HAMAM AYNI ANCAK TAS FARKLI

Denizlispor’un geride kalan dört haftada sadece 1 puan toplaması bence sürpriz değil. Nedeni ise çok açık ve net, 2 yıldır beraber oynayan takım artık çözüldü. Yeşil-siyahlılar geçen sezon Ali Tandoğan yönetiminde rakiplerini hep tek ayaküstünde yakalıyordu. Kenar oyuncuları ile sonuca giden Horoz ani çıkışlarla rakiplerinin dengesini çok iyi bozuyordu. Ancak bu sezon işler değişti. Denizlispor oyununu bırakın 90 dakikaya, 10 dakikaya bile yayamıyor. Oyunun belli bölümlerinde harlayan küçük ateşlerden farkımız yok. Elazığspor karşısında da farklı bir şey görmedik.

Özellikle ilk yarıda rakibini 2. bölgede karşılayan Yusuf Şimşek’in öğrencileri kenar oyunlarında ciddi sıkıntı yaşadı. İlk plan Berkan ve Sankoh ikilisi ile kısa paslarla rakibi yorup, Cihan, Barış gibi uzaktan şut tehdidi olan oyuncularla gol bulmaktı. Elazığspor ilk yarının sonuna doğru Denizlispor’u 3. bölgede karşılamaya başlayınca özellikle Taha ve Taşkın’ın dengeleri bozuldu. Öyle ki bu baskı sonucunda çok ciddi top kayıpları yaşandı. Moritz’in sert oyun karşısında direncinin kırılmasını fark eden hoca Şevki’yi oyuna alarak Barış’ı orta sahaya çekti. Burada düşünce Berkan-Sankoh ve Barış ile topa orta sahada sahip olup yine kenar adamları ile etkili olmaktı. Çünkü bu takım geçen yıldan bu yana hep böyle kazanmıştı. Elazığspor orta sahası oyunu o kadar iyi yönlendirdi ki Yusuf Hoca orta saha kurgusunu komple değiştirdi. Berkan-Sankoh-Moritz üçlüsü karşılaşmayı tamamlayamadı. Geçen yıl savunmadan attığı uzun toplarla hücum oyuncularına bir çok kez gol attıran Cenk’te olmayınca Denizlispor’un opsiyonları tükendi. Ve beklenen oldu. Sadece kişisel becerilerle gol atma ihtimali olan Denizlispor Barış’ın golleriyle maça tutunmaya çalıştı.

Oyuncuların bir an önce kendilerine gelmesi gerekiyor. Devre arasında transfer yasağının kalkacağını unutmuş olacaklar ki, çok rahat hareket ediyorlar. Yusuf Hoca’da sonuna kadar savaşmalı. Devre arasına kadar bu süreci en az hasarla atlatırsak, önümüz ilerleyen haftalarda açılacaktır.

Saygılarımla…