2017’NİN GÜN SONUNU ALIYORUZ

2018’e merhaba derken, 2017’yi güzel bir şekilde uğurladık. Uğurladık uğurlamasına ama nasıl geçti gelin birde bize sorun.

Yeşil-siyahlılar geçen sezonun ikinci yarısından itibaren ligin en kötü istatistiklerine sahip takımı, bunu tartışmaya gerek yok.  Peki neden böyle oldu? 2016’daki kötü aksettirilen, yine imkansızlıklar içerisinde mücadele eden takım 13 galibiyet almış ve kısa vade de iyi işler yapmıştı. Sonuç olarak gelinen noktada büyük bir başarısızlık var. Peki sorumlu kim? 2017’yi geride bıraktık mı sizce? Ya da 2017’nin bizim sırtımızda oluşturduğu kamburu 2018’de çekecek miyiz? Kuşkusuz evet. O zaman şimdiden kolay gelsin.

ŞARTLAR BİZİM ALIŞIK OLDUĞUMUZ GİBİ
Devre arasını herkes merakla bekliyordu. Sebebi açık ve net, sebebi de transfer. Her zaman söylüyorum bu köşede yine yazmakta fayda var. Devre arası organ nakli gibidir. Birçok gelişmenin olumlu seyir etmesi sonucu nakil fayda gösterir. Eğer yanlış teşhis, yanlış donör ve daha birkaç eksik yapılacak hamle faydadan çok zarar verir. Nakil edilen organın vücuda uyum sağlaması gerekir. Eğer uyum süreci uzun sürerse sağlam organlarda zarar görür. Sonuçta masadan kalkamazsınız. Denizlispor’da durum tam olarak böyle, çok acil transfere ihtiyaç var. Zaman kısıtlı, nakiller için rekabet ve sıra var. Nakil olacak ve çarenizde yoksa eğer mafyanın eline düşebilirsiniz. Denize düşen yılana sarılır hesabı. Kuyrukta menajerlerde var ha. Hal böyleyken yönetim çok isabetli bir karar alarak Bülent Ertuğrul’u takımın üstüne getirdi. Bu işler cerrahsız zaten olmaz. Bülent bu iş için biçilmiş kaftan gibi, ameliyatın baş doktoru o olacak. Çok dikkat edecek. Neşteri nereye vurması gerektiğini biliyor ama daha dikkatli olacak. Eğer işler ters giderse omuzlara alınacak bir Denizlispor kalmayacak. Ancak nakiller başarılı olur, konum itibariyle hastamız ayağı kalkar, birde koşmaya başlarsa olacakları kestirmek zor değil. O halde topyekun hazır olun, Balıkesir’de, İstanbul’da, Adana’da, Samsun’da, Elazığ’da, İzmir’de, Bolu’da uzanabildiğimiz, kazanabileceğimiz son topa kadar, son nefesimize kadar mücadele etmeye başlıyoruz. Rakiplere de kötü bir mesaj verdik sanırım. “ Unutmayın beyler biz bu puslu havaları çok severiz.”

Gazamız mübarek olsun.

2017 geride kaldı, 2018’de sevdiklerinizle mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir yıl geçirmeniz dileğiyle efendim, mutlu yıllar…

Saygılarımla…