EĞİTİME DESTEK OLANLARIN ELLERİ ÖPÜLÜR…

Denizli’de otomobil yedek parçası ihracatı yapan Ateş Otomotiv’in sahibi Hasan Hüseyin Ateş ve eşi Şefika Ateş, Cankurtaran Mahallesi’ne “Şefika–Hasan Ateş İlkokulu” kazandırdı.
Denizli’de hayırseverlerin okul yaptırmada Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün taleplerini hiç geri çevirmediği biliniyor… Ülkemizin kalkınması eğitimden geçiyor… Hayırsever Hasan Hüseyin Ateş’i dinlesek kim bilir, eğitim öğretimle ilgili içinde bir uhtesi vardır..   

“HAYALİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK”
Şefika–Hasan Ateş İlkokulu, 1 milyon 500 bin Lira’ya mal oldu. Okulun 112 öğrenci kapasitesi bulunuyor. 4 bin 448 metrekare alanda 10 derslikte, 7 öğretmen ve 3 idarecinin görev yapacağını belirten Hayırsever Hasan Hüseyin Ateş; “İnsanoğlu hayalsiz yaşayamaz. Benim de hayalim; doğup büyüdüğüm köyümde bir okul yaptırmaktı. Hayalimizi gerçekleştirdik. Şimdiki hayalim de; yeni okulumuzun karşısında yer alan Cankurtaran Ortaokulu’nun bu sene elden geçirilmesidir. Önümüzdeki senelerde de buraya bir lise yapılmasını hayal ediyorum. Yakın zamanda onu da gerçekleştireceğiz” dedi.

“BU MİLLET, HİÇ DİZ ÇÖKMEMİŞ, TESLİM OLMAMIŞ, MEDENİYETLER KURMUŞTUR”
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir' sözü, ne kadar da doğru sözdür. Çünkü dünyada milletler ikiye ayrılır. Bilgiyi üreten ve bilgiyi tüketen milletler. Bilgiyi üreten milletler, bilgiyi tüketen milletlere her zaman hakim oldular. Her zaman onları yönettiler, her zaman kural koyan ülkeler ve milletler oldular. Bu Aziz Millet, tarih boyunca hiç diz çökmemiş, hiç teslim olmamış, medeniyetler kurmuştur.” Dedi.

“KARNELERİNDEKİ NOTLARI NE OLURSA OLSUN, ONLAR BİZİM KAHRAMANIMIZDIR”
Zeybekci; son 15 yılda eğitime önem verdiklerini anlattı. Bakan Zeybekci, “Okul sayısını 465'ten 902'ye yükselttik. Bugün öğrenciler karnelerini aldılar.Bütün çocuklarımızın gözlerinden öpüyorum. Muhteşem bir eğitim öğretim yılı geçirdiler. Karnelerindeki notları ne olursa olsun, onlar bizim kahramanımızdır. Herkes çok iyi matematik bilecek değil.Birçoğu sosyal bilimlerde de çok başarılı olabilir. Dersleri çok iyi olmayabilir, çok iyi müzisyen, ressam, tiyatrocu olabilir. Bütün bu alanlardaki başarılarını da diğer derslerden ayırmamız lazım" diye konuştu.

Cankurtaran Mahallesi’ne kazandırdıkları eğitim yuvası için hayalinin bitmediğini anlatan Hasan  Ateş, Cankurtan Mahallesi’ne bir lise kazandıracağı mesajını veriyor…

Hayırsever Şefika ve Hasan Hüseyin Ateş’in ellerinden öpüyoruz.

 “PAMUKKALE VE LAODİKYA’NIN GELİRİ DENİZLİ’DE KALMALIDIR” ÇAĞRIMIZIN 1187’INCI GÜNÜDÜR…

Pamukkale ve Laodikya Antik Kenti’nin gelirleri, Denizli’ye kalmıyor... Hierapolis, (Kutsal Şehir) binlerce yıldır, insanlara şifa dağıtıyor… Pamukkale ve Laodikya son yıllarda, Denizlililerin ilgi odağında değil… Artık, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın uygulamalarıyla Denizlililerin “Laodikya ve Pamukkale Sevgi Ateşi” söndü… Geçmişte, Denizlililer gelen konuklarını Pamukkale ve Loadikya’da ağırlar ve fotoğraf çektirerek anılarını ölümsüzleştirirdi… Şimdiler de ise; böyle anılar ölümsüzleşmiyor… Denizlililerin “Pamukkale ve Laodikya’nın Geliri Denizli’de Kalmalıdır” çağrımıza Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, yanıt verene kadar devam edeceğiz…

PAZARTESİ’NİN SÖZÜ:
“Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da esaret ve sefalete terk eder.”

Mustafa Kemal ATATÜRK