16 gün sonra cesetleri bulunan yaşlı çift, Denizli’de toprağa verildi

Afyonkarahisar’da kaybolduktan 16 gün sonra oturdukları yere yaklaşık 500 metre uzaklıktaki kullanılmayan rögarda cansız bedenleri bulunan Uysal çiftinin, cenazeleri defin edilmek üzere aile üyeleri tarafından alındı. Çiftin cenazeleri Denizli’de toprağa verildi.

16 gün sonra cesetleri bulunan yaşlı çift, Denizli’de toprağa verildi

Olay, geçtiğimiz 26 Eylül de Dinar İlçesi’ne bağlı Pınarlı Köyü’nde meydana geldi. Pınarlı Köyü’nde yaşayan Cevdet (66) ve Zeliha Uysal (64) geçtiğimiz 26 Eylül de bir anda ortadan kayboldu. Olayın ardından aile üyelerinin haber vermesi ile bölgeye gelen jandarma ve AFAD ekipleri çifti bulmak için çalışma başlattı. Balık adamlarla dahi köye yakın bir gölette yapılan arama çalışmasından sonuç alınamadı. Bunun üzerine arama çalışmaları sona erdikten sonra bölgedeki çobanlık yapan bir şahıs köyde eskiden tarlaların sulanması için kullanılan ancak şu anda atıl durumda olan sulama rögarından kötü kokular geldiğini söylemesi üzerine jandarma ekipleri bölgeye gelerek inceleme başlattı.

Cenazeler aile üyeleri tarafından teslim alındı

Ekipler rögara indiklerinde ise yaşlı çiftin tanınmayacak haldeki cesetlerini buldu. Cevdet ve Zeliha Uysal çiftinin cenazeleri, incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı. Cenazeler incelemelerin ardından defin edilmek üzere sabah saatlerinde aile üyeleri tarafından defin edilmek üzere alındı. Denizli’ye getirilen cenazeler, Çakmak Mezarlığı’nda toprağa verildi. Olayın ardından jandarma ekipleri; B.A., eşi N.A., K.A., eşi H.A., R.A. ve anne F.A., gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüphelilerden N.A., yaşlı çifti Zeliha Uysal’ın erkek kardeşi, yani kocası B.A.’nın öldürdüğünü itiraf ettiği öne sürüldü. Bunun üzerine soruşturma derinleştiren ekipler katil zanlısı olarak B.A.’nın üzerinde yoğunlaştı. B.A.’nın ise cinayeti kabul etmediği öğrenildi. Yaşlı çiftin ayrıca nasıl öldürüldükleri de otopsi raporu sonrasında belli olacak. Şahısların jandarmadaki işlemleri devam ediyor. (İHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER