AK PARTİ; DENİZLİ-AYDIN-İZMİR HATTINI ADETA DENİZLİ’YE EMANET EDİYOR!

AK PARTİ; DENİZLİ-AYDIN-İZMİR HATTINI ADETA DENİZLİ’YE EMANET EDİYOR!

AK Parti’nin ilk açıklanan Denizlili Adayı mevcut Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan oldu. AK Parti İzmir Büyükşehir Başkan Adayı son Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin ismi ise 27 Kasım Salı günü Ankara’da üç büyük şehrin adayları arasında açıklanacak.. Bu arada, AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için ise; (uzaktan da olsa Denizli bağlantısı bulunan) Milletvekili Mustafa Savaş’ın ismi geçiyor. Eğer Mustafa Savaş da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak açıklanırsa; AK Parti 31 Mart 2019 seçimlerinde “Denizli-Aydın-İzmir Hattını” Denizlili ve Denizli kökenli politikacılara emanet etmiş olacak.. Ayrıntılar yarın bu köşede..

“DENİZLİ’DE İTTİFAKIN EN FAVORİ ADAYI KESKİN”

Anavatan Partisi eski Milletvekili ve eski Grup Başkan Vekili Beyhan Aslan, Denizli Büyükşehir için gerçekleşecek CHP-İyi Parti İttifakı’nda favori adayın CHP’li Adnan Keskin olduğunu söyledi. Denizli’de CHP-İyi Parti ittifakının adaylığı konusunda adı geçen Aslan “Benim adaylık konusunda hiçbir partiden talebim olmadı. Bizler siyasetin kıdemlileri olarak talepkar da olmayız İttifak adayı toplumun her kesiminden oy alabilecek birisi olmalıdır. Sayın Keskin de bu konuda liyakatli isimlerin başında gelir” dedi.

MEHMET ALİ YILMAZ SALI GÜNÜ ANKARA’DA MHP GRUBU’NDA

31 Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçimler yaklaştıkça siyasi arena da hareketlilik artarken, Denizli’de bomba gelişme MHP’den geldi. Denizli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Avukat Mehmet Ali Yılmaz, hem AK Parti’den, hem de Pamukkale ve Denizli Büyükşehir Belediye meclislerindeki üyelik görevlerinden istifa etti. M. Ali Yılmaz’ın MHP Denizli’nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı olması beklenirken, MHP İl Başkanı Cafer Birtürk’ün Yılmaz’ı Ankara’ya götüreceği ve Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüştüreceği belirtildi. Birtürk ile Yılmaz’ın 27 Kasım Salı Günü TBMM’deki MHP Grubu’na da katılacakları kaydedildi.  Detaylar bu köşede..

YORUM EKLE