GÜZEL GÜNLER MAZİDE KALDI…

Denizlispor büyük camia. Her ne kadar şu anda başkanı, hocası, topçusu olmasa da… Sadece gelelim. 12 yıl önce oynanmış olan Denizlispor-Fenerbahçe karşılaşmasının yankıları yıldönümünde de sürdü. 
14 Mayıs 2006, bundan 12 yıl önce Süper Lig’in 34’üncü hafta karşılaşmaları oynandı. Son haftaya Galatasaray ile puan puana giren Fenerbahçe, Denizli’de kazanması durumunda şampiyonluğunu ilan edecekti. O sezon düşmeme mücadelesi veren Denizlispor’da, Malatyaspor ile çekişiyor ve onlarda son düzlüğe puan puana giriyordu. 
Galatasaray kendi sahasında, Kayserispor’u 3-0’ gibi net bir skorla mağlup etmiş ve Denizli’den gelecek olan haberi bekliyordu ama ne var ki o haber bir türlü gelmiyordu. Saha içerisine atılan konfetiler ve yabancı maddeler nedeniyle, Denizli’de mücadele sürekli duruyordu. Dakikalar 89’u gösterdiğinde ise Denizlispor’un golü geliyordu. Yeşil-siyahlıların efsane ismi Yusuf Şimşek, yaklaşık 40 metre taşıdığı topu sol koridordan gelen Mustafa Keçeli’ye aktarıyor. Mustafa’nın çaprazdan sert vuruşu da kaleci Rüştü’nün solundan ağlarla buluşuyordu. Denizli’de atılan bu gol Türk futbolunda belki de birçok şeyi değiştiriyordu. Sonrasında 90’da Tuncay skoru eşitliyor ve bitmek bilmeyen 16 dakikalık uzatma devresi başlıyordu. O günlerde henüz 12 yaşında futbola büyük sevdası olan ben, TRT1’in sağ üst köşesinden takip edebilmiştim o karşılaşmayı. Maç sonunda Denizlispor ligde kalmayı başarmıştı. Bize o günden tek hatıra Appiah’ın direkten dışarı çıkan şutu olmuştur diye düşünüyorum.
Ne diyelim. Ligden düşürdüğümüz takımlar kadar şampiyonluktan ettiğimiz takımlarda yok değil. İşte biz tam olarak #burada kalmıştık…  
Saygılarımla…