GÜNEŞ GEÇ DOĞUNCA…

Denizlispor geçen gün belki de tarihinin en uzun gecelerinden birini yaşadı. İstifalar, gelenler, gidenler derken olan yine her zaman ki gibi Denizlispor’a oldu. Yeşil-siyahlılar için son yıllarda ki en önemli gelişmelerden biri olan isim ve forma sponsorluğu bile gölgede kaldı.

Ali Tandoğan gidecek. Başkan Süleyman Urkay gidecek. Yöneticiler gidecek derken bu hafta sonunda giden sadece takım oldu. Onlarda Balıkesir’e kadar gidebildi.

Derken sonunda da teknik direktör Ali Tandoğan bilinmezlikler arasında heybesini alıp gitti. Söylemlere göre Başkan Süleyman Urkay’ın Ali Tandoğan’a futbolcularla aranda mesafe oluştuğunu görüyorum dediği söyleniyor. Eğer bu doğruysa futbolcuların Ali Hoca’yla ne gibi bir sorunu olabilir. Hocanın oyuncularla sorunu var mı bilemiyoruz. Ancak yönetimin başkanla ilgili sorunları olduğu biliniyor.

Sezon başında 25 futbolcuyla idmana çıkan teknik adamı sahadaki herkes sever. Hazırlık maçlarında hocanın suratına herkes güler. Sezonun ilk haftalarında ideal 11 ortaya çıkar; kalan 14 adamın karakteri, ruh hali de sezonun kaderini belirler. Maç kadrosuna giremeyip tribüne çıkanlardan bir ikisi, haklarının yenildiğini düşünür, idmanlara küserler. İlk 18'e girip yedek kulübesinden oyuna giremeyenler, maç kadrosunda olmayanlarla koalisyona vardığında tehlike çanları çalmaya başlar. Artık dört-beş kişi olmuşlardır. Takım galip geldiği sürece sorun yoktur ama ya kaybediyorsa? İkinci yarılarda şans bulanların aslında 11'de başlamayı hak ettiği konuşulur soyunma odasında. Artık yedi-sekiz kişi olmuşlardır. Bu kez taktiğin yanlış olduğu ortaya atılır. Teknik direktörün aslında çift santrfor oynaması gerektiği söylenip, kulübedeki ikinci forvet de saflarına çekilir. Yedek kaleci zaten artık onlarla birliktedir. Yöneticiye şikayet edilir, medyaya haber uçurulur... Bu, sezon içinde yönetimlerin "Hocamızın arkasındayız" diye medyaya konuştukları günlere tekabül eder. Son darbe, 11'deki oyunculardan kendi taraflarına üç-dört futbolcuyu çekebildikleri gün gelir. Teknik direktörünü seven futbolcu sayısı artık en fazla altı yedidir ve yönetim, hocanın görevine son verir.

Saygılarımla…