13 faili meçhul olay aydınlatıldı

İl Jandarma komutanlığına bağlı ekipler, 3 ilçede gerçekleşen 13 hırsızlık olayına yönelik başlattığı operasyonda 2 kişiyi gözaltına aldı. Adli makamlara sevk edilen 2 zanlı, ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanırken; 13 faili meçhul olay aydınlatılmış oldu.

13 faili meçhul olay aydınlatıldı

İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı ekipler, son iki ay içerisinde sorumluluk bölgesinde meydana gelen faili meçhul haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı olaylarının aydınlatılmasına yönelik çalışma başlattı.

Buldan, Güney ve Çal ilçelerinde meydana gelen toplam 13 faili meçhul haberleşme ve enerji nakil kablo hırsızlığı olayları ile ilgili olarak toplam 4 bin 50 metre kablo çalındığı tespit edildi.

Zanlıların yakalanması amacıyla yapılan kapsamlı çalışmalar sonucunda hırsızlık olaylarını Z.B. ile E.S.’nin gerçekleştirdiği tespit edildi.

Jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ile Buldan, Güney ve Çal İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan başarılı operasyonda zanlılar, çaldıkları malzemelerle birlikte yakalandı.

Adli makamlara sevk edilen 2 zanlı, ifadelerinin alınmasının ardından tutuklandı. Yapılan operasyon sonucunda 13 faili meçhul olay da aydınlatılmış oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER