AK PARTİ’NİN PAMUKKALE TERCİHİ; AVNİ ÖRKİ OLDU

AK Parti Denizli’de en çok konuşulan konu şu sıralar Pamukkale İlçesi’nde başkan değişimi yapılması kararı oldu. Denizli’nin büyükşehir olmasının ardından en büyük ilçesi Pamukkale’nin kurucu belediye başkanı olan Hüseyin Gürlesin, ikinci 5 yıl için partisi AK Parti tarafından tercih edilen isim olmadı. AK Parti Pamukkale için eski il başkanlarından genç politikacı avukat Avni Örki’yi tercih etti. Oysa Gürlesin, 5 yıllık başkanlığı döneminde Pamukkale ilçesinde önemli işlere imza atmış ve oldukça büyük yatırımların ilçeye getirilmesine öncülük etmişti. Ne diyelim? Politika bu, “sabahtan akşama, hatta son birkaç saate değişebilen” kararlar manzumesinden adını alan bir iş, yani..

O’ AVNİ ÖRKİ’NİN ELİNİ SIKMADI, AMA ÖRKİ; GÜRLESİN’İ ONURE ETMEKTEN KAÇINMADI

O gün, yani geçtiğimiz Pazar AK Parti Denizli İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı’nda Pamukkale için Avni Örki ismi çıkınca, adeta AK Partili kitleyle dolu salon yıkılıyordu. Herkes Avni Örki’yi tebrik yağmuruna tutarken, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin’in Örki’nin elini sıkmadığı iddiası bir anda günün konusu haline geldi. Biz şahit olmadık, bilmiyoruz. Programın yapıldığı salonda Gürlesin, Örki’nin elini sıktı mı, sıkmadı mı? Orası pek net değil ancak; Pamukkale’nin AK Partili Belediye Başkan Adayı Avni Örki, ilçenin mevcut Başkanı Hüseyin Gürlesin’i onure eden bir açıklama yapmaktan kaçınmadı.

Ve isminin açıklanmasının ardından ilk ziyaretini AK Parti Pamukkale İlçe Teşkilatına yapan Belediye Başkan Adayı Avni Örki, “Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin, bizim için çok önemlidir. İl genel meclis üyeliğinde beraber çalıştık. Onun meclis başkanı olması için elimizden geleni yaptık. Ardından belediye başkanı seçilmesinde büyük  desteğimiz oldu. Hüseyin Gürlesin, ilçemize Pamukkale’ye büyük ve önemli hizmetler vermiştir. Pamukkale Belediye Başkanımız Hüseyin Gürlesin baş tacımızdır. Onunla el ele, omuz omuza çalışacağımıza inanıyorum.” dedi. Örki, Pamukkale gibi bir ilçeye belediye başkan adayı gösterilmesinin büyük onur ve büyük görev olduğunu da sözlerine ekledi.

DİVARCI DA SIKI RAKİP

Öte yandan adaylığı epey önce belli olan CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ahmet Divarcı ile AK Parti Adayı Avni Örki arasında da kıyasıya bir yarış olması bekleniyor. Kırsal bölgesi Merkezefendi’ye göre daha geniş bir interland gösteren Pamukkale ilçesinde “tarım ve hayvancılığın” da seçimin etkili argümanları arasında yer alması bekleniyor.

DENİZLİ’DE BU SEÇİMİN ÖN CEPHESİ VE ASIL MUHAREBE ALANI MERKEZEFENDİ OLACAK!

Evet, geçtiğimiz hafta 4 gün içinde Denizli’nin en büyük ikinci ilçesi Merkezefendi’de kafaya oynayan iki partinin, yani; Ak Parti ile CHP’nin iddialı iki adayının ismi net bir şekilde açıklandı. Merkezefendi’de ilk açıklanan belediye başkan adayı (CHP’nin adayı) Avukat Şeniz Süzek Doğan olurken, ikinci isim ise AK Parti’nin Merkezefendi Belediye Başkan Adayı (mevcut başkan) Muhammet Subaşıoğlu idi. Bu iki ismin netleşmesi ile birlikte 31 Mart 2019 yerel seçiminin Denizli’deki en önemli yarışma alanı ve ön cephesinin yeri de ortaya çıkmış oldu. Kim ne derse desin, “Denizli’nin en önemli seçimi Merkezefendi’de geçecek.” Niye böyle bir iddiada bulunuyoruz? Şundan; Merkezefendi ilçesinde bir yanda ittifak gereği Denizli’de büyükşehir adayını İYİ Parti’ye veren Denizli CHP ve CHP’nin  “Bölgede ikinci bir Çerçioğlu Örneği yaratacağız” diyen Şeniz Süzek Doğan isimli iddialı bir kadın başkan adayı var.. 

