ÜMİTVAR OLUNUZ!

17 Aralık 2013 günü başlayıp 25 Aralık’ta bir adım daha öteye geçen,her geçen gün daha da halkımızı ümitsizliğe sevk eden yalan dolan haberler, kasetler, ses kayıtlarının ortalığa saçıldığı, hainlerin sevinç çığlığı attığı, Sn. Erdoğan taraftarlarının da şaşkınlık içinde olduğu günlerdi.

O dönemde olayların tam merkezinden gözlem fırsatı bulduğum için Ak Parti ve Sn. Erdoğan’a yakın birçok kişinin bile nasıl ikilemde kaldıklarını, menfaatperestlerin güçlü gördükleri Fetullahçılara (sonradan adını FETÖ olarak herkes benimsedi) nasıl bel bağladıklarını gördüm.

Gerçek Ak Partililerin bile gün geçtikçe ümitsizliğe kapıldığını gördükçe “Sakin olun, hiçbir şey olmaz. Sn. Erdoğan haricinde kimin aleyhine delil çıkarsa çıksın, Sn. Erdoğan’a, Ak Parti’ye bir şey olmaz. Sn. Erdoğan’ın aleyhine de bir şey çıkmaz.” diyordum. O zamanlar sosyal medyayı da az kullandığım halde 27 Aralık 2013’te Twitter’daBediüzzaman’ın şu sözünü yazdım.

"Ümitvar olunuz. Şu istikbal inkılâbı içinde, en yüksek gür sadaİslâmınsadası olacaktır!"

Çevremdekilere şöyle bir açıklamam vardı:“Cenâb-ı Hakk bizim milletimizin önderliğinde İslam âlemini yüceltecek. Bu yüceltme tabii ki her türlü pis işe giren, İslamî görünüp İslam ve Türkiye aleyhine çalışan Fetullahçılarla olmayacak. Bu yüceltme olsa olsa İslam âleminde büyük bir ümit oluşturan Sn. Tayyip Erdoğan liderliğinde olur. Siyasetin doğasından kaynaklanan birçok eksiklik bile olsa Sn. Erdoğan’ın ve devletin tarafında olmalıyız.”

Bugünlerden 17/25 Aralık sürecindeki bazı insanların tavırlarına bakınca menfaatperestlik nedir, döneklik, omurgasızlık, haysiyetsizlik nedir, daha iyi anlayabiliyoruz. O günlerde bana“Göreceksiniz Engin bey, Erdoğan gidecek!” diyenler vardı. FETÖ o süreci kazansaydı o menfaatperestler daha üst makamlara gelecekti. FETÖ kaybetti ama o menfaatperestler yine o üst makamlara geldi ve geliyor. Bu iş anca ahirette tam karşılığını bulacak. Yoksa insanların hikmetsiz hikmetine güvenirsek sürekli ümitsizliğe kapılırız. İyi ki ahiret var!

4 yıl önceki anlattıklarıma bakıyorum da hâlâ geçerli olduğunu görüyorum. Bugünlerdeki ümitsizlik sanki o zamanları hatırlatıyor bana.

CIA kuklası FETÖ’nün Türkiye’de başaramadığı 17/25 Aralık sürecindeki davaların bizzat Amerika tarafından tekrar uyandırılarak,Zarrab gibi parayla satın alınabilen kişiler ve FETÖ’cüler gibi kullanışlı hainlerle beraber düzmece bir mahkeme oluşturulduğunu görüyoruz.

Amerika’yı bu kadar aşikâr yanlışlara sürükleyen bir Cumhurbaşkanımız var. Eskiden PKK’ya ABD’nin, Avrupa’nın el altından yardım ettiğini bilirdik. Darbelerin arkasında ABD’nin var olduğunu bilirdik. Fakat bu kadar ayan beyan ortaya dökmezlerdi yaptıkları pislikleri. Şimdi yaptıklarıyla neredeyse her şeyi itiraf ediyorlar. Her yöntemi kullandılar, yine de istedikleri gibi dize gelmeyen bir Türkiye var karşılarında. Çıldırıyorlar!

FETÖ ihraçları, tutuklamaları ve tahliyelerinde yapılan hataların neredeyse 1,5 yıl geçmesine rağmen tam çözülememesi, ekonomik bazı sıkıntılar, TEOG, YGS, cam filmi meselesi gibi halkımızı bezdirmeye çalışan bazı uygulamalar Sn. Erdoğan ve Ak Parti’ye karşı ümitsizliğe sebep olan diğer bazı hususlar.

Bu hususlar, üzerinde çok konuşulması gereken konular. Detayları başka yazılara bırakarak kısaca şunu iletmek istiyorum: Gerçekten zor bir süreçten geçiyoruz. Böyle sıkıntılı süreçler Sn. Erdoğan gibi bir lider olmasaydı atlatılamazdı.

Bazı muhalifler şunu da söyleyebilir: Erdoğan olmasaydı, bu kadar sıkıntılı süreç yaşamazdık. Ben de onlara diyorum ki: Evet, eski Türkiye’deki gibi, ne olurduk, ne de ölürdük. FETÖ’nün ve ABD’nin kuklası olarak sürüm sürüm sürünerek yaşar giderdik!

Biz Türkiye olarak çok daha ileriye gidebiliriz ve gidiyoruz. Ayağımıza tabii ki birçok takozlar takılacak. Bu süreçte Sn. Cumhurbaşkanımıza destek olalım, ümidimizi kesmeyelim. Siyasetten kaynaklanan eksikliklere bakıp, güneş gibi bir geleceğe gözümüzü kapamayalım. Elimizden geldiğince hataların düzeltilmesi için çaba gösterelim. Siyasi ve idari olarak hatalara sebep olan bürokrat, siyasetçi ve diğer sorumlulardan Sn. Erdoğan’ın, devletimizin ve Türkiye’mizin kurtulması için de dua edelim!

"Ümitvar olunuz. Şu istikbal inkılâbı içinde, en yüksek gür sadaİslâmınsadası olacaktır!"