DENİZLİ CHP’DE POLİTİKA ŞU SIRALAR “ÇOK YAKICI VE SICAK”

BİR YANDAN ÜNLÜ İSİMLERİ KONUK EDİYOR, ÖTE YANDAN ÖNEMLİ ETKİNLİKLERE KONUK OLUYOR

Kamu Denetçiliği Kurumunun davetiyle 50 Ülkenin Ombudsmanlarının ve İnsan Hakları Temsilcilerinin katıldığı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile düzenlenen ‘Uluslararası Ombudsmanlık Konferansı’ İstanbul’da 25-26 Eylül tarihlerinde gerçekleştirildi. İstanbul’da başlayan ve iki gün süren Uluslararası Ombudsmanlık ve Kamu Denetçiliği Sempozyumu’nda konuşmacılar arasında bir de Denizlili isim vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açılış konuşmasını yaptığı Organizasyonun ikinci gününde Denizli Sanayi Odası (DSO) Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Keçeci Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) adına konuşmacı olarak kürsüye çıkan isim oldu. Keçeci bir yandan, dün başlayan eğitim programında Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği ile birlikte Türkiye’nin en önemli ekonomistlerini Denizli’de ağırlarken, diğer yandan da sık sık ülkenin önemli ekonomi organizasyonlarına konuşmacı olarak davet ediliyor.

DENİZLİ CHP’DE İL BAŞKANLIĞI YARIŞI ÇOK SICAK
Denizli CHP’de ilçe kongreleri öncesi delege seçimleri hızla sürerken, Aralık Ayında yapılacak İl Başkanlığı Kongresi öncesi adı geçen başkan adayı sayısı 4’ü buldu.  Denizli CHP’nin il başkanlığı için adı geçenler kimler, kimler adaylık için üye ve delege bazında ısınma turlarına başladı? Peki sizce; Denizli CHP İl Başkanlığı için kimler yarışıyor.. CHP Denizli Milletvekilleri Melike Basmacı ve Kazım Arslan adaylık yarışında hangi isimleri destekliyor?

KILIÇDAROĞLU’NUN DA DİKKATİNİ ÇEKTİ
İl Başkanlığının ilk adayı aylar öncesi “il başkanlığına” başvurarak aday olduğunu açıklayan CHP’li işadamı Halis Ödel Olmuştu. Bu başvurusu ile CHP geleneklerin (temayüllerin) dışına çıkan Ödel, bu harekete ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dikkatini çekmişti.

BÜLENT NURİ ÇAVUŞOĞLU’NA DESTEK ÇOK
Önceki dönem İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu ise Denizli CHP’nin en potansiyel adayı olarak politika kulislerinde çok sık konuşuluyor. Çavuşoğlu’nu Denizli CHP’nin önemli ve ağırlıklı isimleri; “Adil Demir, Mehmet Boyar, Ömer Naci Yağcı, Ali Osman Horzum ve hatta Ali Marım” gibi isimlerin de desteklediği ve şevklendirdiği iddia ediliyor. (Çavuşoğlu’nu destekleyen isimler arasında Baro Başkanı Müjdat İlhan isminin de yer aldığı güçlü bir şekilde öne sürülüyor) Kısacası Aralık Ayında yapılacak CHP Denizli İl Kongresi’nde aday olması muhtemel isimlerin başında Çavuşoğlu yer alıyor. Hem de ağırlıklı olarak..

SANCAR; YİNE-YENİDEN ADAY
Bu arada mevcut Başkan Teoman Sancar da Aralık Kongresinin baş adayları arasında. Sancar’ın bu kongrede “yine-yeniden” demeye hazırlandığı, ancak destek odakları konusunda sıkıntıları olduğu öne sürülüyor. İl Başkanı

Sancar’ın bu kongrede yeniden il başkanı seçilerek, 2019 seçim yılına aday olarak (vekil veya belediye başkan adayı) girmeyi planladığı konuşuluyor.

EN SÜRPRİZ VE ETKİLİ ADAY ERTEMUR
Evet, bekleyin.. CHP kulislerinin en sürpriz il başkan adayı geliyor.. Kim mi? CHP eski İl Başkanı, belediye meclis üyesi ve eski Milletvekili Ali Rıza Ertemur.. Ertemur’un uzun süreli bir “nadasın” ardından, CHP’de politika yapmaya kaldığı yerden devam edeceği ve ilk hedefinin ise CHP Denizli İl Başkanlığı olduğu gelen iddialar arasında yer alıyor.