MERHABA SEVGİLİ DOSTLAR

En son yazımda yoğun bir İstanbul programının beni beklediğinden ve tatlı bir telaş içinde olduğumdan bahsetmiştim. İlk gün için İstanbul Teknik Üniversitesi ve House Of  Human  işbirliği ile hazırlanan “EVDE Koçluk” eğitiminin ardından ikinci gün Bussines Channel Türk ekranları için koçluk mesleğimin detaylarını izleyenlerle paylaştığım güzel bir programın çekimlerini gerçekleştirdik. Yayınlanan programın tekrarını merak edenler youtubedan bulabilirler. Daha sonrasında ise Kişisel Dönüşüm Uzmanı Sevgili ARET VARTANYAN ile iki saat yaptığımız seansla mentorluk almak benim adıma inanılmaz güzel bir deneyimdi.
İnsanın varoluşundan sona kadar gelişim sürecinde olduğunu düşünürsek, bu uzun yolda bize yol aldıran ve destek olan değerli insanlardan bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum.
Zaman zaman zorlu olabilen hayatta içinden çıkamadığımız yada tek başımıza çıkmakta zorlandığımız durumlarda profesyonel birinin elimizden tutuyor olması rahatlatıcı.
Bazen bir söz, bazen bir his bazen de bir kitap hayatımızda beklediğimiz dönüşüm ve farkındalığımızın kapılarını açar. “İnsanız Ayıbı yok, Gerçekten Yaşıyor musun?”, “Gitme Zamanı” gibi daha birçok kitabı yabancı dillere çevrilmiş, yurt içinde ve dışında seminerleri ve birebir özel seansları, tv ve radyo programları ile çok sayıda insanın hayatında fark yaratan Sevgili ARET VARTANYAN dan mentorluk almak benim için İstanbul programımın en keyifli bölümüydü. Din, dil, ırk, cinsiyet, zengin, fakir gibi etiketlerin çok ötesinde insanın gerçekliğinin altını çizen, yaşama amacını dünyada bir tek insanı dahi dışarıda bırakmadan her bireyin kendini ve yaşam amacını sevgi üzerine kurulu bir zeminde gerçek kılmasını sağladığı bir dünyaya hizmet etmek olarak ifade eden Sevgili ARET VARTANYAN gerçekten inanan, inandığını yazan ve yazdığını da yaşayan muhteşem bir dünya insanı. Bu anlamda bu köşede sevgili ARET VARTANYAN a  birkez daha teşekkürlerimi sunmak gereği duyuyorum. Mutlu, huzurlu ve sevgi dolu bir dünya için, sevgi temelli farkındalıklarımızın artması dileğiyle …
Sevgiyle Kalın