90+…

Geçen gün ekranı açtım şaka gelmesin Spor Toto Süper Lig’in lideri, sezonun tek yenilgisiz takımı Medipol Başakşehir kendi sahasında Bölgesel Amatör Lig takımı Yeni Amasyaspor’la karşılaşıyor. Şaka gelmesin diyorum,  Ligi’nde Galatasaray’la beraber en çok gol atan takımından bahsediyoruz. Ve bu Amasya takımı sahada öyle bir mücadele ortaya koydu ki, o ‘1’ puan önemini yitirdi. 0-0 biten karşılaşmada herkes kazananın çıkmadığını düşündü ama, ilk kez eşit biten bir maçta herkes kazandı.

Asıl önemli olan; ‘Bölgesel Amatör Lig 4. Grupta’ mücadele eden bu takımın oyun karakteri, heyecanı, isteği, futbola olan saygıları bunu ön plana çıkarmak istiyorum. Denizlispor’u 3. Turda 11+ 6500 kişiyle yenip kupanın dışına itmeleri, son dakika da golü atan David Simbo’nun herkese örnek olacak kariyeri, daha birçok şeyden bahsedebiliriz. Daha sezonun yarısı gelmeden hedeften kopup maça bile eksik çıkan takımlarımız varken bu mücadeleden bahsetmemek gerçekten büyük ayıp olurdu.

Amatörün nabzını tutabiliyor muyuz? Kayıp olmaya mahkum olan takımlarımızın Kocaelispor’un Ankaragücü’nün Altay’ın neler çektiğine dikkat çekiyor muyuz.  Futbolun eskilerden arsa da güzel olduğunu söyleyen büyüklerimizin artık ‘borsa’ da olduğunu söylemesi kadar acı amatör futbolumuz. Ama  uçurumlardaki çiçeklere tutunmamızı sağlayıp ömrümüzü bir hafta daha uzatabiliriz. Böylesi bir mücadeleye ortak olmak ister misiniz?  Çocuklarınıza bu heyecanı yaşatın sokaklarda, arsada herhangi bir yerde tribünde kurtarabilirsiniz..

Son olarak Waterloo Savaşı’nda Napolyon bataryalardan birinin uzun zamandır ateş etmediğinin farkına varır. Batarya komutanına sebebini sorduğunda, 9 nedeni var efendim cevabını alır. Say der. 1. Cephane bitti efendim.  2. sebebe geldiğinde kafi der Napolyon; Gerek yok diğer 8 i saymaya… Bahanemiz çok fazla ama cephanemiz bitmeden son umuduz olan bu futbola sahip çıkalım hep beraber. Eğer çıkamazsak Napolyon’un dediği gibi hiçbir şeye gerek kalmayacak.

SAYGILARIMLA.

YORUM EKLE