KÖTÜ DEĞİLİZ AMA…

Denizlispor’da çanlar çalıyor.  Açıkçası Kızılcabölükspor karşılaşmasındaki futbol, bizlere hiç iyi sinyaller vermedi. Alternatifsiz kadro Yusuf Şimşek’in en büyük sorunu diyebiliriz. Her ne kadar hoca kadroda 25 futbolcu olduğunu savunsa da durum iyi değil.

Ligin son provasında çok doğru bir tercih yapılmış. Kızılcabölükspor şu şartlarda Denizlispor’dan aşağıda bir takım değilmiş. Bunu gördük. Kadrosundaki temel yapı taşlarını kaybetmiş, ilk 11’e 6 yeni oyuncusu girmiş olan sarı-kırmızılılar çok iyi mücadele etti. Ama biz konumuzdan sapmayalım.

Cenk Güvenç savunmada çok önemli bir yere sahip. Yurt dışı tecrübesini de düşünürsek TFF. 1. Lig’de sırıtmayacak bir oyuncu. Kadro sıkıntısı yaşayan Denizlispor çok büyük bir kayıp yaşadı. Nedeni ise Tahacan Velioğlu. Performansı antrenman maçında bile tartışılır durumda. 6 haftalık süre göze alındığında sorun çıkmaması mucize olur.

Ayrıca takımda hemen hemen 5’inci senesini yaşayacak olan Şevki Çınar’ın ayakta duracak hali yok. Her ne kadar Yusuf Şimşek Şevki’nin performansının ilerleyen haftalarda yukarılara çıkacağını söylese de uzun bir kampın ardından futbolcunun ayakta duramaması gerçekten düşündürücü.

Yabancı futbolculardan bahsedecek olursak. Sankoh her zaman ki gibi, standart oyun oynuyor. Denizlispor’a seviye atlatacak bir adam olmadı bugüne kadar, bundan sonra olmayacak. Moritz fizik olarak iyi durumda, istediği şartlar oluşursa takımı iyi yerlere taşıyacaktır. Kappel ise şu an büyük bir sorun gibi görünüyor. Denizlispor’u kafasından silmiş gibi bir görüntüsü var. Bu ligde yabancıların iyi olduğu takdirde hayatta kalabilirsin.

Son olarak yönetim tarafından D-ÜST tribününü kapsayan bir kampanya başlatıldı. 300 TL’ye kombine alana forma hediyesi var. Çok güzel ama ortada bir sorun var. Sayın yönetim A ÜST, B ÜST, A ALT tribünü de D-ÜST ile aynı fiyat tarifesinde yani 300 Türk Lirası. Ama oradan kombine alan taraftara neden forma hediyesi yok? Ücreti çok daha yüksek olan Gold tribünü de buna dahil. Bütün tribünleri kapsayan bir kampanya yapılsa daha iyi olmaz mıydı? D-ÜST tribünü bu sezon dolacaktır. Umarım diğer tribünlere başka kampanya yapmaya gerek kalmaz.

Ayrıca ama'dan önceki her şey yalandır.

Saygılarımla