ANADOLU BASIN YAYIN BİRLİĞİ

Genel merkezi Denizli ilinde bulunan Genel merkezi Denizli ilinde bulunan Anadolu Basın Yayın Birliğinden bahsetmek istiyorum.  Ülkemiz genelindeki Radyo, Televizyon, Gazete, Dergi, İnternet gazeteciliği ve Resmi kurum ve kuruluşlarının basın - yayın birimlerinde çalışmış olanlar yanında akademisyen ve sanatçıları da üyeliğe kabul eden birlik; bir çatı altında toplanmak, mesleki, sosyal ve ekonomik haklarını korumak, geliştirmek ve gelişmelerine yardımcı olmak, ayrıca sosyal, kültürel, alanlarda gerekli projeleri üretmek ve uygulamak üye  mesleklerin toplum içindeki değeri ve etkinliğini artırıcı tedbirleri almayı amaçlamaktadır.

Anadolu Basın Yayın Birliği, Başkanlar kurulu toplantısı 4 kasımda Genel Başkan Salih Ergül Başkanlığında Denizli’de gerçekleşti. Ülke çapında televizyon, gazete, dergi yayıncıları akademisyen ve sanatçıların davet edildiği toplantıya geniş bir katılım oldu ve  Denizli’de çok sayıda il başkanı, temsilci  ağırlandı. Toplantıya Acıpayam Dernekler Birliği de katılarak destek verdi.

Konuk televizyoncu, gazeteci ve yazarlara ilimizin doğal ve kültürel zenginliğini göstermek üzere yoğun bir program yapıldı. İlk olarak Pamukkale’ye gidildi. Pamukkale’de antik havuz, müze, ören yeri ve travertenler gezildi. Karahayıt mahallesi ve kırmızı su ziyaretinden sonra il merkezine gelerek teleferikle Bağbaşı yaylasına çıkıldı. Konuk birlik üyelerine geziler esnasında  ilimizin tarihi, kültürü ile ile ilgili bilgiler verildi, TV röportajları yapıldı ve gezi katılımcı televizyonlar tarafından ilimiz tanıtımına katkı amaçlı TV programı haline getirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Basın Daire Başkanı Ömer Faruk Özer’inde katıldığı, Birlik üyeleri ile yapılan çalışma toplantısında gazetecilik mesleğinin bir yasa ile yapılandırılması, her önüne gelenin gazeteci kimliğini kullanmasının önüne geçilmesinin gerekliliği, Basın İlan Kurumunun işlevselliği, basın camiasındaki sorunlar konuşuldu, çareler arandı.

Birlik Başkanlar Kurulu Toplantısının düzenlenmesi, ilimizin tanıtılması ve konukların ağırlanmasında  Denizli Büyükşehir,  Pamukkale ve Merkezefendi belediyesi destek verdiler. Katkıları için Belediye Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz.

İlimizin doğal ve tarihi güzelliklerinin tanıtılması için çok güzel bir çalışma oldu. Kentimizin turizmden aldığı gelirin arttırılması için ülke çapında etkinliklerin arttırılması, Denizli’de konaklama süresinin artacağı sağlık, kongre turizmine daha fazla ağırlık verilmesi gerektiği açık. Anadolu Basın Yayın Birliği olarak bizler her türlü desteği vermeye hazırız. Kent merkezi ve diğer ilçelerimizin de turizmden daha fazla yararlanması için yapacak çok işimizin olduğunu söylemek gerek. Bir başka yazımızda da bu konuları tartışalım. Sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE