AK PARTİ DENİZLİ’DE ADAYLAR İÇİN SON DÜZLÜK

Osman Zolan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ilan edilmesinin ardından tüm gözler ve dikkatler, “AK Parti’nin Denizli’de ilçe belediye başkan adayları kimler olacak?” sorusunun cevabına çevrildi. Özellikle Denizli’nin il büyüklüğündeki 2 ilçesi Pamukkale ve Merkezefendi Belediyelerinde AK Parti’nin yola kimlerle devam etmeyi planladığı merak ediliyor. AK Parti’nin Denizli İlçe Belediye Başkan adayı isimlerinin kimlerden oluşacağı konusunun 10 Aralık tarihine kadar netleşmesi bekleniyor.

AK PARTİ DENİZLİ’DE 13-14 İLÇE BAŞKANI BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OLMAK İSTİYOR
Denizli politikasının yerel seçimler öncesi en ilginç tarafını ise “Ak Parti Denizli’de ilçe başkanlarının çoğu belediye başkan adayı olmak istiyor” gerçeği oluşturuyor. Denizli’de AK Partili 19 İlçe Başkanından 13-14’ü ilçelerinde AK Parti’nin Belediye Başkan Adayı olmak istiyor. Pamukkale ve Merkezefendi ilçelerinde böyle bir talep yok. Ancak diğer ilçelerde, AK Parti İlçe Başkanları büyük oranda belediye başkan adaylığına da talip.

DENİZLİ AK PARTİ’DE 6-7 İLÇEDE BELEDİYE BAŞKANLARI DEĞİŞECEK!
AK Parti Genel Merkezi’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da talimatı ile mevcut başkanların büyük bölümü ile 3 yılı dolduran başkanları değiştirme kararının, Denizli ilçelerinde aday olarak açıklanacak isimleri de otomatikman etkileyeceği belirtiliyor. Buna göre; “FETÖ Davalarında ismi sıklıkla geçen, ilçe halkı ile arası iyi olmayan, anketler ve saha araştırmalarında başarı yüzdesi düşük çıkan ve üst üste 3 dönem başkanlık yapan” AK Partili mevcut başkanların bir daha aday gösterilmeyeceği kaydediliyor.

AK PARTİ’NİN SERİNHİSAR, ÇİVRİL, TAVAS VE SARAYKÖY BAŞKAN ADAYLARI DEĞİŞİYOR MU?
Buna göre Denizli’nin Serinhisar Belediye Başkanlığında AK Parti’nin mevcut başkan yerine başka bir isimle yola devam etmeyi planladığı öne sürülürken; Çivril, Tavas ve Sarayköy’de AK Parti’nin ilçelere özel saha araştırmaları ve anketler yaptığı (Bu saha araştırma ve anketleri Merkezefendi Belediyesi için de yapılıyor) öğrenildi. Buradan yola çıkılarak Denizli AK Parti’nin “Serinhisar Kesin Değişiyor, Çivril-Sarayköy Ve Tavas Başkan Aday isimleri değişebilir” kulisleri ön plana çıktı.

ÇİVRİL’E; BAKLAN BELEDİYE BAŞKANI GÜLSEVER FORMÜLÜ
AK Parti’nin kamuoyu yoklamaları, anket ve saha araştırmalarında Denizli’nin bazı ilçelerinde mevcut başkan adaylarıyla ilgili olumsuz sonuçlar çıktığı bildirilirken, AK Parti’de Çivril İlçesi Belediye Başkanı Dr. Gürcan Güven’in yerine Baklan Belediye Başkanı Yusuf Gülsever’in aday gösterilmesi formülü üzerinde durulduğu iddia edildi. Denizli’nin en büyük ilçelerinden biri olan Çivril’de 31 Mart 2019 yerel seçimini tekrar almayı planlayan AK Parti, diğer bazı sorunlu ilçelerde olduğu gibi bu ilçede de yeni “saha araştırması ve telefon anketleri” yaptırıyor.“SUBAŞIOĞLU MU? GÜNGÖR MÜ? TELEFON ANKETİ” SÜRÜYOR
AK Parti’de Denizli Büyükşehir Başkan Adayı Osman Zolan olarak açıklanırken, ilin iki büyük ilçesi için aday arayışları sürüyor. Ak Parti Denizli’de son olarak sürpriz bir telefon anketi gündeme düşmüş ve AK Parti'den ‘Merkezefendi’de oyunuz Subaşıoğlu’na mı, Güngör’e mi?’ anketi, başlıkları ile medyada yer almıştı.Merkezefendi Belediye Başkan Adayını belirlemek için son bir telefon anketi daha başlatan AK Parti Genel Merkezi “Mevcut Merkezefendi Belediye Başkanının hizmetlerinden memnun musunuz? Oyunuzu Muhammet Subaşıoğlu’na mı verirsiniz, yoksa Yücel Güngör’e mi?” diye soruyor. Pazartesi günü başlatılan bu anketin bir hafta boyunca Merkezefendi İlçesi sınırlarında rastgele abone aramaları yoluyla gerçekleştirildiği de öğrenildi. Yukarıda da belirttiğimiz gibi, AK Parti genel merkezinin emin olamadığı ve kesin sonuçlar alamadığı ilçelerde saha araştırmalarını ve birebir anketleri sürdürüyor.

PAMUKKALE’DE İLK İSİM; TURGUT DEVECİOĞLU OLDU
Evet, Başkan Zolan’ın adaylığının resmen açıklanmasının ardından  Denizli AK Parti’de Pamukkale ve Merkezefendi Belediye Başkan Adaylarının kimler olacağı, konusu ve tartışması en sıcak ve yakıcı gündem maddesi oldu. Honaz Belediye Başkanı Turgut Devecioğlu ismi bu seçim için Pamukkale Belediye Başkan Adaylığı çerçevesinde yoğun olarak konuşulmaya başlandı. Devecioğlu, bir belediye başkanı olduğu için başkan adaylığı için başvuru yapmadı. Ancak Turgut Devecioğlu’nun ismi tüm Denizli’de; en çok konuşulan politikacı ismi haline geldi.  

İŞTE PAMUKKALE’NİN EN İDDİALI AK PARTİ BAŞKAN ADAYLARI; HASAN OYMAK, MEHMET TEKE, HASAN ARACI, AVNİ ÖRKİ
Başvuru sürecinde AK Parti’nin Pamukkale Belediye Başkan Adayı olmak için başvuru yapan, ya da dışardan adaylığı zorlayan isimlerin başında; Avukat Hasan Oymak ile BELTAŞ Genel Müdürü Mehmet Teke geliyor. Teke’yi eski AK Parti Pamukkale İlçe Başkanı ve İşadamı Hasan Aracı izlerken, Denizli AK Parti eski İl Başkanlarından Avni Örki de Pamukkale Belediye Başkan adaylığı için iddialı isimler arasında.MERKEZEFENDİ’DE İLK SÜRPRİZ İSİM; SÜLEYMAN KOCASERT’Tİ
Öte yandan Merkezefendi ilçesinde ise; AK Parti’nin belediye başkan adaylığı için ilk etapta ortaya çıkan isim DENİB eski Başkanı ve AK Parti eski İl Başkan Yardımcısı Süleyman Kocasert ismi ön plana çıkmıştı. Ancak daha sonraları Kocasert “sessiz ve yorumsuz” kalmayı seçti.  Ak Parti Merkezefendi için başvuru sürecinde partisine başvuru yapan en iddialı isim ise Merkezefendi eski İlçe Başkanı Yücel Güngör oldu.

MERKEZEFENDİ İÇİN; YÜCEL GÜNGÖR, ALİ DEĞİRMENCİ VE NURCAN DALBUDAK İSİMLERİ
Yücel Güngör ismi anketlerde mevcut Başkan Muhammet Subaşıoğlu ile birlikte seçmene sorulurken, Merkezefendi belediye başkanlığı için Büyükşehir Başkan Vekili Ali Değirmenci ve İl Kadın Kolları Başkanı Nurcan Dalbudak isimleri de ön plana çıktı.  Değirmenci’nin Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile uyumlu çalışabilecek bir isim olmasından dolayı istendiği, Daldubak’ın ise CHP’nin olası kadın adayı Şeniz Süzek Doğan’ın kesinleşmesi halinde alternatif aday olarak düşünüldüğü belirtildi.

AK PARTİ DENİZLİ’DE EN GARANTİ 2 İLÇE BAŞKANI; ARSLAN VE ÖZTÜRK
AK Parti Denizli’de adaylığı en garanti iki ilçe belediye başkanının ise; Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan ile Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk’ün olduğu belirtiliyor. Son dönemde girilen tüm seçimlerde ilçesinden Denizli’de en fazla AK Parti oyunun çıkmasını sağlayan Çameli Belediye Başkanı Arslan; bu rekorlarının yanı sıra “Çameli’yi Denizli’nin Parlayan Yıldızı” haline getiren bir başkan olarak tanınıyor. Arslan; “Çameli’de hedefim AK Parti’nin oy oranını yüzde 70’e çıkarmak” diyor. Öte yandan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde üstlendiği “darbeye karşı Çardak Direnişi’nin” öncülüğü görevi ile büyük takdir toplayan Çardak Belediye Başkanı Mahmut Öztürk de, Denizli AK Parti’nin adaylığı garanti başkanları arasında yer alıyor. Öztürk, Çardak Havaalanı’nda oluşturduğu barikat ile darbeci komandoların “Külliye Baskını” için Ankara’ya uçmalarını önlemişti.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mukadder Efe
Mukadder Efe - 2 yıl Önce

Merkezefendi belediye başkanı Muhammed subaşıoğlu ile devam

Ahmet
Ahmet - 2 yıl Önce

Çardak'ta Mahmut başkan kesinlikle devam etmeli. Aksi halde seçim riske girer.

Mustafa Toktaş
Mustafa Toktaş - 2 yıl Önce

Evet katılıyorum çardak Mahmut Öztürk başkanla yola devam etmelidir

Rafet Kayrakçı
Rafet Kayrakçı - 2 yıl Önce

Merkezde Pamukkale ve merkezefendi de mevcut başkanlar ile devam edilmesi hem tanınmışlık hemde yapılan hizmetleri devamı ve ödüllendirilmesi bakımından isabet olur dere geçilirken at değiştirilmez demiş atalarımız.

Ayşe kaya
Ayşe kaya - 2 yıl Önce

Bir ak partili olarak asla subasiogluna Oy vermicem