DENİZLİ’DE “STK’LARDA BİR FETÖ OPERASYONU ÖYKÜSÜ”

Denizli’de FETÖ Operasyonlarının en önemli ayağı için düğmeye darbe girişiminden 10 gün sonra, 25 Temmuz’da basıldı. Denizli’nin 3 önemli STK’sında önce üst yönetim ve meclis yönetimlerinin üyesi olan isimlerin “FETÖ bağlantıları iddiası” ile görevden alınmaları veya istifa ettirilmeleri istendi. STK’lara eş zamanlı olarak gönderilen listelere göre; Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu ve Meclis Yönetimlerinden 15 isim, Denizli Sanayi Odası yönetimlerinden 4 isim ve Denizli Ticaret Borsası’ndan 1 ismin FETÖ bağlantısı nedeniyle görevlerinden uzaklaştırılması isteniyordu. Ve 26 Temmuz Salı günü başta DTO olmak üzere operasyon başladı.. Kelli felli STK yöneticileri ile işadamlarının makam odalarında, işyerlerinde ve evlerinde yine “eş zamanlı” aramalar başlatılıyordu.. Mustafa Kaya Yazıyor.. Denizli’de STK’larda bir FETÖ Operasyonu öyküsü..  Önümüzdeki günlerde Denizli Gazetesi’nde, bu köşede..

 

“APO İMRALI’DA ÖLDÜRÜLDÜ”

SÖYLENTİSİNİ “O İMAM” YAYMIŞ

 

FETÖ'nün en tehlikeli sorumlularından biri olduğu iddia edilen Denizlili Irak İmamı Nurettin Aytuğ’un 15 Temmuz Darbe Girişiminin ardından örgüt mensuplarının Kuzey Irak'a geçişi için çalışma yaptığı ve 'Öcalan İmralı'da öldürüldü' mesajı ile terör örgütü üyelerini tahrik edip karışıklık ve çatışma ortamı yaratmaya çalıştığı ortaya çıktı. 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından, bazı örgüt mensuplarının Irak Kürdistan bölgesine kaçışı ve geçirilmesi için alt yapı çalışmaları başlatan FETÖ'nün Irak sorumlusu Nurettin Aytuğ’un, darbe girişimi öncesinde 11 ve 14 Temmuz tarihlerinde iki PKK'lı yetkili ile bir araya geldiği ve ardından 16 Temmuz sabahı aynı isimlerle temasa geçerek 'Öcalan İmralı'da öldürüldü' mesajı ile örgütü darbe sonrası harekete geçirmeye çalıştığı öğrenildi.

 

KÜRTLERİ TAHRİK ETMEYE KALKMIŞ

 

Irak İmamı Aytuğ'un bölgedeki medya kurumlarına 6 aydan buyana Türkiye aleyhine haberler yaptırmaya çalıştığı ve bu konuda bir çok yerel gazeteciyi kullandığı tespit edilirken, Aytuğ'un en son bölgede yayın yapan NRT TV'yi ABD'de örgüt elebaşı ile bir araya getirerek Kürt halkını tahrik etmeye çalıştığı öğrenildi. Diğer taraftan Aytuğ'u Türkiye'ye teslim eden Kürt yetkililer, Kuzey Irak’taki FETÖ'ye ait okullara el koyma kararı aldı. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Safin Dizayi, FETÖ'ye ait okulların Eğitim Bakanlığına devrini yapacaklarını açıkladı. En son Bank Asya'nın Erbil Şube Müdürlüğü görevini yaptığı öğrenilen FETÖ’nün Denizlili Irak İmamı Aytuğ Habur’da Türk yetkililere teslim edilmiş ve ardından Konya’da çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konmuştu. (Aytuğ'un bir süredir, FETÖ'nün Irak İmamı olduğu ve örgütün PKK ile işbirliğini sağladığı da öne sürülüyor)

 

KİMSE YOKMU DERNEĞİ’NE DİKKAT!

 

FETÖ’nün Denizli İmamı olduğu iddia edilen ve tutuklama kararı ile aranan Mehmet Boz hiçbir adreste bulunamazken, FETÖ’nün kilit isimlerinden Denizlili Kudret Tartılacı Denizli’de yakalandı. Kimse Yok Mu Derneği'nin Ankara temsilcisi olan Kudret Tartılacı’nın bir dönem Denizli’de faaliyet gösterdiği, Van ve Kars ile ilgili kentte toplanan yardımları organize ettiği, iş adamları ile diyalog kurduğu, örgüte maddi destek sağlanması konusunda koordinatörlük yaptığı iddia ediliyor. Bir süre önce Kimse Yok Mu Derneği’nin Ankara Temsilcisi Kudret Tartılacı’nın Denizli’ye kaçtığı bilgisi üzerine Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele ekipleri harekete geçti. Eğitim Gönüllüleri Derneği vasıtası ile çeşitli illerde vaazlar verdiği öğrenilen ve hakkında arama kararı bulunan Kudret Tartılacı dün yapılan operasyonla yakalandı. FETÖ’nün kilit isimlerinden olduğu öne sürülen Tartılacı, çıkartıldığı Denizli 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı. (Bu arada Denizli’de Kimse Yokmu Derneği ile bağlantısı olan isimlerin de araştırıldığı kaydedildi)

 

DENİZLİ İL İMAMI MEHMET BOZ HALEN KAÇAK

 

Öte yandan Eskişehir doğumlu. 43 yaşındaki FETÖ’nün Denizli İmamı Mehmet Boz ise her yerde aranıyor. Mehmet Boz 1996'da PDY İzmir Yeşilyurt Semt İmamlığı yaptı. 2011 yılının Mart ayında Denizli İl İmamı olarak atandı. Kasım 2014 itibariyle Denizli'deki Özel Serhat Eğitim ve Araçları Lokanta İşletmeleri A.Ş. bünyesinde görev yapmaya başladı.

 

BAŞBAKAN YILDIRIM YARIN

DENİZLİ’YE GELEBİLİR..

 

Başbakan Binali Yıldırım’ın Denizli Çallı Başdanışmanı (Yüksek Bürokrat) Saim İlçioğlu kızı Gökçen İlçioğlu’nu evlendiriyor. Gökçen İlçioğlu ile Mustafa Ekici’nin nikah töreni yarın (26 Ağustos 2016 Cuma Günü) saat; 18.00 ile 21.00 arasında Göveçlik Kültür Sitesi Düğün Salonu’nda gerçekleştirilecek. Cemile-Saim İlçioğlu’nun kızları Gökçen İlçioğlu ile Hatice-Veli Ekici’nin oğlu Mustafa Ekici’nin nikah törenine; siyaset dünyasından önemli isimleriyle iş çevrelerinin ünlü simalarının yoğun katılımı bekleniyor. Bu arada Başbakan Binali Yıldırım’ın da; Başdanışmanı Saim İlçioğlu’nun bu mutlu gününde bir sürpriz yaparak Denizli’ye gelebileceği de konuşulan olasılıklar arasında yer alıyor. Gökçen İlçioğlu ile Mustafa Ekici’nin düğün töreni ise 28 Ağustos Pazar günü Konya Beyşehir’de gerçekleştirilecek.