DRT DENİZLİ BAKAN ZEYBEKCİ İLE HOLLANDA VE İTALYA’DA

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 23 Ağustos Salı gününden itibaren Hollanda ve Italya’da bir dizi ziyarette bulunacak. Bakan Zeybekci’nin 11 Ağustos’ta Danimarka ile başlayan ve 2016 yılı Ağustos-Eylül dönemini kapsayacak şekilde çeşitli ülkelere yapacağı gezilerin ikincisi ise; Hollanda ve İtalya’ya olacak. Bakan Zeybekci’ye bu gezisinde“İş dünyası temsilcileri ile TBMM’de grubu bulunan partilerden milletvekilleri ve TOBB, TİM, MÜSİAD, Borsa İstanbul Başkanları, Türkiye-Hollanda ve İtalya İş Konseyi Başkanları ile önde gelen Türk işadamlarından oluşan bir özel sektör heyeti de eşlik edecek. Öte yandan DRT Denizli ekibi de Bakan Zeybekci’nin gezisine katılacak ve temasları izleyecek. (DRT Denizli Program Müdürü Tolga Alp Düzgören Bakan Zeybekci’yi 3 günlük gezide adım adım izleyecek)

ZEYBEKCİ AVRUPALI İŞ ÇEVRELERİNE

DARBE GİRİŞİMCİLERİNİ ANLATIYOR


Ekonomi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada; “Bakanımız Nihat Zeybekci ülkemizin ikili ticari ve ekonomik ilişkilerin mevcut durumunu gözden geçirmek, yeni işbirliği olanaklarını tespit etmek, ülkemizde ve bölgede yaşanan son ticari ve ekonomik gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunmak ve özellikle, 15 Temmuz 2016 tarihinde yaşanan gelişmeler ile ülkemizdeki mevcut ticari ve ekonomik duruma ilişkin olarak muhatap ülkelerin Hükümetleri, iş çevreleri ve basın kuruluşlarına gerekli mesajları vermek üzere çeşitli ülkelere bir dizi ziyaretler gerçekleştirecektir’ denildi.Bakan Zeybekci’nin ayrıca Hollanda ve İtalya basınları ile birer toplantı düzenleyeceği ve 15 Temmuz darbe girişimini, darbeci çeteyi ve sonrasındadimdik ayakta duran sağlam Türkiye Ekonomisini anlatacağı da bildirildi. 

 

FİDEL 90 YAŞINDA, MUSTAFA

KEMALVAR HEP AKLINDA..

 

13 Ağustos 2016’da 90. Doğum gününü kutlayan Küba Devrimi'nin lideri Fidel Castro’nun siyasi geçmişini ve devrimci öyküsünü yazdığı “Tarih beni haklı bulacak veya tarih beni berat ettirecektir” adlı kitabı en çok bilinen kitabıdır. Castro, ABD’ye ve yerli işbirlikçilerine karşı verdiği mücadeleyi bir genç Küba’lıbir avukat olarak; “Tarih Beni Berat Ettirecektir” adlı kitabında detaylı olarak anlatmıştır. İstanbul, 1996'da Habitat Zirvesi'nin konuğu olarak Küba lideri Castro'yu ağırladığında medyanın gözü de onun üstündeydi. “Devrimci Kemal Atatürk, bizim esin kaynağımız oldu. 1919'da Anadolu'dan emperyalistleri atmak için, Bandırma gemisiyle Samsun'a çıktı. Büyük bir zafer kazandı. Biz de tam 40 yıl sonra, ülkemizden faşistleri kovmak için Granma gemisiyle Havana'ya çıktık. Biz de zaferle kucaklaştık.' Atatürk'e hayranlığını işte bu sözlerle dile getirmişti Fidel Castro..

 

'SİZİN ATATÜRK’ÜNÜZ VAR, BAŞKASINI ARAMAYIN'

 

Atatürk posterinin önünde basın toplantısı düzenleyen Castro, Atatürk'e, Boğaz'a ve Ayasofya Müzesi'ne hayranlığını dile getirdi; bir de tabii ki Türk konukseverliğine. Türkiye'den tespih, baston, kilim ile Mevlana'nın Mesnevi kitabını satın aldı. Daha sonra kendisini ziyaret eden Türk heyetine yine Atatürk'e duyduğu hisleri dile getirdi: 'Ben de devrim gerçekleştirdim. Ama Atatürk'ün yaptıklarını yapamazdım. Türkler sağdan sola doğru yazarken Harf Devrimi ile tam tersi yönde yazmaya başladı. Kıyafet Devrimi ve Medeni Kanun'la kadınlara getirilen statü çok önemliydi. Ona ve devrimlerine hayranım. Kendinize başka bir önder aramayın.'

 

KESKİN YİNE BOMBA GİBİ

 

CHP’nin ağır toplarından ve eski Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin hiç boş durmuyor. Siyasi formundan hiçbir şey kaybetmeyen Keskin Ankara’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaraoğlu ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın da katıldığı bir etkinlikte yine yüksek protokol ile bir arada idi.  Denizli ile ilgisini ve alakasını, bağlantılarını hiç koparmayan Keskin’i“bir Ankara politikalarının yüksek zirvelerinde bir Denizli’nin en ücra mahallelerinde” görmek olasıdır. Son olarak geçtiğimiz hafta sonu Denizli’ye gelen ve Acıpayam CHP eski İlçe Başkanı Ömer Alev’in oğluOkan'ındüğününe katılan Adnan Keskin bu mutlu günün en ilgi çeken ismiydi. Ömer Alev’in oğlu Okan ile gelini MitraAlev’i tebrik eden Adnan Keskin düğüne katılan konuklarla da bol bol sohbet etti..

 

BÜYÜK BULUŞMADA BİR DENİZLİLİ

 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun geçtiğimiz hafta, baro başkanları ile Beştepe’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ziyaretinde bir tanıdık ve Denizlili isim de hazır bulundu.etti. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki buluşmaya katılan isim, Denizlili Adalet Bakan Yardımcısı Bilal Uçar’dı. Barolar Birliği Başkanı Feyzioğlu’nun, “Zatı âliniz, bu işgal girişiminin püskürtülmesinde liderlik görevi yapmıştır. Sizin açıklamalarınızla yüreğimiz ferahladı” sözü hem hükümeti hem de hukuk camiasını rahatlattı.