Diğer yanda ise Muhammet Subaşıoğlu gibi; “genç, dinamik, iddialı, hırslı, sosyal belediyeciliğe ve AK Parti Davası’na inanmış” (kurucu başkan) bir adayı var da ondan.. Şeniz Süzek Doğan artık; Merkezefendi’de , “öfkeli, kırgın ve kızgın” Denizli CHP tabanının son umut olarak sarıldığı bir isim. Bir de Doğan şu sıralar kelimenin tam anlamıyla; “Biz bu seçimde ne yapacağız? Kime oy vereceğiz? Sandık başına gitsek mi, gitmesek mi?” diyen CHP’li kitlelerin (il genelinde) tek umudu, tek adayı, biricik çıkış noktası haline gelmiş durumda.

ZOLAN’LA “ŞİMDİDEN VE YENİDEN!”

Ayrıca; (ittifakların olduğu) bir yanda MHP destekli bir aday, diğer yanda ise İyi Parti destekli bir aday var. İşte bu nedenlerle Denizli’de bu seçimlerin ön cephesi, muharebe alanı kesinlikle Merkezefendi İlçesi olacaktır.. Peki, Denizli’nin en önemli seçimi Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi değil mi? diye soracak olursanız biz de şunu söyleriz; “Bu kadar siyasi hengamenin, muhalefet partilerinin tepe yönetimlerinin yaptığı bu kadar politik yanlış ve tercihin ardından Büyükşehir’in favori adayı (banko yarışçısı) Başkan Osman Zolan’dır. Ve şu anda oturduğu koltukta 5 yıl daha oturacak isim de daha şimdiden Başkan Zolan olacaktır.

MEHMET ALİ YILMAZ; “POLİTİKAYA MHP’DE DEVAM”

MHP’nin Denizli’de ümit bağladığı aday isimlerinden biri olan Avukat Mehmet Ali Yılmaz partisinin Cumhur İttifakı nedeniyle Pamukkale ilçesinde AK Parti adayının desteklenmesi kararının çıkması sonrası belediye başkan adayı olamadı. Ancak, politikaya da küsmedi. Yılmaz sosyal medyadan yaptığı açıklamada “Siyasi hayatıma Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında devam etmekten, onur ve kıvanç duyuyorum. Ülkücü ve Milliyetçi Camiaya bağlılıklarımı bildiriyor, hürmetlerimi gönderiyorum” dedi. Mehmet Ali Yılmaz’ın sosyal medya paylaşımlı açıklaması ise şöyle;

AKCAN VE ŞEVİK’E BAŞARILAR

“Şahsıma, adaylık başvurum sonrasında: Şartsız, koşulsuz destek veren tüm dostlara yürekten teşekkür ediyorum. Her zaman duam hakkımızda hayırlı olanın gerçekleşmesidir. Davam, gönlüm, sevdam her daim Pamukkale’dir. Yaşama ve siyasete ilişkin iddiamız, inancımız hep ayakta, hep diridir! Cumhur İttifakı kapsamında açıklanan tüm adayları kutluyorum. MHP adaylarımız Mustafa Fahri Şevik ve Fethi Akcan başta olmak üzere tüm adaylara başarılar diliyorum. Siyasi hayatıma Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında devam etmekten, onur ve kıvanç duyuyorum. Ülkücü ve Milliyetçi Camiaya bağlılıklarımı bildiriyor, hürmetlerimi gönderiyorum. Kazanan Pamukkale İlçemiz, Kazanan Denizli Kentimiz Olsun! diyorum. Bizimki memleket meselesi, PAMUKKALE.. En derin sevgi ve saygılarımı sunuyorum..”

YORUM EKLE