ADALETİN BU MU DÜNYA!

İzmir'in Karabağlar ilçesindeki bir ortaokulda müdür yardımcısı olarak görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Çetin O. hakkında, 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla dava açıldı. Olaylar, Çetin O.'nun, ders sırasında ileride ne iş yapmak istediğini sorunca "Dansçı olmak istiyorum" cevabını veren öğrencisi H.Ü.'yle koridorda karşılaşıp odasına çağırmasının ardından yaşananlar sonrası ortaya çıktı.

İddiaya göre Çetin O., odasına aldığı H.Ü.'ye, cep telefonundan müzik açarak, "Hadi bana dans et, bir iki figür göster" dedi. H.Ü.'nün itiraz etmesi ve odadan çıkıp bağırması üzerine, diğer öğretmenler de Çetin O.'nun odasının önüne geldi. H.Ü.'nün, olayı okuldaki rehber öğretmenine anlatması sonrasında tutanak tutuldu. Bu olayın ardından, daha önce benzer olaylar yaşadığını söyleyen 5 kız öğrenci de, yaşadıklarını rehber öğretmeniyle paylaştı.

Peki sonrasında ne oldu biliyor musunuz? Bu soysuz tahliye edildi…

Alıştık artık bu soysuzların tahliye edilmesine. Biz adalet istiyoruz. Biz koklamaya kıyamadığımız çocuklarımıza yapılan çirkinliklerin üstünün örtülmemesini istiyoruz. Biz artık bu olayların son bulmasını istiyoruz… Suçların cezasını çekmesini istiyoruz. En ağır şekilde cezalandırılmalarını… Adalet dediğimiz tek dişi kalmış canavar. Bizim buralara da uğramayı eksik etme…

YORUM EKLE