15’er tonluk 2 greyder, Buldan’da kayboldu

Antalya merkezli bir şirket tarafından Denizli Buldan Belediyesi’ne biri hibe edilen diğeri de kiralanan greyderlerin ortada olmadığını ve kendilerine belirtilen sürede teslim edilmediğini öne süren şirket sahibi Ahmet Yüksel, konuyu yargıya taşıdı. 2 greyderin de bir anda ortadan kaybolduğunu söyleyen Yüksel, greyderini geri istiyor.

15’er tonluk 2 greyder, Buldan’da kayboldu

Buldan’da yaşanan ve akıllara durgun veren olayda 2 greyder bir anda ortadan kayboldu. İddialara göre, merkezi Antalya’da olan şirket tarafından geçtiğimiz 31 Mart yerel seçimleri öncesi Buldan Belediyesi’ne bir greyder hibe edildi, diğeri ise kiraya verildi. Greyderler TIR’lar ile şirketin Antalya’daki araç parkından Buldan İlçesi’ne getirildi. Ardından greyderler belediyenin şirketleri bünyesinde kullanılmaya başlandı. Greyderi kiraya veren şirketin sahibi Ahmet Yüksel, kira dönemi bitince belediyeden greyderi istediğini ancak kendisine dönüş yapılmadığını görünce durumu yargıya taşıdı. Yüksel, tonlarca ağırlığındaki greyderlerin ortadan kaybolduğunu savunarak hukuk mücadelesi başlattı.

“BELEDİYE GREYDERİMİZİ TESLİM ETMİYOR”

Yüksel olayın sonrasında yaşananları ise İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine anlattı. Olaydan büyük bir şaşkınlık duyduklarını kaydeden Yüksel, “Buldan Belediyesi’ne ‘zorluk kış şartlarında yollarda hizmet versin’ diye bedelsiz olarak Antalya’daki şirket merkezimizden Buldan’a TIR ile bir greyder sevk ettik. Greyderi dönemin Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve Fen İşleri Müdürü’ne teslim ettik. Bu greyder 31 Mart seçimlerinden sonra tarafımıza teslim edilecekti. Ancak Gülbay seçimi kaybedince yeni seçilen başkan greyderi tarafımıza teslim etmedi. Bununla ilgili belediye resmi başvuru yapmamıza rağmen herhangi bir cevap alamadık. Bunun üzerine noter üzerinden ihtarname gönderdik. İhtara da bir cevap alamamamız üzerine Buldan Cumhuriyet Savcılığı’na konu ile ilgili suç duyurusunda bulunduk. Şu anda konu yargıda ve greyderimiz kayıp, ortada yok” diye konuştu.

“KOSKOCA BİR İŞ MAKİNESİNİN ÇALINMASI İMKANSIZDIR”

Greyderlere ne olduğu konusunda da fikir yürüten ve greyderlerin bir anda ortadan kaybolduğunu belirten Yüksel, şunları söyledi: “Küçük bir araç değil ki çalınsınlar, koskoca bir iş makinesinin çalınması imkansızdır. Maddi değeri 140-150 bin TL arasında. Sanırım biz eski başkan, yeni başkan çekişmesinde arada kaldık. ”

“SEÇİMDEN SONRA BU GREYDERDE KAYBOLDU”

Buldan Belediyesi’ne hibe ettikleri greyderin de ortalarda olmadığını savunan Yüksel, “Bizim Buldan Belediyesi’ne ayrıca hibe ettiğimiz greyderi de eski belediye başkanı Mustafa Gülbay zamanında hibe etmiştik. Buna Alanyazı Meydanı’nda Türk bayrağı takılarak sergilenmişti bir hafta kadar" dedi.

“BİZDEN ÖNCEKİ BAŞKANI İLGİLENDİREN BİR KONU”

Konu ile ilgili bilgisine başvurulan Buldan Belediye Başkan Yardımcısı Mustafa Mustak olayın kendileri ile ilgili olmadığını kaydederek, “Bu olay bizden önceki başkanı ilgilendiren bir konu. Bizi ilgilendiren bir konu değil. Bizim elimizde ne dozer ne de greyder var" dedi. Olay üzerine Yüksel, avukatları aracılığı ile savcılığa suç duyurusunda bulunurken, yargıya intikal eden olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER