BU ŞEHRİN EN BÜYÜK MARKASIDIR DENİZLİSPOR…

Şehrin en önemli ve bana göre ‘TEK’ markası olan Denizlispor’u anlamak gerekiyor. Bir şehri temsil eden, bir şehri tüm Türkiye’ye ve zaman zaman Dünya’ya tanıtan bir takımdan bahsediyorum…

Yıllardır hep şunu düşünür hep şunu zihnimin bir köşesinde cevabı bulunamayan bir soru olarak saklarım. ‘DENİZLİSPOR BU ŞEHİR İÇİN NE İFADE EDİYOR?’..

Aslında bu sorunun yanıtını hemen verecek olursam; çok şey….

Denizlispor’un Süper Lig’de mücadele ettiği yılları herkes bilir ve hatırlar. Özellikle Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray ile oynanan maçlar öncesi ulusal; yani yaygın medyada bir hafta boyunca hep Denizli konuşulur, hep Denizlispor’dan bahsedilirdi. Hal böyleyken belkide milyonlarca dolar vererek yapamadığımız ilimizin tanıtımını ve reklamını bu sayede yapmış olurduk. Peki ya şimdi?..

Şimdi; bu tanıtımın yanında bilen geçemiyoruz. Denizlispor’un yer aldığı 1. Lig o kadar popüler ve medyanın ilgi gösterdiği bir lig asla değil. 1. Lig’de yer alan takımların yerel medyasının ilgisi haricinde ekstrem yani olağan bir durum olmadığı takdirde bu ligle ilgilen kimseler yok.

İrili, ufaklı yüzlerce fabrikanın yer aldığı Organize Sanayi Bölgesinde ‘1’ kereye mahsus Denizlispor için belirli meblağlarda bağış yapılabilmiş olsa ve Denizlili sanayicisinin buna ilgi gösterip inansa özlenen Süper Lig asla hayal olmaz.

Tekstilci işadamlarımızın yılda en az 4-5 kez katıldığı ve Dünyanın farklı ülkelerine gittikleri, büyük paralar harcadığı fuarlardan daha çok DENİZLİ’nin tanıtımı Denizlispor Süper Lig’de olmuş olsa  yapmış olmaz mı ? Kalın sağlıcakla…