KONTROLLÜ ADALET(!) YÜRÜYÜŞÜ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ kuklası Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını bahane ederek Ankara’dan İstanbul Maltepe’ye“sözde adalet” yürüyüşüne başlayalı 19 gün oldu.

Neresinden ele alsak, yapılan bu yürüyüşteki saçmalık o kadar bariz ki, yapılan hatayı anlatmak bile abes geliyor.

Yıllardır diyoruz ya“Türkiye’nin muhalefet sorunu var” diye, aynen devam ediyor...

Muhalefet iktidardaki gerçek sorunlara çözümler üretmek yerine sürekli çamura yatmayı, mızmızlık yapmayı tercih ediyor. İşin ilginç yanı yıllardır başarısızlıklarından, hatalarından ders almak yerine bu çamura yatma, çamur atma, vatan hainlerine sahip çıkma tavırları aklı başında olan bazı partililerce istenmemesine rağmen çoğunluk tarafından alkışlanıyor. Kendi kendilerine “Hah! Şimdi Erdoğan’dan kurtulacağız!” diye gaz verip sanki doğru yoldaymışlargibi bir hayale de kapılıyorlar.

Lidere asıl kötülük “lider ne derse doğrudur” denmesidir. Liderine mantıklı yolu tavsiye eden, ona yardımcı olan daha makbul yol arkadaşıdır.

Lideriniz bariz bir şekilde FETÖ oyunlarına geliyor, hainliği ortaya çıkmış kişilere sahip çıkıyor, yazın en sıcak zamanlarında yollarda hem kendini hem de yandaşlarını rezil ediyor, sizi Türkiye düşmanı tüm ülke ve örgütler bıyık altından kıs kıs gülerek alkışlıyor ama siz “Bir dakika, biz ne yapıyoruz, kim için kime karşı isyan bayrağını çekiyoruz?” demiyorsunuz.

Keşke hakikati söylemekten çekinmeyen gerçek vatansever sol görüşlüler yönetse şu CHP’yi. Hiç mi tutarlı bir siyaset yapılmaz bu partide?

Darbeye “kontrollü darbe” dersin, ama kendi mantığına göre kontrollü(!) darbe yapan tüm hainlere sahip çıkarsın.

FETÖ’nün siyasi ayağı çıksın dersin, delilleriyle FETÖ’cü veya kuklası olduğu ortaya çıkan biri mahkûm edilir, ortalığı ayağa kaldırırsın.

“Ak Parti’li milletvekillerinin arasında ByLock’cular var” dersin, bir de rakam verirsin, delilsiz çamur atmayı sevdiğin halde isim veremezsin.

15 Temmuz sonrası Yenikapı’da FETÖ’cü darbecilere karşı açarsın ağzını yumarsın gözünü, bir süre sonra konvoyuna FETÖ - PKK tarafından uyarı için saldırı yapılır, hemen eski haline döner tüm hainlere sahip çıkmaya başlarsın.

Say say bitmez saçmalıklar…

Darbe girişimi sizin ima ettiğiniz gibi “kontrollü” değildi. Fakat 20 yıldır gizlice ve son 3 yıldır da açıkça sizi kukla gibi oynatan FETÖ nasıl darbeyi kontrol ettiyse, siz de “Oh be! Sonunda Tayyip gidiyor. Darbe kötü ama Tayyip daha kötü” zıvanalarıyla darbe girişimine zımnen de olsa destek olduysanız, şimdi bu kontrol “sözde adalet yürüyüşünüzle” devam ediyor.

Ha ne olur? Biraz kilo verirsiniz, biraz bronzlaşırsınız, parti içi muhalefet böyle büyük(!) bir yürüyüşte sizin aleyhinizde bulunamaz, FETÖ kuklaları daha fazla konuşarak bazı kritik bilgileri vermezler…

Devamını anlatmaya gerek yok. Zaten son iki maksat sizin bu zor(!) yürüyüşünüz için yeterli!

“Yollar yürüyerek aşınmaz!” diyelim geçelim…