ÜZÜM MÜ YİYELİM? BAĞCIYI MI DÖVELİM?

Lig başlayalı iki hafta oldu…

Transfer yasağı bulunan ve rakiplerine oranla lige dezavantajlı bir şekilde başlayan Denizlispor’da çok erken kavak yelleri esmeye başladı.

Ligin ilk haftasında Adanaspor, ikinci haftasında ise İstanbulspor’a mağlup olan yeşil-siyahlılarda birileri nedense ahengi bozmak için var güçleriyle uğraşıyor..

Lige hem tüm rakiplerine oranla tek transfer yapamadan başlayacaksın, birde üstüne üstlük elinde bulunan en önemli iki futbolcun Veli ve Cenk sakatlanacak ve geride kalan bu iki maçta bunlardan yoksun sahaya çıkacaksın…

Bunlara yani sakatlıklara  bir yeniside dün eklendi.

Ziya Alkurt… Ettimi sana 3 önemli isim

Hal böyleyken daha ligin iki hafta geride kalmış olmasına karşın bazı kesimlerin sosyal medya denen ücrada bir bardak suda fırtına kopartmasına anlam veremiyorum..

Gerçi toplasan, çarpsan, çıkarsan ve bölsen bu eleştirenlerin sayıları 15 kişiyi geçmiyor ama; yinede moralde bozmuyor değiller hani…!

Yazımın başlığında da olduğu gibi amaç ne önce onu bir tespit edelim!

  • AMAÇ ÜZÜM MÜ YEMEK, YOKSA EN KOLAY YOL OLAN BAĞCIYI MI DÖVMEK?

Şimdi Denizlispor yönetimini, teknik heyetini ve oyuncusunu eleştiren kesimlerin bu yazdığımı iyi algılamalarını rica ediyorum…

Gelelim fasulyenin faydalarına..

Futbolu bilen bilir. Bu takım, bu kadro (Şu andaki oyuncu topluluğunun tamamı) neredeyse 1 yıldan bu yana doğru dürüst çalıştırılmadılar..!

Bir tık daha ötesine gidecek olursak bilenler yine bilir; bu takım geçen sezon öncesi kampı yapamamış ve devre arasında ise ne kadar çalıştığı tartışılır bir haldeydi. Yusuf Şimşek’in takımın başına gelmesiyle birlikte sezon öncesi kampını dolu dolu ve tam kapasiteyle geçiren yeşil-siyahlı oyuncuların sakatlıklarına bir göz atalım..

Yaş ortalaması olarak sakatlanan oyuncuların 28 ve üstü olduğunu biliyoruz.. Hal böyleyken, bir yılı aşkındır iyi kamp, ve antrenman temposundan uzak olman bir takımın Yusuf Şimşek hoca ve yardımcılarıyla ağır bir tempodan çıkıp lige başlamasıyla yaşanan mental ve fiziksel yorgunluklar, adale sakatlıkları şimdilerde Denizlispor’un eleştirilen en büyük yanı olsa gerek..!

Buradan bir iddiada bulunmak istiyorum..

Denizlispor ligin 5. yada en fazla 6. haftasından sonra iyiden iyiye kendine gelecek ve özlenen Denizlispor takımını sevenlerine izletecektir. Daha şimdiden Başkan Üstek gitsin, Yusuf hoca gitsin demek bu takımın dibine dinamit koymaktan başka bir şey değildir…!

Bir kez daha söylüyorum bu DENİZLİSPOR bizim, başka DENİZLİSPOR’da olmadığına göre; günahıyla, sevabıyla devre arasına kadar sabır edip görevdeki tüm isimlere başarı ve şans dilemekten başka seçeneğimiz yok..

Haydi o zaman HEP DESTEK, TAM DESTEK….