DAHA MERHAMETLİ BİR DÜNYA İÇİN…

Çok yorulduk. Çok acı çektik. Çok canımız yandı. Bu yılda zalimler zulme ve kana doymadı. Hedefleri bizi yıldırmak, bıktırmak ve umutsuz hale getirmektir.
Bir takım çıkarları için dünyayı ateşe verdiler özellikle İslam dünyasını.
Tüm yıkılan mekanlar ve öldürülen insanlar bizim topraklarımızda. Okyanus ötelerinden ve binlerce kilometre mesafeden bizi öldürmeye ve evlerimizi başımıza yıkmaya geliyorlar.
Ama bu her zaman böyle olmuştur. Sadece bizim başımıza gelmedi bu durum. Hak-Batıl mücadelesi Hz. Adem’den bu tarafa devam etmektedir ve kıyamete kadar devam edecektir.
Bir şey daha biliyoruz. Kitabımızdan öğrendik: ”De ki “Hak geldi, batıl ise yıkılıp gitti; çünkü her batıl zaten yıkılıp gitmeye mahkumdur!" (İsra 81)

Sonunda biz kazanacağız buna inanıyoruz. Bunu da kitabımızdan öğreniyoruz: Onlar Allah'ın (hidayet) nurunu üfürükleriyle söndürmek için can atıyorlar; kafirler istemese de Allah nurunu tamamlayacaktır. (Saf 8)
Dünyayı merhamet kurtaracak. Dünyayı iyilik kurtaracak. Merhamet, bizim çabalarımızla çoğalacak. Merhamet de kötülük de dünya var oldukça var olacak. Hangi taraf daha fazla gayret ederse o taraf kazanacak.

 “Kötülükleri bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz.”
Merhameti dünya bizden öğrendi. Merhamet bizim özümüzde var. Merhamet, inancımızın temelinde vardır. Merhametli olmak, bize Alemlere rahmet ve merhamet olarak gönderilen Peygamberimizin bir emridir.

Peygamber efendimiz, bize şunu öğretmiştir: “İnsanlara merhamet etmeyene Allah da merhamet etmez.”

 “Siz yeryüzündekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin.”
İşte bu sebeplerden de dolayı merhameti çoğaltmamız lazım.
Merhamet üretmemiz gerekir. Merhameti yaymamız ve yaygınlaştırmamız elzemdir.
Merhamet haberleri yapmamız, merhamet haberlerini paylaşmamız önemlidir.
Daha da önemlisi kendi hayatımızda daha fazla merhametli olmaya çalışalım ve iyiliği hayatımızda ve çevremizde çoğaltmaya çalışalım.
Haydi daha merhametli bir dünyayı kurmak için eyleme geçmeye.
Hayırlı Cumalar dileklerimle, dua ve muhabbetle siz kardeşlerimi selamlıyorum. Selam ve dua ile…