KİM BU PAÜ’DEKİ “YAZAR-YORUMCU DANIŞMAN?”

İddiaya göre; Danışman Ali Turhan bundan bir süre önce (8-7 ay önce) Denizli’ye PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ’ın “Teknokent ve Üniversite Danışmanı” olarak intikal etti. Antalya’dan (ve hatta Kepez İlçesi’nden) getirildiği öne sürülen Ali Turhan önce Teknokent’te “görevden alınacaklar-göreve yeni alınacaklar” listeleri yaparak işe başlamış. PAÜ Teknokent’te sürekli mesai yapmayan ve sürekli bir yerlere gidip geldiği öne sürülen Turhan’ın ardından aynı zamanda internet yazarı olduğu ortaya çıktı. (Sesli Makale adlı bir sitede yazıyormuş) Ali Turhan bir yandan da Rektör Hüseyin Bağ’a üniversite için de danışmanlık yapıyormuş. PAÜ Teknokent’e dönem dönem yönetim kurulu toplantıları için giden DSO, DTO, DTB ve DENİB Başkanlarının da görevini tam olarak anlayıp çözemediği öne sürülen Ali Turhan bir süre sonra kurumda ortalığı karıştırmaya başladığı da gelen iddialar arasında..

İşte bu Ali Turhan; geçtiğimiz gün bu sütunlarda (Teknokent’deki görevi nedeniyle) “7.500 TL Aylıklı Danışman” diye verdiğimiz isimden başkası değil..

Bu arada internette araştırırken; “Antalya-Kepez Belediyesi-Kooperatif Davası, Ağır Ceza Mahkemesi” vs. diye bilgiler önümüze döküldü. Neyse, “Sesli Makale” isimli internet sitesinde yazar ve yorumcu olarak gözüken Danışman Ali Turhan’ın 27 Nisan 2017 tarihli bir yazı ve yorumu oldukça fazla ilgimizi çekti. “Denizli’nin Bakan Ablası” başlığı ile yazılan ve referandum sonuçlarına kadar uzanan bu yazının tamamını okuyup değerlendirme yapmanız için bir de kendi sütunlarımda veriyorum;

DANIŞMAN TURHAN’DAN “BAKAN ABLA ÖVGÜSÜ”

“(Yazan Ali Turhan, Sesli Makale;) DENİZLİ’NİN BAKAN ABLASI.. Bugün size bahsedeceğim isim; Ak partinin çelik çekirdeğinden birisi, Cumhurbaşkanının aile içinden birisi, aynı evden çıkan iki bakandan birisi, Gülseren Bostancının iki gözbebeğinden birisi. Ak Parti kuruculuğu dahil, Genel Başkan danışmanlığı. MKYK üyeliği ve bakanlık yapmış birisi. Yıllarca süren başörtü mücadelesi ve modern islami çizgisi onu Ak parti olgusuyla birleştirip memleket meseleleriyle yollarını kesiştirdi. ‘Kadın ve Aile’ dergisindeki yazılarından geleceğe ışık tutan İslam kadınındaki rol modelliği ve öncü duruşu çeşitli ülkelerde Türkiye’yi temsille ödüllendirildi. Başlamışken az daha anlatalım… Millete bu kadar hizmet ederken memleketini de ihmal etmedi. 1 Kasım seçimlerinde Denizli'den 2. Sıra Milletvekili adayı olduğu zaman şehirde herkes siyasete yeni bir enerji, yeni bir üslup ve tarz geliyor dedi. Zaman da bu söylemleri doğruladı. Mesleğinde ve siyasette dünyayı görmüş, başka kültürlerde yaşamış birisi olarak farklılığını şehre hissettirmişti. İnsan ve hizmet odaklı çalışma tarzı, kibirden uzak, yüreklere dokunan insani tarafıyla, doğup büyüdüğü memleketinde kısa zamanda gönüllere taht kurdu. Yani ‘vefa’ İstanbul da bozasıyla meşhur bir semt, değilmiş… Devam edelim, Birazda mesleğinden bahsedelim… Dr. hanım tecrübeli bir siyasetçi olarak çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. Denizli özelinde de halkımızın sağlık hizmetlerinden yararlanması ve hizmet kalitesinin artırılması konusunda yoğun çalışmalar sürüyor. Bir bakıyorsunuz yurtdışından bir hastamızın Denizli'ye hava ambulansıyla naklini organize etmiş, bir bakıyorsunuz bir ailenin yeni doğan bebeğinin sıkıntısına koşmuş. Şimdi siz diyeceksiniz ki ihtiyaç olsa biz kendini nerede bulacağız. Buda kolay.. Dr. Hanıma ulaşmak bir telefon kadar yakın ve çözüm konusunda da bir o kadar hızlı.. EĞİTİMDE BAKAN ABLA.. Eğitim de, sağlık kadar çaba gösterdiği konular arasında. Çameli kız yurdu bu örneklerden sadece bir tanesidir. Yurt açısından şanslı olan dört ilçemiz daha var. Ayrıca engelsiz yaşam merkezi ve Çisem binaları da bitmiş projelerdendir..”

REFERANDUM’DA DENİZLİ’DEN “BAKAN
ABLA’YA” RAĞMEN HAYIR ÇIKMIŞ!


Ali Turhan’ın yazısı aktıkça ilginç bir hal alıyor. Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakanı Dr. Sema Ramazanoğlu’nu anlattığı yazısında bol bol “Bakan Abla” cümleleri kuran Ali Turhan aynı makalesinde, 16 Nisan Referandumunda Denizli’den “Hayır” sonucunun çıkmasını da; Bakan Ramazanoğlu dışındaki bütün AK Partili Denizlili politikacılara, vekillere, belediye başkanlarına ve yöneticilere fatura ediyordu. Ali Turhan’ın Denizli politikaları ile ilgili ilginç saptamalarının yer aldığı yazısı şöyle devam ediyor; “(Yazan Ali Turhan, Sesli Makale;) Keşke Denizli’de her şey bakan ablanın hayatı kadar hareketli ve düzgün olsa. Lakin kısa bir zaman önce referandum oylamasında Cumhurbaşkanımızı hiçte memnun etmeyen bir sonuçla karşılaştık. Şehir genelinde anlaşılmayan seçim toplantıları, nereden çıktığı belli olmayan gülümseyen sürat figürleri, vatandaşın nezdindeki samimiyete bir türlü kavuşamadı. Şimdi siz diyeceksiniz ki bu karamsar tablo Bakan Ablaya rağmen mi? (Dikkat! burası çok önemli) AYNEN.. Bakan Ablaya rağmen. Şimdiler de Ankara, Beş Tepeden Söğüt Özüne inecek olan REİS’ini bekliyor. Referandumla alakalı kesin sonuçlar bittiğinde, uyuyan hücreleri yeniden uyandıracak. Ak Parti içerisinden başlayan değişim rüzgarları, şehir, ülke, millet değişimi olarak devam edecek. Önümüzdeki günlerde yazacağımız yazılarda Beş Tepeye yeni Türkiye’nin projelendirmesi konusunda milli bürokrasi, yerli yazılım, milli unsur konularında güzümüz nispetinde katkı koyacağız..

ALİ TURHAN;“BAĞ VE RAMAZANOĞLU OLDUĞU
SÜRECE DENİZLİ’DE KANTARIN TOPUZU KAÇMAZ”


Ali Turhan “Sesli Makale” isimli sitedeki 27 Nisan 2017 tarihli yazısını çook önemli bir saptama (tahlil) ile bitiriyor. ;“Bağ ve Ramazanoğlu olduğu sürece Denizli’de kantarın topuzu kaçmaz..” Gelin bu ‘gonzo yazı’yı hep birlikte okuyarak tamamlayalım..

“(Yazan Ali Turhan, Sesli Makale;) Son olarak da milli bürokrasi deyince, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin BAĞ, Cumhurbaşkanımızın onayıyla görevlerine devam ediyor. Denizli’de FETÖ temizliği yapan ender kurumlardan olan Üniversite bu başarısının ödülünü Cumhurbaşkanının teveccühü olarak aldı. FETÖ temizliği yapan Dr. Sema Ramazanoğlu, FETÖ temizliğinde çığır açan Rektör Hüseyin BAĞ. Denizli’de iyi şeyler olacağına işaret ediyor. Bu ikili bu memlekete hizmet ettiği sürece ŞEHİRDE KANTARIN TOPUZU KAÇMAZ… Saygılarımla.. (Ali Turhan, Seslimakale.com, 27 Nisan 2017)”

