BOLU GALİBİYETİ LİGDE BIRAKIR!

Denizlispor son haftalardaki kazanamama alışkanlığını son olarak kendi sahasında oynadığı ve zorlu maçtan 3-2 galip ayrıldığı Bolu maçıyla sona erdirdi. Maçtan iki gün önce yazmıştım…

Bolu maçına dikkat! Demiştim…

Ve takımda yer alan iki isimden bahsetmiş ve mutlak suretle Peopon ve Andre Dos Santos’a önlem alınmasının gereğini ısrarla altını çezirek bahsetmiştim.  Öyle de oldu…

Peopon ve Andre Dos Santos bu maçta bizi en çok zorlayan iki isim oldu. Sonuçta 90 dakikanın bitimiyle birlikte üç puanı hanesini koyan taraf biz olduk.

Denizlispor, Bolu karşısında almış olduğu bu galibiyet bir nevide ligde kalışını bana göre taçlandırmış oldu. Daha önümüzde oynayacağımız 10 zorlu müsabaka ve ortada 30 puan daha var. Var ama ligdeki mücadelelerinin ve takımlarının performanslarınıda göz önüne aldığımızda işimizin bir hayli zor olacağı aşikar.

Ligde puanımızı 30 yaparak alt sıralardan uzaklaştık. Ancak henüz her şey bitmiş değil…!

Ligde hesap yapılmasıda güç. 3 maç üst üste galibiyet alındığı takdirde bir anda play-off potasında kendinizi görebildiğiniz gibi üç maç üst üste mağlup olduğunuzda da geri dönülmeyen yolada girebilirsiniz. Ancak ne olursa olsun Boluspor karşısında almış olduğumuz bu galibiyetle en azından şu an için bu ligde kaldığımız çok büyük oranda da netleşmiş oldu.

Kalın sağlıcakla…