BAŞBAKAN YILDIRIM ÇALLI BAŞDANIŞMANI SAİM İLÇİOĞLU’NA NEDEN ÇOK KIZDI (!)

Başbakan Binali Yıldırım’ın Çallı Başdanışmanı Saim İlçioğlu, kızı Dr. Gökçen İlçioğlu’nu hafta sonu Denizli’de düzenlenen nikah töreni ile evlendirdi.Nikah öncesi son birkaç güne kadarDenizli’deki düğüne katılması beklenen Başbakan Binali Yıldırım ise; Denizli’deki nikahın tarihi ile Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılışı aynı güne rastlayınca Gökçen İlçioğlu ile Mustafa Ekinci’nin nikah törenine katılamadı. Ancak  Başbakan Yıldırım Denizli’ye ve bu nikah törenine gelemediği için hem üzüldü, hem de kızdı. Kızının Denizli’deki nikahından kendisini 23 Ağustos’ta haberdar eden Başdanışmanı Saim İlçioğlu’na kızan Başbakan Binali Yıldırım, “Bula bula 26 Ağustos’u buldun.. Ben Denizli’ye gelmeyeyim diye mi bu tarihi buldun.. Şimdi Konya’ya düğüne mi geleceğim ben!.” dedi. (Saim İlçioğlu da böylece Başbakan Yıldırım’dan ilk fırçasını yemiş oldu)

 

SİYASET VE İŞ DÜNYASI BU DÜĞÜNDE BULUŞTU


Ankara Üniversitesi’nde Çocuk Psikolojisi bölümünde uzmanlık için asistanlık dönemi görevi yapan Dr. Gökçen İlçioğlu ile Hacettepe Üniversitesi dahiliye bölümünde uzmanlık için asistanlık dönemi görevi sürdüren Dr. Mustafa Ekici’nin nikah merasimine; siyaset ve iş dünyasının önemli isimleri yoğun bir şekilde katıldı. Anne-babalar; Cemile-Saim İlçioğlu ve Hatice-Veli Ekici, genç çiftler Gökçen ve Mustafa Ekinci’nin mutluluğunu paylaşan dostlarını girişte karşıladı. Gönderilen çelenklerle düğün salonu ve çevresi adeta çiçek bahçesine dönerken, törene katılan davetlilerin araçlarını otopark almadı. Bu arada düğünde Hacı Şerif Necip Helvacı’nın ünlü dondurmalı irmik tatlısı davetlilere ikram edildi. Genç çiftin düğünleri ise oğlan tarafının memleketi Konya Beyşehir’de dün gerçekleştirildi.


TURİSTİK OTEL’DE ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT


Kendisine özel ilkleri ve uygulamaları ile ünlü işadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu’dan yine bir ilk geldi. Karamanlıoğlu geçtiğimiz Cuma günü kendisine ait turistik otelde Şehitler için dua ve mevlit okuttu. Ünlü turizmci işadamı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Colassae Termal Otel mescidinde kılınan Cuma namazı sonrası Denizlili şehit Uzman Çavuş Özkan Bilgiç ve Cizre’deki şehitler için namaz sonrası mevlit okuturken, Türkiye’de ilk görülen bu uygulama otel müşterileri tarafından da ilgiyle karşılandı. Abdurrahman Karamanlıoğlu “kendi işyerinde 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni” düzenleyen ilk işadamı olma ünvanına da sahip.
 

İKİ ÜNLÜ İŞADAMI YANYANA GELİNCE

KONU YİNE; İHRACAT VE TURİZM OLDU


Karamanlıoğluİlçioğlu’nun kızının düğününde ünlü işadamı Zafer Katrancı ile yan yana oturdu. İki işadamı bir araya gelince otomatik olarak konu “ülke ekonomisi ile turizm ve ihracata” geldi. Karamanlıoğlu son iki yıldır turizm cephesinde işlerin pek iyi gitmediğini anlatırken, Rusya’da şirketi ve yatırımları bulunan Katrancı da “uçak krizi ve sonrası” yaşadığı sıkıntılardan söz etti. Zafer Katrancı, “Ancak Rusya’da işlerimiz kesintiye uğramadı, memnunuz” demeden de edemedi. Öte yandan Zafer Katrancı Abdurrahman Karamanlıoğlu’nu 9 Eylül’de yapılacak Babadağ’ın ünlü Keşkek Şöleni’ne davet etti.


DTO MECLİS BAŞKANI MEMİŞOĞLU’NA ZİYARET


Colossae Otel Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Karamanlıoğlu, Hacı Şerif Yönetim Kurulu Başkanı Necip Helvacı ve Turizmci Genel Müdür Şeref Karakan Denizli Ticaret Odası yeni Meclis Başkanı Hüseyin Memişoğlu’nu makamında ziyaret etti. Ziyaret sırasında iki Babadağlı işadamı; Memişoğlu ve Helvacı olunca sohbet dönüp dolaşıp bu ünlü ilçeye geldi.


ZAFER GÖNENÇ EKİN’İNİ EVLENDİRDİ


CHP eski İl Başkanlarından tanınmış avukat Zafer Gönenç; kendisi gibi hukukçu olan kızı Ekin Gönenç’i 27 Ağustos Cumartesi akşamı Karahayıt Richmond Termal Otel’de gerçekleştirilen düğün töreni ile evlendirdi. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitiren, ardından İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde “Bilgi ve İletişim Teknolojileri Hukuku” alanında Yüksek Lisans (master) yapan Ekin Gönenç TEB Genel Müdürlüğü’nde avukat olarak çalışıyor. Diş Hekimi damat Servet Akyıldız ise Çene Cerrahisi ve İmplant alanında ihtisas yapıyor. Bu düğün son zamanların; CHP’lileri, demokratları, sosyal demokratları, solcuları, solun solundan isimleri ve hatta sağ cenahtan politikacıları biraraya getiren düğünlerinden biri oldu. (Y.Ö.N.)


EKİLİR EKİN GELİRİZ..


Evet, anne babalar için çocuklarının bu en mutlu günü (evden ayrılış ritüelleri) çok çok önemlidir. Ekin ile Servet’in anne-babaları; Neşe ve Zafer Gönenç ile Muhteşem ve Zekai Akyıldız geçtiğimiz hafta sonu bu önemli anı yaşadı ve mutluluğu tattı. 80’li yılların sonunda doğan çocuklarına (12 Eylül Darbesi’nin faşizan ve gericisonuçlarından olsa gerek) genellikle “Ekin” adını veren biz anne-babalar (benim kızçemin adı da Ekin) sanırım Hasan Hüseyin Korkmazgil’in “Acıyı bal eyledik” şiirinin de etkisi ile “Ekilir ekin geliriz, bir gider bin geliriz” diyen bir kuşaktan geldiğimizden, bu ismi çok severiz..Ve bu yüzden bizim Ekin’lerimiz evlerinden uçup gittiklerinde yüreklerimizde “buruk” birer sızı kalır, mutluluklarımızla birlikte.. Zafer’in Ekin’ine ömür boyu mutluluklar dileriz.. (darısı bizim başımıza deme fikrine de bir türlü alışamıyorum!.)