Merkezefendi Belediyesi tarafından hizmete hazır hale getirilen Kadın Çocuk Yaşam Merkezleri’nin 15’ncisi 1200 Evler Mahallesi’nde açıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Kadının, yaşamın her alanında özgürce var olması için çalışmaya devam ediyoruz” dedi.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Merkezefendi Belediyesi’nce bir mahalleye daha Kadın Çocuk Yaşam Merkezi kazandırıldı. İlçede faaliyete başlayan 1200 Evler Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’nde çocuklar için akıl oyunları, robotik kodlama, satranç, dil kursları ve müzik kursları verilecek. Yine bu merkezde kadınlar için ise pilates, zumba ve cimnastik, meslek edindirme eğitimleri ve vatandaşların istekleri doğrultusunda kurslar açılacak. 15’inci Kadın Çocuk Yaşam Merkezi’ni faaliyete geçirdiklerini belirten Başkan Doğan, incelemelerde bulundu ve kursiyerlerle bir araya geldi.

15 MAHALLEDE HİZMET VERİYOR

Şu ana kadar, Selçukbey Spor Eğitim Merkezi, Alpaslan Spor Eğitim Merkezi, Akkonak Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Merkezefendi Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gümüşçay Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Şemikler Sosyal Tesisleri, Sevindik Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Sümer Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Gerzele Satranç Eğitim Merkezi, Servergazi Kadın Çocuk Yaşam Spor Merkezi, Başkarcı Kurs Merkezi, Karahasanlı Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Muratdede Kadın Çocuk Yaşam Merkezi, Karaman Kadın Çocuk Yaşam Merkezi ve yeni açılan 1200 Evler Mahallesi’ndeki Kadın Çocuk Yaşam Merkezi hizmet vermeye devam ediyor.

“15’NCİ KURS MERKEZİMİZ İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN”

Kadın Çocuk Yaşam Merkezlerinin sayısını daha da artıracaklarını belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Bugün 15. kurs merkezimizi 1200 Evler Mahallemizde açtık. Kadının, yaşamın her alanında özgürce var olması için çalışmaya devam ediyoruz. Alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verdiğimiz kurslarımız sayesinde kadın ve çocuklarımıza hem eğitim veriyoruz hem de keyifli vakit geçirmelerini sağlıyoruz. Çocuklarımızın kendi yeteneklerini keşfetmesi için bu kurslar çok önemli. 1200 Evler Mahallesi Kadın Çocuk Yaşam Merkezimiz ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu.