BAŞKAN AKBABA’DAN ÖZÜR DİLERİM


Her seçim öncesi aday olan siyasi il başkanlarının yerine atama yapıldığı düşüncesi ile CHP İl Başkanlığı’na “Mahir Akbaba atandı” diye 7 Mayıs 2018 Pazartesi günü yazdım… CHP il Başkanı Mahir Akbaba, “Atama ile değil, seçimle geldim” dedi… Başkan Mahir Akbaba’dan özür dilerim. CHP İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada,“Cumhuriyet Halk Partisi Denizli’de yeni il başkanı belli oldu. Bugün Cumhurbaşkanı adayını açıklayan CHP’nin Denizli il başkanı Mahir AKBABA oldu. Bir araya gelen CHP Denizli İl yönetimi, milletvekilliği aday adaylığı için istifa ile boşalan İl başkanlığı ve Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcılığı’nı seçme gündemli olarak olağan üstü olarak toplandı. Yapılan toplantı neticesinde yönetim tarafından tek aday olarak gösterilen Mahir Akbaba oy birliği ile İl başkanlığına seçildi. Bunun yanı sıra Örgütten Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı’na Göksel Erdoğan, İl Sekreterliği’ne Gürel Bingüller, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevine ise Ahmet Çon seçildi.” Deniliyor. CHP İl Başkanı Mahir Akbaba’ya çıktığı çetin yolda başarılar dilerim. 

DİVARCI NEDEN VEKİL ADAY ADAYI OLMADIĞINI AÇIKLADI
CHP’de milletvekili aday adayı olacaklar arasından gösterilen Ahmet Divarcı neden aday adayı olmadığını açıkladı. 
“CHP’li tüm dava arkadaşlarıma!” diye başlayan yazsısında Divarcı, “24 Haziran baskın seçim kararının ardından, yüz yüze görüştüğüm- telefonla arayan-mesaj gönderen- bizzat işyerime gelerek düşüncelerini paylaşan sayısız partili dostum, milletvekili adaylığı için beni cesaretlendirdi. Her şeyden önce bu sevgi, iyi niyet ve dostluk içeren yaklaşımlarınıza, sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. 1984 yılından beri  içinde yer aldığım CHP Ailesi’nde   çeşitli görevlerde bulundum.  Sol ve sosyal demokrat hareketin askeri olarak (pankartını astım, afişini yapıştırdım, yaşamın her alanında kavgasını verdim. Bana verilen görevleri hiç küçümsemeden, paraşütle  siyaset yapmadan, ikbal bekleyip -olmayınca kendimi nadasa çekmeden- her seçimde, her eylemde  var oldum.  Çünkü sizde  biliyorsunuz ki; yürek soldan atar. Ben partimizin her kademesinde görev yaptım. Ben, hepinizin çok iyi bildiği gibi asla bırakıp gidenlerden olmadım, görevden kaçmadım. Bu kısa açıklamadan da anlaşılacağı gibi  24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde  aday değilim…. Biz DEVRİM’i Denizli’den başlatmaya kararlıyız ve söz veriyoruz. Bu işte beraberiz. Tüm kalbimler sizlere güveniyorum. Sizlerin; bu iyi niyet destek ve sevginizin, önümüzdeki yerel seçimlerde artarak sürmesi dileği ile hepinize çok teşekkür ediyorum.” Dedi. Divarcı’nın Belediye Başkanlığına hazırlandığı yönünde yorumlar yapılıyor.

DENİZLİ’NİN “ÖZ” EVLADI İYİ PARTİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI NAFİZ ÖZ 
Nafiz Öz, İYİ Parti Milletvekili aday adaylığı maratonunda ön sıralarda koşuyor… Denizli’de konut kooperatifçiliğinin önemli isimlerinden birisi olan Nafiz Öz, politika kulvarına yeni girmiş bir isim değil. DYP’de Merkez İlçe yöneticiliği, ikinci başkanlığı, büyük kongre delegesi ve  Türkiye Partisi’nde Merkez İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Nafiz Öz, “1959 yılında Denizli doğdum. Evli ve iki çocuk babasıyım. Birisi mimar, diğeri hukukçudur. Denizli’nin yerli Hacı Şakirler sülalesindenim. Geçmişimizin Merkezefendi’ye dayandığı Denizli eşrafınca söylenir. İlk, orta, lise ve üniversite öğrenimimi Denizli’de yaptım. İnşaat mühendisiyim. Mezun olduğum 1984 yılından itibaren Denizli’de inşaat mühendisliği ve müteahhitlik yaptım. Denizli Çevre Konut Yapı Kooperatifleri Birliği’nin kurucu başkanıyım. Şehrimizde yaklaşık iki bin konut projesini bitirmiş bulunmaktayım. 17 yıl önce kurulan Pamukkale Sağlık ve Eğitim Vakfı’nın kurucularındanım. Vakfımız;  Bu süre içerisinde 6.500 kişiye her gün, iki öğün, üç çeşit yemek dağıtmıştır. Şu anda 1.200 kişiye yemek dağıtmaktadır. Vakfımızın kurucusu olarak koyduğumuz “siyaset, ticaret ve tarikat vakfımızda olamaz” sloganı ile hizmetimiz devam etmektedir. 14 yıl DTO Meclis üyeliği yaptım, birçok kademede çalıştım. İki dönem önce Denizli Ticaret Odası Başkan adayı oldum. Denizli Genç İşadamları Derneği, Denizli Sanayici ve İşadamları Derneği, Pamukkale Üniversitesi Vakfı, PASVAK, Koruyucu Aile Derneği, Talasemi Derneği, Denizli Müzeler Yaptırma Yaşatma Derneği’nin kurucuları arasından yer aldım. İyi Parti Kurulu’nca eşim Nevin Öz İl yöneticisi oldu. Uzun yıllar merkez sağ çizgide siyaset yaptım. İnşaatçılık, vakıflar, kooperatifler ve ticaret odası konusunda geniş bir bilgi ve deneyimim var. Mesleğim olan inşaatçılıkta uzun yıllar hizmet ettim ve mimar olan oğluma bıraktım. Şimdi kazandığım tecrübeleri nasip olursa ülkeme, Denizli’ye hizmet etmek istiyorum.” Diyor.
İYİ Parti Denizli Milletvekili Nafiz Öz’e vekil aday adaylığı yarışının “adaylığa” dönüşmesi dileğimizdir..
 
“PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1159’UNCU GÜNÜDÜR…
Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…
PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:
“Ulusun bağımsızlığını, yine ulusun kesin kararı ve direnişi kurtaracaktır.”
Mustafa Kemal ATATÜRK