Akdeniz Belediyeler Birliği Çevre ve Turizm Komisyonu Denizli’nin Çameli ilçesinde bir araya geldi. Birliğin Turizm Komisyon Başkanı Cengiz Arslan başkanlığında gerçekleşen toplantıya Akdeniz Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Süreyya İşeri, Akdeniz Belediyeler Birliği Turizm Komisyonu üyeleri Hüseyin Daştan ve Mehmet Başlı, Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Sn. Derya Ünver, Peyzaj Mimarları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gülsüm Kıldan, Antalya Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Funda Yörük ve Antalya Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ali Çeltik katıldı. Toplantının ilk gündem maddesi olan ‘Kent Planlama Kriterleri ve süreçleri konusunda Antalya Şehir Plancıları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Funda Yörük, Akdeniz Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin turizm bölgeleri, kalkınma programları, yerel ve fiziki planlamalar, imar planları ve koruma altına alınan sit alanları hakkında bilgi verdi.

"Antalya Havzalarında Suyun Dünü, Bugünü, Yarını" konusu Antalya Jeoloji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Ali Çeltik tarafından anlatıldı. Akdeniz Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin su havzalarının tarımda kullanımı, yeraltı ve yeryüzü kaynaklarının bilinçsiz kullanımı, çevresel faktörlerin etkisiyle doğal dengenin bozulmasıyla birlikte kuraklık tehlikesi, iklim değişikliğinin etkileri ve su havzalarındaki suyun verimli kullanılması hakkında bilgi verildi.

Atatürk, Çameli’de törenlerle anıldı Atatürk, Çameli’de törenlerle anıldı

Komisyonun toplantısının ardından Teknik Gezi programı çerçevesinde ilçenin coğrafi işaretli motiflerinden oluşan kilimlerin bulunduğu Elmalı Kadın Kooperatifi Dokuma Atölyesi gezildi. (İHA)