İYİ Kİ VARSINIZ EREN’LER!

Eren Bülbül. Birkaç gün önce Trabzon Maçka'da PKK’lı teröristleri güvenlik güçlerimize ihbar edip bulundukları yeri gösterirken şehitlik makamına eriştiğinde daha 15 yaşındaydı. Çocukluktan yeni delikanlılığa geçiyordu. Tam delikanlı olduğunu da yaptığı kahramanlığı ile anlamış olduk. Allah Eren kardeşimiz gibi tüm “delikanlı” gençlerimizden razı olsun. Allah tüm şehitlerimize rahmet etsin, uğruna kanlarını döktükleri din ve vatan davasına tüm milletimizi layık etsin inşâallah. 

Eren kardeşimizin şehitliğinin hemen hemen her gün şehit verdiğimiz bugünlerde milletimiz tarafından ön plana çıkmasının sebebi, yaptığı kahramanlığının daha 15 yaşındayken olmasıydı. Yoksa tüm şehitlerimizin ve gazilerimizin kahramanlığı ve fedakârlığı milletimiz nezdinde aynı yüksek makamdadır.

Bazen dikkat çekici detaylar bazı şehitlerimizin ön planda olmasını sağlarken diğerleri sanki unutuluyor gibi hissedilebilir. Şunu unutmamak lazım ki, o kahramanların şehitlik gibi en üst seviyede fedakârlıkları yaparken ön planda veya arka planda kalma gibi bir dertleri yoktu. Vatan sevgisiyle yaptıkları en zor görevin gereği neyse onu yaptılar.

Bu kahramanlığı PKK hainlerine karşı da yapsa FETÖ hainlerine karşı da yapsa hepsi aynı kahramanlıktır. Allah indindeki şehitlik makamları farklılığı zaten ahirette belli olacaktır. Onu Allah bilir. Fakat bizim için dünyada tüm şehitlerimizin en üst seviyede saygı ve hürmete layık olduğu aşikârdır.

Son yıllarda hem içten hem dıştan türlü türlü ihaneti, düşmanlığı yaşıyor ve mücadele ediyoruz. Bu mücadele bu kadar ağırlaşmadan önce, diplomatik, barışçıl, dostluğa ve kardeşliğe yönelik her türlü çaba devletimiz tarafından sarf edildi. Hatta biraz fazla bile müsamaha gösterildi. Ama herkes gördü ki, ne PKK, ne DAEŞ, ne de FETÖ sorunları konuşarak çözülebildi.

Demek ki devlet olarak böyle ihaneti gördüğünde direkt müdahale edeceksin. Gecikilen her zaman sen iyi niyetlerle uğraşırken hainlerin ve düşmanların lehine oluyor. Çünkü karşı taraf dediğin kişi zaten iyi niyetle bu hatalara girmiş değil. Sen ne yaparsan yap, vatanın anahtarını ellerine vermedikçe razı olmayacaklar. Ne PKK Kürt derdinde, ne de FETÖ veya DAEŞ İslam derdinde. Hepsi Türkiye ve İslam düşmanlarının kuklalık görevini çok iyi seviyede yerine getiriyor. O zaman o kuklalar elinden alınacak ki, düşmana sıra gelsin.

Tabii ki böyle büyük mücadele de önce kendimize gelmemiz, kendimizi, değerlerimizi bulmamız ile olacak. Yoksa görüntüde bir şeyler olur fakat sorunlar aynen devam eder.

Bir de vatan ve İslam için kendini feda edecek Eren’ler lazım. Bu fedakârlık sadece şehitlik ve gazilik ile değil tabii ki. Gerçekten Allah için vatan ve milletine hizmet edecek, fedakârlıktan kaçınmayacak, elini taşın altına koyacak Eren’ler olmalı. Bu Eren’ler var ve çoğalmalı. Diğer menfaatperestler ahmakça dünyalarına batmış olsa da milletimizin gönlünde yer eden bu Eren’ler ahirette de layık olduğu yüksek makamlarda yer alacaklar.

İYİ Kİ VARSINIZ EREN’LER!!!