CHP VE KILIÇDAROĞLU GÖZÜNÜ DENİZLİ'YE DİKTİ

Ege Bölgesi’nde yerel yönetimlerde AK Parti'nin en başarılı belediyesi olan Denizli Büyükşehir Belediyesi; Cumhuriyet Halk Partisi ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu' nun önemli yerel seçim hedeflerinden biri haline geldi. Bu arada CHP’nin eski Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin’in ismi de, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için çok yakıcı bir şekilde kulislerde yer almaya başladı.

“ÖDÜNÇ VERDİĞİMİZ BU KENTİ ARTIK GERİ ALALIM”
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Denizli için "Ege'de kazanmamız gereken en stratejik kale" yorumu yaptığı Denizli için özel talimat verdiği ve "Diğer partlilere ödünç verdiğimiz bu kenti artık geri alalım. Ve Ege'deki başarılı belediyelerimiz; Muğla, Aydın ve İzmir Büyükşehir belediyelerine Denizli'yi de ekleyelim" dediği öne sürüldü.. 1989-1999 yıllarında Başkan Ali Marım ile kesintisiz 10 yıl Denizli Belediyesi’nde iktidarda olan CHP’nin, bu belediyeyi yeniden geri alma planları yaptığı gelen haberler arasında yer alıyor. 

KULİSLERDE ÖNCE KESKİN ARDINDAN İNCE İSMİ PATLADI
Denizli CHP’de şu sıralar Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için CHP’nin ağır topu Adnan Keskin isim çok sık ve yüksek sesle dillendirilmeye başladı. Keskin ismi Denizli CHP’de heyecan ve hareketlilik yaratırken, ardından patlayan “CHP'nin Ankara adayı Muharrem İnce olabilir” haberi de CHP Genel Merkezi’nin “yerel seçimler stratejisinin” adeta ipuçlarını vermiş oldu. CHP Genel Merkezi’nin; 2019 yılında Partili Cumhurbaşkanlığı Sistemi Seçimi öncesi yapılacak olan yerel seçimlere yoğunlaştığı ve “yerel seçimlerde estirilecek bir sosyal demokrat belediyecilik” rüzgarı ile 2019 yılında yapılacak iki seçimin de kaderinin değiştirilmesinin hedeflendiği iddia ediliyor. İşte bu noktada geçtiğimiz günlerde Denizli’de ortaya çıkan “Adnan Keskin CHP’nin Denizli Büyükşehir Başkan Adayı mı?” haberleri sonrası ortaya atılan “CHP'nin Ankara adayı Muharrem İnce olabilir” iddiası da Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel seçimlerle ilgili hazırlıklarına şimdiden başladığı yorumlarını destekleyen detaylar oldu.

DENİZLİ CHP’DE İL BAŞKANLIĞI YARIŞI ŞİMDİDEN ISINDI
Denizli CHP’de ilçe kongreleri öncesi delege seçimleri hızla sürerken, İl Başkanlığı için adı geçen aday sayısı 4’ü buldu. Denizli CHP’nin il başkanlığı için adı geçenler kimler, kimler adaylık için üye ve delege bazında ısınma turlarına başladı?  Denizli CHP İl Başkanlığı için kimler yarışır. Detaylar yarın bu köşede..

BU NİKAHIN ŞAHİTLERİ “SAĞDAN-SOLDAN”
Geçtiğimiz hafta sonu Denizli’de politikanın önemli aktörlerini bir araya getiren bir düğün ve nikah töreni vardı. Hatta bu nikahın şahitleri arasında sağdan ve soldan ünlü isimler de yer alıyordu.. Kimler mi? CHP’nin ağır toplarından eski Milletvekili Adnan Keskin ile AK Parti’nin örgütten gelen (efsane il başkanı) Milletvekili Şahin Tin AK Partili Merkezefendi Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Kılıç’ın oğlu Bilal Kılıç’ın düğün töreninde yan yana şahitlik yaptı. Doğal olarak AK Partili Tin; Bilal Kılıç’ın, CHP eski Genel Sekreteri ve Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ise Çal CHP’nin önde gelen üyelerinden Mahmut Çizmeci’nin torunu ve Ali Çizmeci’nin kızı Zehra Çizmeci’nin şahitliğini üstlendi.

BU DÜĞÜN “POLİTİKADA HOŞGÖRÜ” DÜĞÜNÜ
Evet, geçtiğimiz Pazar günü Kültür Sitesi Düğün Salonları’nda Denizli siyasetinin önde gelen isimlerini, belediye başkanlarını, yerel yönetimlerden bürokratları bir araya getiren bir düğün vardı. Nihal-Hasan Kılıç’ın oğlu Bilal Kılıç ile Zennur-Ali Çizmeci’nin kızı Zehra Çizmeci’nin düğün ve nikah törenleri gerçekleştirildi. Bu düğün katılımcıları, nikah şahitleri ve konukları ile adeta “Politikada barış ve hoşgörü düğünü” örneği oldu.. Genç çiftin nikahını Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu kıydı. Nikah töreninin şahitleri milletvekili Şahin Tin ile eski milletvekili Adnan Keskin’in dışında Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmencioğlu, AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Yücel Güngör, Ak Parti Pamukkale İlçe Başkanı Hasan Aracı da düğünde hazır bulunan isimlerdi. Bu arada Merkezefendi Belediyesi Başkan Yardımcılarından Ayhın Mazıoğlu da Başkan Yardımcısı arkadaşı Hasan Kılıç’ı bu mutlu gününde yalnız bırakmadı.