ve müdafaa etmektir. Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur”


Mustafa Kemal Atatürk