ÜLKENİN GELECEĞİ İÇİN “DAHA ÇOK KIZ YURDU” KAMPANYASI

Denizli’de sağlık ve eğitim konusunda yaptığı hayır işleriyle kendisinden sıkça söz ettiren tekstil sektörünün önde gelen duayenlerinden Gamateks Yönetim Kurulu Başkanı Hayırsever İşadamı Osman Aydınlı ülkenin geleceği için, devlet-vatandaş işbirliği ile kız öğrenci yurtlarının yapımına öncelik verilmesi gerektiğini söyledi. Bu tür yurtlardan birinin yapımı için 200 bin TL’lik ilk bağışı kendisi yapan Aydınlı; kız öğrenci yurtları yapımının bir kampanyaya dönüştürülmesi gerektiğini ve kendisinin de buna öncülük yapmak istediğini belirtti. Denizli Valisi Ahmet Altıparmak ise “tamam” dedi ve ardından Aydınlı’nın bağışını 400 bin liraya çıkardı.

Denizli Valisi Ahmet Altıparmak ve Milli Eğitim İl Müdürü Mahmut Oğuz’un da katıldığı protokol töreninde bir konuşma yapan Aydınlı, Vali Altıparmak ve Oğuz’dan kız öğrenci yurtlarının yapımına öncelik verilmesini isteyerek; “Bundan sonra kız öğrenci yurtlarının yapımına öncelik verilmesini istiyorum. Konuyla ilgili güzel bir atasözü var. ‘Bir kız çocuğu yetiştirmek; bir aileyi kurtarır, bir erkek çocuğu yetiştirmek ise bir bireyi kurtarır.’ Bu özlü sözden hareketle kız yurtlarının yapılması için ben 200 bin Liralık katkıyla kampanyayı başlatmak istiyorum. Onu da burada açıklamak istiyorum” dedi.

FETÖ’YE KARŞI “DEVLET-VATANDAŞ İŞBİRLİĞİ

İLE KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI YAPALIM” ÖNERİSİ

Evet, şimdi gelelim İşadamı Osman Aydınlı’nın Denizli Valisi Ahmet Altıparmak’a yaptığı önemli önerinin şifrelerine. Bize göre; Denizlili tanınmış işadamı Osman Aydınlı, Denizli Valisi Ahmet Altıparmak’a; FETÖ tarzı terör örgütü yapılanmalarına karşı devlet-vatandaş işbirliği ile ‘kız öğrenci yurtları’ yapılması için kampanyalar başlatılmasına öncülük etmesini önerdi. Osman Aydınlı; kampanyaya ilk bağışı ise bizzat kendisinin yapacağını bildirdi. Bu öneri Vali Altıparmak’ın da çok hoşuna gitti. Ve önerinin ülke genelinde bir kampanyaya dönüştürülebileceği konusu üzerinde odaklandı. Ve Aydınlı’nın sözleri üzerine İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a döndü ve “not alalım ve bu önerinin üzerine gidelim” dedi. Kısacası Osman Aydınlı’nın yaptığı “daha çok kız öğrenci yurtları yapalım” önerisi, FETÖ’cü yapının örgütlendiği ve örgütlenme imkanı bulduğu eğitim ve barınma alanları (yurtlarla) konusunda Denizli’den yükselecek bir fikre, kampanyaya ışık çakmış oluyordu.

FETÖ’NÜN PANZEHİRİ “KIZ ÖĞRENCİ YURTLARI”

Yine bize göre yaptırdığı okullarla ön plana çıkan Denizlili işadamı Osman Aydınlı’nın sözleri Vali Ahmet Altıparmak’ın makamında imzaladığı protokol (sadece hayır işi olan) sırasında bir protokol değildi. Osman Aydınlı Vali Altıparmak’ın da önemsediği ilginç ve önemli bir öneriye de imza atıyordu. Bizim yorumumuza göre Aydınlı, FETÖ ve benzeri terör odaklarının örgütlenmeleri ve yayılmalarının önüne geçmek için özellikle “kız öğrenci yurtları” yapımına hız verilmesi gerektiğini söylüyordu. Osman Aydınlı yine bize göre, “Sayın Valim devlet-vatandaş işbirliği ile kız öğrenci yurtları yapımı kampanyası başlatalım. Bunun ilk bağışını da ben yapayım. Devlet-Hayırsever işbirliği ile yapılan bu yurtları yaygınlaştıralım. Çocuklarımızı ve öğrencilerimizi hiçbir yapıya, örgüte ve cemaate teslim etmeyelim” diyordu.

BAKAN ALBAYRAK’IN PROJESİ

İLK DENİZLİ’DE HAYAT BULDU

Enerji sektörünün önemli oyuncularından Bereket Enerji Grubu'na ait Aydem (ADM) - Gediz (GDZ) Çağrı Merkezi, bugün Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak,  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz’ın katılımıyla Denizli’de açılıyor. Açılış törenini DRT Denizli naklen (canlı) yayınlayacak. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak’ın, müşteri memnuniyetini artırmak ve istihdam yaratma açısından büyük önem verdiği elektrik dağıtım şirketlerinin kuracağı ‘çağrı merkezleri projesi’ böylece ilk kez 21 firma arasında önce Denizli’de Bereket Enerji Grubu’na bağlı ADM ve GDZ firmaları tarafından hayata geçirilmiş oldu. Bereket Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Yağlı açılışa katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile Denizlili Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye teşekkürlerini sundu. 

DTO BUGÜN YENİ BAŞKANINI SEÇİYOR..

Denizli Ticaret Odası (DTO)’da mevzuat gereği görevi sona eren ve başkanlıktan düşen Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer’in yerine kimin seçileceği odada ve 15 bine yakın oda üyesi arasında merak konusu haline geldi.  

DTO’da Başkanlık koltuğunun boşalması ise yeni yönetim kurulu başkanının kim olacağı sorusunu akıllara getirdi.. DTO’nun yeni başkanını yönetim kurulu kendi arasından seçecek. DTO’da yeni başkanı belirleyecek seçim ise bugün gerçekleştirilecek..

UĞUR ERDOĞAN BAŞKAN! (GİBİ)

Başkan Necdet Özer’in tutuklanması üzerine odada Başkanvekilliği görevini kollektif olarak yürüten İmran Eraslan ve Salih Sarıkaya şimdi de odayı yeni başkan seçimine hazırlıyor. DTO’nun seçimlerinin 2017’de zamanında yapılacağı, yönetim kurulu üyeleri arasından seçilecek yeni başkanın ise odayı bu seçime kadar yöneteceği belirtildi. Öte yandan, DTO yönetim kurulu üyeleri “İmren Eraslan, Salih Sarıkaya, Ramazan Çelikkol, Ali Önal, Fatih Koçer, Mesut Yılmaz, Uğur Erdoğan, Ferruh Dalkılıç, Kemal Tuncel, Ali İrimağzı ve Hikmet Alparslan’ın” bu Çarşamba günü içlerinden kimi başkan seçeceği de merak konusu haline geldi. Başkanlık için en fazla adı geçen yönetim kurulu üyelerinden İmran Eraslan sağlık sorunları nedeniyle bu seçimde adaylık konusunda affını isterken, şu sıralar yöneticiler arasında Uğur Erdoğan isminin daha çok ön plana çıktığı gözleniyor.