ÜNLÜ İKİLİNİN AŞKI, DENİZLİ’Yİ ÇOKTAN AŞTI

Geçtiğimiz ay Bodrum'da yemek yerken görülen, sosyal medyada birbirilerini takip eden ancak haklarında çıkan aşk haberleri karşısında sessizliklerini korumaya özen gösteren Sıla ile Ahmet Kural'ın sonunda samimi fotoğrafları ortaya çıktı. Magazin basını böylece “Sıla-Ahmet Kural aşkını” somut bir şekilde belgelemiş oldu. Ünlü iki sanatçı; “Ahmet Kural ile Sıla birlikteliği haberleri” Denizli’de de büyük bir ilgiyle karşılandı. 90’lı yılların ikinci yarısında Denizli’de görev yapan efsane polis şefi Emniyet Müdür Yardımcısı Mesut Kural’ın oğlu Ahmet Kural ile Doğru Yol Partisi’nin önde gelen ismi dönemin DYP Denizli Merkez İlçe Başkanı Şükrü Gençoğlu’nun kızı Sıla Gençoğlu’nun aşkı şu sıralar Türkiye gündemi gibi Denizli gündeminin de ilk sıralarını işgal etti. Denizli Acıpayam doğumlu olan ve orta öğretim ile lise eğitimini İzmir’de alan Sıla Gençoğlu Özel Fransızca Tevfik Fikret Lisesi’ni tamamlayıp, üniversiteye İstanbul’a giderken; ünlü oyuncu Ahmet Kural ise babasının görev yaptığı dönemde orta öğretimini Denizli’de tamamladı. Ahmet Kural ile Sıla'nın aşk yaşamaya başladığı iddiası magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. İddialarla ilgili sessiz kalan çiftin, birlikte ilk fotoğrafı ortaya çıktı. Ahmet Kural ile Sıla'nın Bodrum'da baş başa çekilen fotoğrafı 'Aramızda Kalmasın' programında yayınlandı. Magazin yazarlarının yorumlarına ve iddialarına göre; “Bodrum'da gizli gizli görüşen ikili, bir mekanda romantik bir yemek yedikten sonra hiç çekinmeden ünlü popçudan el ele tutuşup yürümeye başladı. Yılın aşk bombasının tarafları şimdilik sessiz kalmayı tercih etse de ilişkilerinin seyrine göre bu durumu açıklayıp açıklamayacaklarına karar verecekleri konuşuluyor.” Tüm Denizli’de şu sıralar nefesini tutmuş; yine Denizli’de doğup büyümüş ve bir zamanlar Denizli’de yaşamış ünlü sanatçılar Sıla ile Ahmet Kural ikilisinin “aşk haberlerini ve kulislerini” takip ediyor.

DENİZLİ HOROZU ÖZTÜRK SERENGİL

Sempatik davranışları, mimik hareketleri ve kişiliği ile kısa sürede halkın sevgilisi haline gelen ve çizdiği Öztürk Serengil tiplemesi ile büyük beğeni toplayan Ahmet Kural 10 Kasım 1982 tarihinde babasının görev yeri olan Kütahya' da dünyaya geldi. Babası Mesut Kural 1. Sınıf Emniyet Müdürü idi ve 1995-1998 yılları arasında Denizli İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevini yürüttü. Ortaokulu Denizli’de okudu. Konservatuvar' da okuyan ablasının etkisiyle oyuncu olmaya karar veren Kural, lise yıllarında tiyatro çalışmalarına katıldı. Babasının tayinleri yüzünden 11 senede 12 okul değiştirdi. Konya Selçuk Üniversitesi'nde Radyo ve Televizyon Sinema bölümünü bitirdi. Ardından Ankara' da Bilkent Üniversitesi'nde master yaptı. Aktörlük eğitimine Müjdat Gezen Sanat Merkezi' nde başladı. Ahmet Kural, Levent Kırca tarafından keşfedildi. Levent Kırca-Oya Başar Tiyatrosu'na dahil edildi. “Fikrimin İnce Gülü” dizisinde rol aldı. Kural diziye devam ederken “Evimin Erkeği” dizisinde Kapıcı Reco’yu canlandırdı. Gazi dizisinde oynadı. Aynı yıl Güneşin Oğlu adlı sinema filminde Haluk Bilginer, Köksal Engür, Hümeyra ve Özgü Namal’la beraber oynadı. Elde Var Hayat ve Üsküdar'a Gideriken isimli yapımlarda da rol alan oyuncu, Çalgı Çengi filmi ile sükse yaptı ve İşler Güçler dizisi ile fenomen oldu. 2013 yılında “Düğün Dernek” filminde Murat Cemcir ile başrolde oynadı. “Kardeş Payı dizisi, Oflu Hoca’nın Şifresi” film projelerinde de yer aldı.

TANINMIŞ POLİTİKACI ŞÜKRÜ
GENÇOĞLU’NUN KIZI SILA..


Sıla Gençoğlu; 80’li ve 90’yı yıllarda Denizli politikasında etkili olmuş bir Eczacı olan Şükrü Gençoğlu’nun kızı olarak 1980 yılında Acıpayam’da dünyaya geldi. Ünlü şarkıcı, söz yazarı ve besteci Sıla ilkokulu yıllarını Denizli'de geçirdi Sıla lise eğitimini ananesinin yanında İzmir'de aldı. Sahne çalışmalarına ilk olarak İzmir Özel Tevfik Fikret Lisesi'nde başladı ve Türk Halk Müziği ile Türk Sanat Müziği korolarında korist ve solist olarak görev aldı. İzmir Devlet Opera ve Balesi sanatçılarından Sabahat Tekebaş ile şan ve ses eğitimi üzerine çalıştı.

Sıla’nın zaman içinde yaptığı besteler ve yazdığı şarkı sözleri Ferhat Göçer, Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu gibi sanatçıların albümlerinde de yer alırken, ilk solo albümü olan “Sıla’nın” oluşumuna da zemin hazırladı. Geniş kitleler onun sesiyle ilk kez Sezen Aksu ile yaptıkları ve “Sıla” dizisinin şarkısı olan ortak besteleri “Sıla / Töre” sayesinde tanıştı. Sıla bunun hemen ardından ‘Yaban Gülü’ dizisinin jenerik müziğini de yaptı..