HÜSEYİN MEMİŞOĞLU DTO MECLİS BAŞKANI

Denizli iş dünyası darbe girişimi ile başlayan operasyon ve gözaltılarla şaşırıp sarsılmaya devam ederken, rutin işlerini bütün titizliği ile sürdüren Denizli’nin en büyük STK’sı DTO (Denizli Ticaret Odası) dün istifa ile boşalan Meclis Başkanını seçti. Denizli Ticaret Odası Yöneticisi ve Meclis Üyesi İşadamı Hüseyin Memişoğlu odanın yeni Meclis Başkanı oldu. Denizli’de gerçekleştirilen FETO örgütü operasyonları kapsamında gözaltına alınan eski Kızılay Şubesi Başkanı ve DTO Meclis Başkanı Habib Yıldız’ın yerine bu görevi şimdi de eski BASİAD Başkanı Hüseyin Memişoğlu üstlendi.


Denizli Ticaret Odası yönetimi, bugün oda merkezinde Meclis Üyeleri’ni toplayıp yeni DTO Meclis Başkanı’nı seçti. (Oda yönetiminin büyük çoğunluğu Başkanlığa Hüseyin Memişoğlu’nu önerdi) Kısacası Denizli’nin en büyük STK’sı Denizli Ticaret Odası’nda rutin işleyiş devam ederken, odada yeni meclis başkanı meclis üyelerinin oyları ile dün seçildi. DTO’da bugünlerde oda başkanlığını vekil başkan olarak Başkan Yardımcısı İmran Eraslan yürütüyor.

 

DARBE GİRİŞİMİ SONRASI KAN VERDİ

Denizli’nin en ünlü 12 Eylül darbe mağdurlarından bir olan MHP İl Başkanı Cafer Birtürk 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrası, Kızılay Denizli Şubesi Başkanı Erdal Otçu’yu ziyaret ederek kan bağışında bulundu.  Darbe mağduru MHP’li Başkan Birtürk normalde 6 ayda bir kan verdiğini belirterek, “Bu ülkede sadece politikada değil, her alanda taze kana ihtiyaç var. Türkiye’nin en şiddetli, en sert ve en baskıcı darbesi olan 12 Eylül’ü yaşamış biri olarak darbeler nereden gelirse gelin, kime karşı olursa olsun karşıyım. Ancak darbeyi bahane edip, darbeden beter uygulamalara girmenin de ülkemize fayda getirmeyeceğini düşünüyorum” dedi.

 

KESKİN İLE BASMACI’DAN “OMUZ OMUZA FOTOĞRAFI”

Darbe kalkışması sonrası CHP’nin ağır topları Adnan Keskin ve Melike Basmacı Tavas’ta bir düğünde bir araya geldi. CHP Eski Tavas İlçe Başkanlarından Yusuf Ziya Ulu'nun Kızı Esma Ulu’nun düğününe katılan CHP eski Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ile CHP Denizli Milletvekili Melike Basmacı düğünde “parti içi yarışı ve çekişmeleri” bir yana bırakıp omuz omuza poz verdi. Adnan Keskin ve Melike Basmacı çiçeği burnunda gelin damat Esma-Bekir Aydın çiftine mutluluklar dilerken, “Darbelere hayır; barışa, kardeşliğe, demokrasiye ve özgür yaşama evet” demeden de edemediler.

 

BİR KALKIŞMA GİRİŞİMİ DE DENİZLİ ASKF’DE YAŞANDI

Tüm Türkiye halen “darbe kalkışmasını” konuşurken ve cuntacıların cemaatçi darbe girişiminin etkilerini yaşarken Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda da “bir genel kurul kalkışması” yaşandı ve bu girişim de ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen ve yönetimi tarafından kısa sürede püskürtüldü.  Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu yönetimi olağan toplantısında önemli bir karara imza attı. Bazı kulüplerin “Olağanüstü genel kurul” isteklerinin yer aldığı dilekçeleri incelemeye alan yönetim kurulu acil bir toplantı ile olağanüstü genel kurul kararını oybirliği ile reddetti. ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, “ASKF’nin olağan genel kurulu 2017 yılının haziran ayında yapılacak” dedi. 

 

ASKF’DE OLAĞANÜSTÜ GENEL KURULA RET

Denizli amatör futbol camiasında bir süredir gündemde olan “Olağanüstü genel kurul” konusunda Denizli ASKF yönetimi kararını verdi. Başkan Feyyaz Ceşen başkanlığında toplanan yönetim kurulu, 27 kulübün yöneticilerinin imzasıyla ASKF’ye ulaşan dilekçeleri incelemeye aldı. Federasyona 30 Mayıs 2016’da ulaşan bu dilekçelerden 11’i kulüp yetkilileri tarafından geri çekildi. Yapılan detaylı incelemeden sonra olağanüstü genel kurul istemi, ASKF tüzüğünün 12. Maddesinin 2. bendinde belirtilen çoğunluğa ulaşılamaması ve statüye uygun başvuru yapılmaması nedeniyle reddine, bu kararın olağanüstü genel kurul talebinde bulunan kulüplere iadeli taahhütlü olarak bildirilmesine oy birliği ile karar verildi.

 

CEŞEN; “AMATÖRLER BÜYÜK BİR AİLEDİR,

KİMSE HUZURSUZLUK YARATMASIN..”

Böylece ASKF’de olağanüstü genel kurul konusu bir karara bağlanmış oldu. Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Denizli ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, 27 kulüpten gelen talebi yönetim kurulunda değerlendirdiklerini ve talebin reddine oybirliği ile karar verdiklerini söyledi. “Kulüplerin talebi bizim için çok değerli” diyen Ceşen, “Olağanüstü genel kurul konusunda kurallar açık. Tüzüğümüze göre biz de olağanüstü genel kurula gitme şartlarının oluşmaması nedeniyle bu talebi oybirliği ile reddettik. Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun olağan genel kurulu 2017 yılının Haziran ayında yapılacaktır. Biz yönetim olarak bugüne kadar olduğu gibi amatörlerin sadece bugünü değil yarını için çalışmaya devam edeceğiz. Amatörler olarak biz büyük bir aileyiz ve bu aileye hizmet etmek bizim için büyük gurur” diye konuştu.

Kısacası ünlü spor adamı ve işadamı ASKF Başkanı Feyyaz Ceşen’in öngörüsü ve hızlı hareket etmesi ile “amatör sporda” olağanüstü genel kurul kararı marifeti ile ortaya çıkacak olan bir “kalkışma projesi” de erkenden önlenmiş oldu.