COME TO DENİZLİSPOR

Bu yaz Denizli’ye kimse gelemeyeceği için ‘Come To Denizli’ diyemedik. Kabul etmek gerekirse beceriksiz ve basiretsiz yönetim ülke futbolunun dört bir yanında var. Denizlispor işte bunun sancısını çekiyor. En çokta Yusuf Şimşek, hocayı bekleyen büyük bir tehlike var.

Herkesin dilinde pelesenk olmuş bir kelime; ALTERNATİFSİZ KADRO…

Bizler langırt oynarken, bekler ileri çıkıyor mu diye düşünmeyiz. Herkes sıralıdır. Elinize demir sopaları aldığınız zaman kendinizi teknik direktör olarak bile görebilirsiniz. Oyunun içindeki adamların kondisyonu, gücü fiziği hiçbir şeyi yoktur. Sizin işiniz bellidir. Elinizde iki sopa ve ufacık delikten girecek bir pinpon topu… Kazandığınız zaman karşıda size kapris yapacak birisi de olmayacaktır. Güzeldir bu oyun.

Ama gerçek futbola geldiğiniz zaman bunların hepsi sizin için önemlidir. Bekler gidip geliyor mu? Kanat oyuncuları savunmaya yardım ediyorlar mı? Orta sahadaki adamlar oyunun içinde mi? İşler yolunda gidiyorsa bütün soruların cevabı koca bir ‘EVET’…

Eğer işler ters gidiyorsa, siz langırtın kollarını iyi yönetemiyor olursunuz.

Şimdilik durum bundan ibaret, işler yolunda gitmiyor. Yusuf Şimşek’ten başka kimse de eleştirilmiyor. ‘Kazanamazsanız haksızsınız’ kelimesi burada biraz daha anlamlı oluyor.

Bu hafta güzel bir tavsiyem olacak. Hiçbir şeyi olmadan çok şey kazananların takımı FC Panyee. İzlemenizi tavsiye ederim.

Saygılarımla…