ALIŞTIK MI?

Denizli'de tamamlanmasını beklediğim bir yapı var. Denizli Kent Müzesi. Çalışmalar devam ediyor. Hatta Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ile müzede sergilenecek eserlerin seçimi ve tanzimi konusunda uzmanların bulunduğu Denizli Kent Müzesi Danışma Kurulu, çalışmaları incelemiş. Dilerim seneler sonra keyifle gezeceğimiz bir müze olur şehrin merkezinde. Ki bunca yıldır olmaması da kanımca büyük bir kayıp. Bekleyip göreceğiz neler olacak.

***

Denizli’de pek bir şey olmasa da ülkede şöyle şeyler olmaya devam ediyor. Birlikte bakalım.

***

Günlerden salı. Benzin fiyatlarına litre başına 1,70 TL zam geldi. LPG fiyatı da 40 kuruş arttı.

***

Dikkat etmiyorum ya da artık gözlerim alıştı. Akaryakıt istasyonlarında oluşan kuyruklar hala var mı? Vatandaş “Ne alsak kâr,” diyebiliyor mu yoksa kendi arabaları park ettiği yerde toza bulanmış şekilde duruyor mu?

***

Doların 15,80 TL’yi aştı.  O sıralarda Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Ekonomimiz üretiyor, ihraç ediyor, istihdam oluşturuyor ve daha da önemlisi bunu gerçekleştirirken organik ve sürdürülebilir bir büyüme ortaya koyuyor.”

***

Ekonomi büyüyor, ihracat arttı açıklamaları art arda geliyor, anlıyorum. Enflasyon ne olacak peki? Düşünmeden edemiyor insan? Vatandaşın alım gücü grafiğin neresinde? Merak etmemek elde değil.

***

Süte gelen zamlardan sonra bazı markalarda litresi 21 lira olmuş. Fazla söze de gerek yok sanırım. Süt yahu bu!

***

Alıştık mı? Belki de.

YORUM EKLE