“Bayram alışverişinizi, esnafımızdan yapın” “Bayram alışverişinizi, esnafımızdan yapın”

Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü ve Merkezefendi Halk Eğitimi Merkezi, Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri kapsamında Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi'nde yılsonu sergisini açtı. Sergide, usta öğreticiler ve kursiyerlerin yıl boyunca emek vererek hazırladıkları el emeği göz nuru eserler sergilendi. Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan ve protokol üyeleri, kursiyerleri sergi açılışında yalnız bırakmadı.

Hayat Boyu Öğrenme Haftası etkinlikleri, eğitim ve öğretim alanında sürekli gelişimi teşvik eden ve bireylerin yaşam boyu öğrenmelerini destekleyen önemli bir platform olarak kabul ediliyor. Denizli'deki bu etkinlikler, kültür ve sanatın yaygınlaştırılması ve toplumun her kesiminin eğitim olanaklarına erişimini sağlamak adına önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Serginin, şehrin kültürel ve sanatsal çeşitliliğine katkı sağlaması bekleniyor.

Sergiye ilişkin açıklamalarda bulunan Merkezefendi Halk Eğitimi Müdürü Harun Maden, 200 masada 115 ayrı kursta yıl boyunca hazırlanan binlerce eserinin sergilendiğini ifade ederek, tüm Denizlileri sergiye davet etti.

Eserleri ortaya çıkartan kursiyer ve eğitmenlerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, “Eğitim öğretim yılının sonuna yaklaştığımız bugünlerde, Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Halk Eğitim Merkezlerimizde kendini yetiştiren kursiyerlerimizin ve usta öğreticilerimizin emeklerini sizlerle buluşturmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Kursiyerlerimiz öğrenmenin yaşı ve öğrenmenin zamanını ortadan kaldırdılar. Öğrenerek hayatı yakalamak isteyen herkes için kapılarımız sonuna kadar açık. 2023 yılında Denizli’deki 19 halk eğitimi merkezimizde açtığımız 15 bine yakın kursumuzda 274 bin vatandaşımıza ulaştık. Denizli'ye yakışır bir şekilde eğitimlerimizi sürdürüyor ve bu hedef doğrultusunda canla başla çalışmaya, yetenekli, istekli halkımıza ulaşmaya devam ediyoruz” dedi.

Kursları hem eğitim hem de aile bütçesine katkı bakımından önem taşıdığına işaret eden Vali Coşkun ise şöyle konuştu:

“Bugün 19 ilçemizdeki Halk Eğitim Merkezlerinde yıl boyunca kursiyerlerimiz tarafından üretilen ürünler ve sanat eserleri sergisini gerçekleştiriyoruz. Geçen yıl ilimizdeki kurslara 274 bin kursiyerimiz devam etti. Kurslarımızda 7’den 70'e her yaşta kurs yerimiz bu programda yer alabiliyor. Kursiyerlerimiz hem kendilerini geliştiriyorlar hem aile bütçelerine katkıda bulunuyorlar hem de zaman zaman meslek ediliyorlar. Bu anlamda inşallah bundan sonraki süreçte de çalışmalarımız devam edecek. Ben sergimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum, bütün kursiyerlerimize emekleri için kutluyorum” (İHA)