NERESİNDEN BAKTIĞINA BAĞLI HOCAM…!

Denizlispor’da son alınan Balıkesir Baltok mağlubiyeti moralleri bozdu; yetmedi teknik adam Reha Erginer’inde dengelerini altüst etti..

Maçın bitimiyle birlikte gazetecilerin karşısına çıkan genç teknik adam Erginer, DRT Denizli ve Denizli Gazetesi Spor Muhabiri İbrahim Alayont yani; meslekte yeni ama inanılmaz derecede gelecek vaad eden genç bir muhabirin kendisine “Takım istediğiniz seviyede mi?” gibi son derece masum bir soruya hiçte beklenmedik bir tepki verdi..

Oysa ki Erginer hocanın bu masum soruya değilde son günlerde ve haftalarda başarısızlığının kılıfını nasıl bir yerlere yıkarımın bir yanıtıydı..!
Reha hoca genç muhabire,”Hayır sence? 2-0’lık mağlubiyetten sonra sorulacak bir soru mu sence? Sorduğunuz soru biraz art niyetli galiba” diyerek kendisinden beklenmeyen bır çıkış yaptı.,. Oysa ki Reha hocadan böyle bir cevap beklenmezdi...
Ben olsaydım sorulan soruya kendince inandığımca bir cevap verirdim bana soran genç gazeteci kardeşime..
Kaldı ki gazetecinin görevidir soru sormak, irdelemek, araştırmak…!
Reha Erginer gibi bir hocanın başarısızlığının faturasını Denizli medyasına keser gibi davranışını açıkçası kendisine hiç yakıştıramadım buda buradan böyle biline..
Hal böyleyken gazeteciler ne soracağını, hangi soruları Reha Erginer’e ileteceğini tabi ki Erginer hoca değil..!, gazetecinin kendisi bilir..
O açıdan bundan sonra Reha hocaya tavsiyem, maç sonrası size sorulan ve hoşunuza gitmeyen sorularla değil, takımınızla, ilgilenmenizi ve  Balıkesir Baltok maçından üç gün önce gece saat 01.00’e kadar izin verdiğiniz futbolculara ‘Takım neden bu halde?, siz neden bu haldesiniz?” sorularını sorsanız çok daha iyi olur gibi geliyor bana…!
Haaa hocam birde şunu söyleyeyim..
Aslında o türküyü ya da şarkıyı diyelim; ben çok severim.
Siz sever misiniz bilmem?
Ama yine benden size bir kardeş tavsiyesi; bu türküyü yada şarkıyı dinleyiniz…. Çünkü nargileci bu günlerde Denizlispor’da, bu türkü yada şarkı çok meşhur… Kalın sağlıcakla…………….


Nargilemin marpucu da 
Gümüştendir gümüşten 
Beş değil onbeş yıl olsa 
Ben vazgeçmem bu işten 

Nargilem duman duman ah 
Bayıldım aman aman 
İstanbul güzel ama ah 
Sahipleri pek yaman…