OLDUĞU KADAR, OLMADIĞI KADER…

TFF. 1. Lig’in en kötü takımı Denizlispor. Bu açık ve net bir şekilde görülüyor. Hayır, efendim diyenler olacaktır. Nedenini saatlerce anlatabilirim. Şunu diyebilirsiniz. Bu takımın stoperi, sağbeki, liberosu, forveti, yedeği yok. Sadece kaleciyle, eli ayağı düzgün 3 adamla bu iş olmaz. Yok, efendim taraftar desteği de yok. Demedi demeyin bu liste uzar gider. Ama yeşil-siyahlıların kötü olduğu gerçeğini değiştirmez. Gazişehir, Adana Demir ve Altınordu karşılaşmalarını oturup izleyelim. Ya da golleri çıkarın bilmeyen birine izletin size Denizlispor hakkında ne söyleyeceğini belirteyim. Çok BÜYÜK kalecisi var. Evet futbolda şans faktörü var. Ama bu karşılaşmalarda bile şans faktörü çok geri planda kalır. Kaybedilen maçlara bakın bireysel hatalar, duran toplar, savunmanın arkasında atılan toplar, yani her şekilde gol yiyor Denizlispor. Çanakkale Savaşı’ndaki 18’lik vatan sevdalıları gibi mücadele eden Gaziantesporlu çocukları saymazsak her anlamda ligin en kötüsü yine Denizlispor.

Bu takımda hiç mi iyi bir şey yok arkadaş dediğinizi duyuyorum. Var elbette olmaz mı? Yönetim sezon sonuna kadar gereken 7.5 Milyon TL’yi finanse etti. Borçlar makul seviyelere indi. Mali disiplin sağlandı. İcra dosyaları artık kulübe gelmiyor. Şehirde gerekli güven ortamı sağlandı. Bu listede uzar gider. Ancak hiç kimseye sportif başarı gelmeden bunları anlatamazsınız. Anlatsanız da kimse anlamaz. Açıkçası kazanamazsan haksızsın. Bugün Denizlispor’un yıllık geliri 12-13 Milyon seviyelerinde ve kendi yağında kavrulacak seviyelere geldi. Sonunda rahatladık öyle mi? 2. Lig’de yıllık gelir bu rakamın 4’te 1’i değil. Bilginiz olsun.

En sonra transferi bırakmak istedim. Çünkü transfer yapmak her baba yiğidin harcı değildir. Hele ki devre arası… Neden mi? Devre arası transferi organ naklinden farksızdır. Takıma uyum sağlaması, alışması ve hemen fayda sağlaması gerekir. Eğer nakil başarısız olursa sağlam işleyen vücutta zarar görür. Sonucu ölüme kadar gidebilir. Başarılı olması halinde sizi hayata döndürür. Horoz’un kaderi şu anda yapılması planlanan nakillerin uyum sağlamasına bağlı… Bekleyip göreceğiz.

Sonuna geldik. Ben şimdiden gelince ağızlardan dökülecek olan sözleri paylaşıp kopya vereyim.  Sonrasını hep birlikte izleyeceğiz…

 “Yeni takım arkadaşlarımla tanıştım, burada çok sıcak bir aile ortamı var. Bana gereken kolaylıkları gösterdiler. Denizlispor büyük bir camia elimden gelenin en iyisini yapıp takımıma fayda göstermeye çalışacağım”

Güzel günlerde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımla…