15 yıl birlikte yaşadığı kadını miras nedeniyle öldürmüş

İzmir'in Konak ilçesinde 15 yıldır birlikte yaşadığı Dilek Yüksel'i (43) bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Seyfetin E.'nin müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edildi. Tanıkların dinlediği duruşmada Dilek Yüksel'in yeğeni Çarem Yüksel, "Seyfettin eniştem, Dilek halamda, ölen annesinden kalan parayı almasını istedi" dedi.

15 yıl birlikte yaşadığı kadını miras nedeniyle öldürmüş

İddiaya göre; Seyfetin E. ile 15 yıldır birlikte yaşadığı Dilek Yüksel, geçen 12 Temmuz günü, Güney Mahallesi 1148/1 Sokak'taki evlerinde miras nedeniyle tartışmaya başladı. Dilek Yüksel'in ölen annesinden kalan mirasın paylaşımı konusunda yaşanan tartışma kısa sürede büyüdü. Tartışma sırasında Seyfetin E., Yüksel'i bıçaklayarak, öldürdü. Polise teslim olan Seyfetin E., sevk edildiği adliyede tutuklandı. Seyfetin E. hakkında 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen 2'nci duruşmada tutuklu sanık Seyfetin E.'nin yanı sıra taraf avukatları hazır bulundu. İzmir Kriminal Polis Laboratuvarı'ndan istenen raporun geldiği bildirilen duruşmada, öldürülen Dilek Yüksel'in yeğeni Çarem Yüksel tanık olarak dinlendi. Yüksel, "Babaannem 20 Şubat 2020'de vefat etti ve bankada parası vardı. Olay tarihinden önce Seyfetin E. ile Dilek ablamın para kavgası duymadım. Olay günü Dilek ablam, 'Annem öldü' diye ağlamaya başladı. Eniştem Seyfetin E. ona ağlamamasını söyledikten sonra annesinden kalan parayı almasını söyledi. Bunun dışında hiçbir bilgim yok" diye konuştu.

"ELİ AYAĞI TİTRİYORDU"

Tutuklu sanık Seyfetin E.'nin cinayeti işledikten sonra evine gittiği amcası Sezer E. de "Olay günü sabaha karşı kapım çalındı. Açtığımda yeğenim Seyfetin E.'nin geldiğini gördüm. Eli ayağı titriyordu. Ne olduğunu sorduğumda cevap vermedi. İçeri alıp elini yüzünü yıkadım. Oturduktan sonra eşini öldürdüğünü söyledi. Nedenini sorduğumda, cinsel problem yaşadıktan sonra tartışma çıkıp öldürdüğünü anlattı. Bıçağı ne yaptı bilmiyorum. Sakinleştikten sonra beraber polise gittik ve teslim oldu" ifadelerini kullandı.

Tutuklu sanık Seyfetin E. ise, daha önceki ifadelerini tekrar etti. Duruşma ertelendi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER