NE OLACAK BU SEKTÖRÜN HALİ ?

Ben iletişim fakültesi mezunuyum. 5 yıl boyunca okulu zamanında bitirmek için çok uğraştım. İdealimdeki meslek ise spikerlikti. Zorlu yollardan da geçerek mesleğime ulaştım. Bizim sınıfımız 100 kişinin üzerindeydi. Ancak koskoca sınıftan kendi mesleğini yapan 10 kişi ya çıktı ya da çıkmadı. Şimdi televizyonlarda bir sürü diziler yapılıyor, sinema filmleri çekiliyor. Ancak ne acıdır ki dizilerin ömrü 2 veya 6 bölüm sürüyor. Sonrası hüsran. Sinema filmleri ise vasatında altında. Oyuncular desen onlar da öyle. Oyuncuya Stanley Kubrick diyorsun tanımıyorum diyor. Alfred Hitchcock diyorsun hiç duymadım diyor. Psycho filmini izledin mi diyorsun bilgisi yok. Ee durum böyle olunca, ne oyunculuk gelişiyor, ne de filmler izleniyor. 
***  
Alfred Hitchcock gibi bir yönetmen sinemayı özetlerken bile şunu söylüyor:” Sinema sıkıcı yönleri makaslanmış hayattır” 
***
Şimdiki filmler hep aynı. Zengin oğlan fakir kız aşkı. Durum böyle olunca filmlerde izlenmiyor. 
Stanley Kubrick ise:”Perde büyülü bir dünyadır. Öyle bir gücü vardır ki, duyguları başka hiçbir sanat formunun yanına bile yaklaşamayacağı bir şekilde ortaya çıkarır” diyor.

İşte sorun da tam olarak bu. Yeni oyuncular bize duygu geçişi veremiyor. Hal böyle olunca diziler de 10. Bölümü görmeden yayından kaldırılıyor. 

Şimdi merakla gişesini beklediğim film ise Hülya Avşar’ın Selfie filmi. Para verip gidecek insanları cidden merak ediyorum. Bakalım büyük umutlar ile başlanan filmin gişesi ne olacak…