TUTULAMAYAN İSİMLERDEN TUTUNAMAYAN İSİMLERE

Denizlispor Adana’da iş kazasına uğradı diyorlar. İş kazası nasıl olur bilen var mı? Denizlispor çok favoriydi de sürpriz bir yenilgi mi aldı? Ya da haftalardır iyi oynayıp, kazanıyordu. Adana’da mı yenildi? Anlayamadım. Ligin ilk karşılaşmasında iş kazası olmaz. İlk elin sadece günahı olur.

Herkes güzel demeçler veriyor. Denizli şehri uyanıyor. Bayraklar asılıyor. Taraftar ilgi göstermeye başladı. Falan filan… Şehir uyanıyor ama bu takım neden uyuyor sizce? Geçtiğimiz sezon ilk devrede 27 puan toplayan takım için şimdi 20-25 toplasak yeter deniyor. Yetmez efendim. Şanlıurfaspor ilk devresinde 21 puan topladığı sezonda 2’inci ligin yolunu tuttu. Bu bir ölçü değil ancak iş kazası olabilir. Ligin ilk haftasında iş kazası oluyorsa sezon sonu da olabilir.

Denizlispor’un asıl sorunu alt yapıdır. Sadece Denizli için değil Türkiye için bu böyle. Altınordu bundan 10 yıl önce yola çıktığında güzel hedefleri vardı. İşin gerçeği çok paraları da yoktu. Ama başardılar. Bizim ilk 18’e şüpheyle aldığımız genç oyuncuları korkmadan şans verdiler. Cengiz’ler, Berke’ler, Çağlar’lar, Yusuf’lar daha buna benzer 100’lerce oyuncu yetiştirdiler. Sonuç mu 5 yıl önce 3’ünlü ligde mücadele eden Altınordu 1 yılda sattığı oyunculardan 40 Milyon TL para kazandı. Fazla bir şey demek istemiyorum.  

Genç çocukların sağlığını, Denizli’nin evlatlarının ne şartlarda çalıştığını her zaman göstereceğiz.  Göstermeye de devam edeceğiz.

Futbolu takip edenler Alman Berti Vogts’u mutlaka tanırlar. Alman efsanenin Almaya’dan, Nijerya’ya, Amerika’dan Azerbaycan’a uzanan güzel bir hikayesi vardır. Sonunda da güzel bir sözü… Eğer insanlar suyun üstünde yürüdüğümü görürse, bana dönüp, "Berti yüzemiyor" diyecekler.

Kısacası futboldan anlamayan insanlar hep konuşacaklardır. Mesela ben gol atılmadan maç kazanılmadığını öğrendim.  Kolay gelsin.

Saygılarımla…